Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Umudu Kestiğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Umudu Kestiğiniz Parfümler

Bazı parfümlere küsebiliyorum.
    Sadece fiyatıyla doğru orantılı olarak değil; Bulunabilirliği, hakkında bizim buralardan yorum olmayışı, üretim durumu belirsizliği, ülkemize gelir mi sorunsalı vs. İnternet içerisinde limitsiz bilgi kirliliği de eklenince ( üretimi bitti, hayır devam ediyor, bence bitti bulamıyoruz gibi acayip yazılar ) bi' süre sonra peşini bırakmak zorunda kalıyorum ve daha ortalıkta gezinenlere yöneliyorum. Oturup zilyonlarca saat parfümün yaşamı hakkında bilgi araştıramıyorum artık.
    Bunun sonucu olarak umudu kestiğim parfümler diye bi' liste oluşuveriyor zihnimde.

Givenchy - Eauedemoiselle Essence des Palais
    Lacoste - Booster
    Daniel Josier - Ambre Tabac
    Annick Goutal - Mon Parfum Cheri, par Camille
    Serge Lutens - Iris Silver Mist / Tubereuse Criminelle / Boxeuses / La Myrrhe / Du Profundis
    Robert Piguet - L'Insomnuit

İlerde olurda denk gelene kadar şimdilik benim peşini bıraktıklarım bunlar. Sizlerin de var mı dostlar böyle küstükleriniz?

- Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Benim için de sümbülteber dosyasında idefik haline gelmiş bir varlıktır Tubereuse Criminelle.
    Sümbülteber temalı bi koku koklasam anında beynim de çarpıştırırım: Buradaki sümbülteber böyle ise TC'da nasıl ki acaba ? Ancak gel gör ki yalan oldu hikayemiz
    Bir de Guerlain LUI merak ettik,bekledik o kadar ama ne gelen var ne gören

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      murrjm Criminelle için yazdıklarının altına imzamı atıyorum. LUI o kadar üzerine düştüğüm bi' çalışma olmadı nedense. Guerlain özel parçalar ülkeye girdiğine göre o da bi' yerlerden çıkar bence. (:

Bergamust Noir Gallagher Fragrances

Bundan ümidimi sadece Türkiye'de bulunmadığı için kestim. Eğer bir gün yurtdışına çıkarsam mutlaka bunu denemek istiyorum.

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İbrahim20 Yeni öğrendim markayı. Değişik parçalar varmış içeride.

Le Labo Patchouli 24 ve Slumberhouse Jeke.

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Medea hocam da Patchouli 24'ün peşindeydi diye hatırlıyorum.

• caliban
      caliban Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Dumansı olması,Luca Turin’den 5 yıldız alması zannediyorum ki ikimizi de meraklandıran.Bunlardan bağımsız paçuliyi de seviyorum zaten : )

• Medea
      Medea Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Artık onu yurtdışından kendi çabamla hallederim diye bir kenara bıraktım, forumdan umudu kestim.

Alexandria Fragrances ve Artisan Pure.
    Epeydir bekliyorum ama sanmıyorum buralara geleceğini.

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Şaka gibi. O kadar Artisan içinde gerçekten de Pure yok.
İşleniyor...
X