Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Alırken Nelere Dikkat Edersiniz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfüm Alırken Nelere Dikkat Edersiniz?

Parfüm alırken nelere dikkat edersiniz? Doğru parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

ben biraz profesyonel gözle bakacağım bu yüzden parfüme yeni başlayan arkadaşlar için bu öneriler gereksiz gelebilir.

Öncelikle parfümün notalarına bakarım daha sonra parfümörüne markasına fiyatına bakarım. Bunların hepsi beni cezbediyorsa o parfümle ilgili araştırmalara başlarım yorumları okur performans değerlerini gözden geçiririm. Herşey tamam sa o zaman atarım sepete.

Yorum

• Pink Floyd
      Pink Floyd Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben genelde tendeki uyumuna bakarım ha birde tabiki yaş unsuru var çok genç işi kokulardan ziyade daha olgun kokuları almaya özen gösteriyorum.

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yalnız abi araştırmalarımızda eksik var sanırım bizim.. Bütün serileri alıyoruz inceledikten sonra.İncelemesek ne olacak demek ki

Uzun bir süredir almıyorum ama parfüm alma aşamalarımı anlatayım.

1. Sol Elim kaşınır
    2.Bu boşlukta ne yapsam derken kendimi N11 ,Mizu ,Diğer forumlarda bulurum .
    3.Hım Şu parfüme bak piyasa fiyatının baya altında niye acaba hobaa birde indirim varmış.
    4. Dur bi bakayım fragrantica da ,basenotes da ,bizim forumlarda ,youtube de bu parfüm hakkında neler yazılmış .
    5.Oooo çok beğenilmiş 4 üstü oy almış
    6.Şişesi de çok şık ha
    7.600 TL limitli kredi kartında Limit kaldı mı acaba
    8. Sipariş soru işaretleri içerisinde verildi
    9.Kargo süresi de çok uzunmuş ha .
    10.Kargo şubeye ulaştı mesajı geldi .
    11.Kargocuların getirmesi akşamı bulur. Gidip şubeden ben teslim alayım .Kargo teslim alınır .
    12.Daha yolda kargo açılır .
    13.Eve Selam verilerek girilir koşarak uygun bir yere oturulur ve şişe açılmadan son kez fatura ,batch kod sorgulanır .Sıkıntı yok
    14.Kutu aç bir kurt misali paramparça edilip açılır .
    15.Sağ bileğe bir fıs ohh güzelmiş yada tüh isabetsiz kör alışmış
    16. Ee Baho parfümü aldın
    YA Sonra ..
    فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

İsminde Afrika veya Afrika kıtasındaki bir lokasyonun geçmesine dikkat ederim. Kuzey Afrika bölgesi özellikle tercihimdir.
      Son Düzenleme camorr; 26-01-17, 21:02. Tarafından yapıldı.

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Buldum aventus

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Umut'la Fas Geceleri Edp.. Kalıcılık efsane farkedilirlik orta.

Koklayıp fragrantica da performans ve notalarına bakıyorum fiyatıda maaşımı zorlamazsa alıp dolapta saklıyorum genelde kullanmıyorum ama benimde kötü huyum bu alıp kullanmama

Yorum

Ruh halime bağlı olmakla birlikte;
        fiyat performans oranına,notalara bakıyorum kimin tasarladığıyla fazla ilgilenmem son olarakta şişesi,görsel önemli benim için.
        Son Düzenleme Hattab.; 26-01-17, 21:23. Tarafından yapıldı.
        Sadece garçons.

Yorum

İlk başta şişesine bakıyorum , daha sonra içindeki sıvı mutlaka görünmeli benim için , kapagı çok büyükse sınıfta kalır . Daha sonra parfümörüne ondan sonra hangi ülke markası meraklarım aradındadır. Daha sonra fıs fısı deodorant gibi püskürtmemeli , sıçratmalı sıvıyı. Sonra ismi ile ugraşırım flanker vey sport vs. İse yine sıkıntı benim için .ondan sonra üst notalar ve kalp nota arasındaki geçişleri süreklli takip ederim. Bu takip kullanılan nota degilde zaman dilimi olur. Sonra dip notalar benim için çok önemli başka kokulara benzememeli taklit olmamalı . Farkedilirlikten ziyade kalıcılık benim için daha önemli . Ara ara kendini hissettirmeli.tabi bunların dışına çıkabiliyoruz yoksa burda olamazdıkki
          :-) herşeyi deneme iç güdüsü ve paylaşım olmasa ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MeaCulpa
            Koklayıp fragrantica da performans ve notalarına bakıyorum fiyatıda maaşımı zorlamazsa alıp dolapta saklıyorum genelde kullanmıyorum ama benimde kötü huyum bu alıp kullanmama
            Bundan sonra alacağım siteyide kontrol edeceğim çünkü mağdur oldum herkese tavsiye ediyorum alışveriş yaptıkları yerleri sorgulasınlar.

Yorum

Pazarlama konusunda başarılı olan parfümlerle daha hızlı karşılaşıyoruz. Denemeye başladıktan sonra kokunun bende gün içerisinde bıraktığı etkiye bakarım. Gece düşünme sürecim başlar ve ona göre kararım netleşir. Ulaşamadığım kokularda ise öncelikle yorumlara bakarım.

Yorum

Yeni bir koku çıktığı yada bilmediğim bir kokuyu denemek için;
                --İlk önce kapağından koklarım kokuyorsa
                --Sonra bileğime kazağıma ve kağıda 1'er kere fıslatırım
                --Genel bir performans değerlendirmesi yaparım
                --Tamamdır dediğim kokular için fiyat araştırmasına girerim
                --sonrasında...Hayılı uğurlu olsun işte

Yorum

ilk başta beni sıkar mı diye notalara bakıyorum ve kokladığımda üffff dedirtsin istiyorum..

Yorum

beni uçurmasına ve performansına + etiketine bakarım

Yorum

Olmasına
                      Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Notalarına sonra da fiyatına

Yorum

Öncelikle en önemlisi koku verdiği hissiyat sonra kalıcılığı hissedilirliği ve yayılımı ön plana çıkıyor benim için şişe ayrıntısıda çok önemli baktığın zaman bir şişeye gözü rahatsız etmeyecek fiyatıda çok yüksek olmazsa daha ne isterim

Yorum

İşleniyor...
                          X