Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Keşifçi misiniz Sağlamcı mı?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Keşifçi misiniz Sağlamcı mı?

Parfüm alırken veya özellikle splitlere katılırken sizi en fazla cezbeden nedir? Hiç bilmediğiniz yeni kokular mı yoksa daha önceden denediğiniz veya değerlendirilmiş parfümler mi?

Hiç bilmediğim yeni kokular ve denemediğim parfümler yani keşifciyim, Altuğ abi
    Her farklı koku böyle beynime sanki farklı bir sinyal yolluyor bir bergamot limon vs farklı bir şekilde kokabiliyor kimi parfümlerde her parfümün bir hikayesi var gibi hepsine yakışan bir masal gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

Sağlamcıyım.
      En çok konuşulan kokuları merak ediyorum genelde.
      Bir de belli başlı bazı markaların yeni kokularını takip ediyorum.

Yorum

Hiç bilmediğim kokuları deniyorum. Özellikle splitler bu konuda kurtarıcı oluyor.
        estefanyen

Yorum

Keşifçiyim hiç bilmediğim bir koku her zaman beni daha fazla heyecanlandırıyor onu koklayıp yorumlamak ve bunu paylaşmak hoşuma gidiyor.

Sağlamcıyım çoğunlukla bildiğim parfümör veya takip ettiğim markaların yeni parfümlerini gözü kapalı alıyorum. Ve tabi birde notaları gözden geçiriyorum.

Sonuç olarak tüm yollar keşifçiye çıkıyor

Yorum

Sağlamcıyım. Dekant almadan bile koku hakkındaki yorumları okurum. Eğer parfüm hakkındaki görüşlerin çoğu olumsuzsa, ilgi ve merakım azalır, parfümü almaktan vazgeçerim.

Yorum

Aslında ikisi de . Hem sürpriz yeni kokular denemenin heyecanı hem de yine de bir kontrollü davranma çabası çünkü o kadar çok parfüm var ki.. Keşke onu değil de bunu alsaydım hayıflanması olmuyor da değil.

“İnsan bilmediği cenneti değil,
              Bildiği cehennemi yaşamaya meyillidir…”

Ertürk Akşun - ATEŞ,GÜNEŞ VE ADA

Bir de böyle bir şey var ama her birey farklıdır tabi...

Yorum

Net bir şekilde sağlamcıyım. Sıklıkla bir yerden birşeyler görüp okuyup merak bulaşınca kaşife bağlıyorum. Fakat bir kıvılcım olmadan kendi kendime kokuların peşine düşemiyorum.

Yorum

Ben sağlamcıyım Altuğ abi biliyorsun her kokuyu almadan veya splite katılmadan önce sana danışıyorum çünkü kokuyu bilen anlayan biri olmalı
                  verilen miktarlar küçük miktarlar değil 😊 zamanla keşifci yönümde gelişecek ama keşifçi yönü agır basanlarıda takdir ediyorum risk alabilmekte önemli 😊

Yorum

Her yeni parfüme bodoslama atlamayan, bazı ölçütler/tercihler doğrultusunda eleme yapan, acele etmeden yeni keşifler peşinde yol alırken eski keşiflerini de arada sırada tekrar gözden geçiren bir parfüm meraklısıyım.

Yorum

sağlamcıyım diyebilirim genellikle ferah kokuları sevdiğim için marka üzerinden değil de parfüm notaları üzerinden seçim yapmaya çalışıyorum. decant alırken bile parfüm forumlarında araştırma yapıyorum. decantını beğendim kokular olunca da şişeli olarak edinmeye çalışıyorum

Yorum

Keşifciyim ancak hala keşfetemeyenlerdenim

Yorum

önce notalarına bakıp daha sonra kullanıcı yorumlarını okuyup meraklananlardanım...
                          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Önceliğim keşfetmek, arada sırada atladığım kokular oluyor ama eskisi gibi değil. Önce keşif sonra sağlam olanını almak

Yorum

• Drekoo
                              Drekoo Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              keşifçilikten sağlamcılığa giden yol Ragıpın yolu

Buyuk kesifciyimdir, kor alisin zevki hicbirseyde yok

Yorum

İşleniyor...
                            X