Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

10 Parfümör ve En Beğendiğiniz 10 Parfümü

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 10 Parfümör ve En Beğendiğiniz 10 Parfümü

Hadi bakalım sizi araştırmaya zorlayım. Aşağıya 10 tane parfümör yazacağım siz karşılarına en sevdiğiniz 1 adet parfümünü yazacaksınız

Maison Francis Kurkdjian
    Bertrand Duchaufour
    Jean Claud Ellena
    Pierre Bourdon
    Dominique Ropion
    Geza Schoen
    Cecile Zarokian
    Christopher Sheldrake
    Roja Dove
    Francois Demachy

Maison Francis Kurkdjian - APLS
    Bertrand Duchaufour - Chypre Palatin
    Jean Claud Ellena - Ambre Narguile
    Pierre Bourdon - ?
    Dominique Ropion - Vetiver Extraordinaire
    Geza Schoen - Kinski
    Cecile Zarokian - Tango
    Christopher Sheldrake - Chergui
    Roja Dove - Enigma
    Francois Demachy - Ambre Nuit

Bourdon hariç gerisini hatırlamakta zorlanmadım. Bourdon için de Cool Water diyip geçeyim. Sonra araştırayım neyi varmış diye.

Baktım, ı ıh. Bende yok.
    Son Düzenleme cornelius; 11-06-18, 20:56. Tarafından yapıldı.

Yorum

Kürkçüyan: AplS
      Bertrand: Paladino
      JCE: Marine
      Pierre: Kouros
      Ropion: Carnal
      Geza: Kinski
      Zarokian: Persanes
      Sheldrake: Hepsi
      Roja: Diaghilev
      François: -

Yorum

Maison Francis Kurkdjian - Eau Noire
        Jean Claud Ellena - Terre D'Hermes
        Pierre Bourdon - Kouros
        Dominique Ropion - Carnal Flower
        Geza Schoen - Ormonde Black Gold
        Cecile Zarokian - Private Label
        Roja Dove - Fetish
        Francois Demachy - Dior Homme İntense

Bende böyle bir liste yaptım kendimce

Yorum

Bazı isimlerde 1'i geçer sevdiklerimiz yanii. Kural çerçevesinde 1 adetlerim:

Maison Francis Kurkdjian ---> Lumiere Noire Pour Femme
          Bertrand Duchaufour ---> Tabiki Chypre Palatin
          Jean Claud Ellena ---> Elixir des Merveilles
          Pierre Bourdon ---> Yoğun saygıdan ötürü Kouros
          Dominique Ropion ---> Soir de Lune
          Geza Schoen ---> Clive Christian X for Men
          Cecile Zarokian ---> Amouage Epic Woman
          Christopher Sheldrake ---> Feminite du Bois
          Roja Dove ---> Sadece Enigma'yı deneyimleyebildiğim için... ):
          Francois Demachy ---> Midnight Poison
          Son Düzenleme Lagerfeld; 12-06-18, 14:53. Tarafından yapıldı.
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

Çok eksiğim var denemediklerim denediklerimden daha iyidir kesin pas
            estefanyen

Yorum

Maison Francis Kurkdjian : Oud Satin mood EDP
              Bertrand Duchaufour : -
              Jean Claud Ellena : Elixir des Merveilles
              Pierre Bourdon : Frederic Malle Iris Poudre
              Dominique Ropion : Frederic Malle Carnal Flower
              Geza Schoen : Clive Christian X for Men
              Cecile Zarokian : Amouage Epic Woman
              Christopher Sheldrake : Feminite du Bois
              Roja Dove : -
              Francois Demachy : Dior Homme Intense

Yorum

Maison Francis Kurkdjian: Maison ev demek arkadaslar, adamin ilk adi gibi olmus Kendi markasindan yazmis herkes ancak ben gene de Le Male demek istiyorum. Mihenk tasi

Bertrand Duchaufour: Jubilation demek isterim fakat bir konsept ve koleksiyon olarak L'Artisan firmasina yaptiklari topyekun sekilde daha onde.

Jean Claude Ellena: Kendisinin asıl sanatını, basit ve aynı zamanda derinliği olan kokulardaki yolunu, yani aslında Déclaration'dan Terre'e giden yolu izlemek, aradaki basamakları görmek, parfümle ilgili insanlar için hem Ellena'yı anlamak, hem de Ellena'nın kullandığı ve sevdiği malzemelerle bir kariyer yolculuğuna çıkmak için çok hoş bir deneyim.

Déclaration, Cologne Bigarade, Bigarade Concentre, Angeliques sous le Pluie, Un Jardin sur le Nil, Orange Vert, ve Terre Hermes.

Bunlar JCE'nin narenciye ve hafif baharat notalarını nasıl ustalıkla sentetiklere (çoğu zaman iso e super) yedirdiğini ve kavram olarak birbirini andıran ancak yeni hikayeler anlatan, çoğu da oldukça beğenilen parfümler ortaya çıkardığını gösteriyor.

Pierre Bourdon: Cool Water - GIT, Mark Birley for Men

Dominique Ropion: Pek bana hitap eden bir parfumor degil. Alien diyeyim.

Geza Schoen: Bu beyin soyadini da ingilizcede ö harfi olmadigi icin schoen yaziyorlar, mesut özil'e oezil yazdiklari gibi. Yoksa direk Schön adamin kendi soyadi. Bence alemin superstarlarindan, Ormonde Jayne ve Escentric Molecules olarak yaptiklari ortada.

Cecile Zarokian: Direkt aklima gelen bir isi yok, bilemedim.

Christopher Sheldrake: Ortada koskoca bir Serge Lutens kulliyati var fakat malesef hicbiri bana hitap etmiyor.

Roja Dove: 1 (bir) parfumunu bile kullanmadim. Bu kadar pahaliliga karsiyim.

Francois Demachy: Dunyanin en basarili parfumorlerinden, ne desek ayip olur. Koca Dior tum varligini bu beyefendiye emanet etmis.

Yorum

Maison Francis Kurkdjian - niş favori seçemedim Designer olarak Narciso Rodriguez edt
                  Jean-Claude Ellena - Terre
                  Dominique Ropion - Carnal Flower ve Poal
                  Geza Schoen - hala Clive Christian işleri geliyor biraz eskide kaldım sanırım. Ormonde Jayne'den sadece 1 parfüm deneme fırsatım oldu.
                  Christopher Sheldrake - Fille en Aiguilles
                  Roja Dove - denediklerim içinde Fetish olabilir, fiyatlarından dolayı çok kaale almıyorum
                  Francois Demachy - Ambre Nuit, Miss Dior'un yeri de ayrıdır.

Yorum

Francis Kurkdjian: MFK Absolue Pour Le Soir ve Dior Eau Noire arasında gidip geldim. APLS'de karar kıldım.
                    Bertrand Duchaufour: Timbuktu ve Jubilation XXV arasında son kararım fenolik nüanslarıyla Timbuktu oldu.
                    Jean Claude Elléna: Hermes Un Jardin en Méditerranée ile özel bir ilişkimiz var. Cartier Déclaration, Hermes Bel Ami Vetiver ve Terre d'Hermes ile de iyi anlaşıyoruz.
                    Pierre Bourdon: İlk gençlik yıllarımdaki etkisi nedeniyle YSL Kouros. Günümüze daha yakın dönemlerden de FM French Lover geliyor aklıma.
                    Dominique Ropion: FM Vétiver Extraordinaire
                    Geza Schoen: OJ Ormonde Man. Değişikliğe uğradıysa bilemem, eski halini baz alıyorum.
                    Cécile Zarokian: Amouage Epic Woman
                    Christopher Sheldrake: Serge Lutens Ambre Sultan, Chergui ve Fille en Aiguilles atbaşı.
                    Roja Dove: Hermes Bel Ami version 2.0 diye kafamda yer eden, kendi markasından Fetish pour Homme. Çok ciddiye alamadığım bir arkadaş.
                    François Demachy: Dior Leather Oud. Bu yıl reformülasyon geçirdiği söyleniyor, bilemiyorum, elimde eskisi var.

Yorum

Maison Francis Kurkdjian: Her ne kadar çok beğenmesem ve kullanılır bulmasam da Eau Noire başka bir dünya. Onun dışında bana gülü sevdiren ilk parfüm Lumiere Noire.
                      Bertrand Duchaufour: Chypre Palatin, Or Du Serail, Woody Mood, Sartorial. Gerçekten 4ü de çok severek kullandığım, özellikle de bana göre Chypre Palatinin bir yıldız olduğu işleri var.
                      Jean Claud Ellena: Bel Ami Vetiver çok acayip bir deneyimdi benim için. İlk yıllarımda aklımda en çok kalanlardan. Ama Bois Farine i de atamam. Etki bırakmıştı fakat çok zayıftı.
                      Pierre Bourdon: Kouros dışında kayda değer bir şey yok. Keza Kouros ile de aram iyi değil. Ama mansiyon French Lover.
                      Dominique Ropion: İlla bir şey yazayım dedim. O yüzden Sea of Light. Frederic Malle serisi benlik değil pek.
                      Geza Schoen: Boudicca Wode.
                      Cecile Zarokian: Tango, Private Label.
                      Christopher Sheldrake: Borneo 1834, Chergui, Ambre Sultan.
                      Roja Dove: Enigma, M, Scandal.
                      Francois Demachy: Dior Homme Parfum, Eau Sauvage Parfum, Dior Prive Vetiver.

Yorum

• cantona8
                        cantona8 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Yine beceremedim sadece "1" parfüm yazmayı

Francis Kurkdjian - Kendi parfüm evindeki kokuları gerçekten çok başarılı. Grand soir mutlaka kenarımda yamacımda bulundurmak istediğim kokulardan biri. Le Male Fleur üretimi hep devam etsin dilediğim kokulardandır ama bitti maalesef.

Bertrand Duchaufour - CdG Incense Avignon (Ayrıca üzerime sıkmayı sevmesem de traversee du bosphore'un parfüm dolabımda olmasından dolayı mutluyum. hem şişesini hem de evde olduğum akşamlarda bileğime sıkıp tüm akşam koklamayı seviyorum.)

Jean Claud Ellena - listedeki en sevdiğim burun. başkasında koklamaya bayıldığım terre d'hermes, kendimde koklamaya bayıldığım elixir des marvellies ve kimseye beğendiremediğim ama benim çok sevdiğim rose poivree

Pierre Bourdon - kouros, başka da parfümünü koklamamışım zaten parfümatörü olduğu kokulardan

Dominique Ropion - CN Soul

Geza Schoen - OJ nawab of oudh ve escentric 01 + molecules 01. bence listedeki en sevdiğim değil ama en takip edilesi bulduğum isim.

Cecile Zarokian - parfümatör olduğu kokulara baktım, aqua sextius u biliyorum sadece ki iyiydi ama bana şişeyi aldıracak kadar değildi.

Christopher Sheldrake - chergui ve fille en aiguilles

Roja Dove - enigma yı biliyorum sadece. genel olarak fazla pahalı buluyorum parfümlerini.

Francois Demachy - dior homme intense ve ambre nuit

Yorum

Francis Kurkdjian: MFK Absolue Pour Le Soir.
                        Bertrand Duchaufour: Ambra Mediterranea(eğer parfümörüyse) ve Jubilation XXV kafa kafaya.
                        Jean Claude Elléna: Terre d'Hermes.
                        Pierre Bourdon: Ysl Kouros.
                        Dominique Ropion: CN Homme.
                        Geza Schoen: Kinski.
                        Cécile Zarokian: Masque Tango.
                        Christopher Sheldrake: Serge Lutens Chergui.
                        Roja Dove: Fetish.
                        François Demachy: Dior Leather Oud ve Patchouli İmperial kafa kafaya.

Tabi denemediğim parfümleri de var bu isimlerin.

Yorum

Maison Francis Kurkdjian - Rose Barbare
                          Bertrand Duchaufour - Jubilation
                          Jean Claud Ellena - Galiba hiçbir kokusunu sevmiyorum
                          Pierre Bourdon - Kouros
                          Dominique Ropion - POAL
                          Geza Schoen - Montabaco
                          Cecile Zarokian - Denediğim tek kokusu Private Label
                          Roja Dove - Sadece Elysium'u denemişliğim var
                          Francois Demachy - Feve Delicieuse

Yorum