Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Özgün Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Özgün Parfümler

Daha önce benzerine rastlmadığınız parfümler hangileri arkadaşlar ? By Kilian Cruel İntentions,Mona Di Orio Vanille,Masque Milano Tango, Ambre Russe,Dior Eau Noire ilk aklıma gelenler. İlla ki denemediğimiz başka parfümlere benzeme ihtimalleri var ve denediğimiz bazı parfümlere ucundan kıyısından benzeyebilirler

Aslında özgünlük derken bence o akımın ilk parfümleri de özgün sayılmalı. Sonrasında ondan esinlenerek yapılan parfümler ilk orjinalinin özgünlüğünü bozmamalı diye düşünüyorum.

Eğer bu bağlamda yazacak olursam Tuscan Leatherindan Green irish Tweedine kadar bir sürü parfüm bu listeye girer ama amaç halen özgünlüğünü koruyan ve yeni çıkan parfümlerden özgün bir kokuya sahip olanlarsa.

MFK Lumiere Noire
    Jovoy Private Label
    Amouage İnterlude
    MDCI Chypre Palatin
    Rundholz 03. Apr. 1968

Gibi aklıma gelen ilk 5 tanesini yazabilirim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
      Aslında özgünlük derken bence o akımın ilk parfümleri de özgün sayılmalı. Sonrasında ondan esinlenerek yapılan parfümler ilk orjinalinin özgünlüğünü bozmamalı diye düşünüyorum.

Eğer bu bağlamda yazacak olursam Tuscan Leatherindan Green irish Tweedine kadar bir sürü parfüm bu listeye girer ama amaç halen özgünlüğünü koruyan ve yeni çıkan parfümlerden özgün bir kokuya sahip olanlarsa.

MFK Lumiere Noire
      Jovoy Private Label
      Amouage İnterlude
      MDCI Chypre Palatin
      Rundholz 03. Apr. 1968

Gibi aklıma gelen ilk 5 tanesini yazabilirim
      Private Label ın yerini bence Incident Diplomatique rahat alır

Yorum

Bence hala özgünlüğünü koruyan ve zamanın ötesinde tek koku var oda Dior Fahrenheit

Yorum

• Optuna
          Optuna Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          +1

bende memo italian leather diyorum...
        terenzi arkadaşımız kaff diye bir parfüm çıkarmış irish ve italian a benzetiliyormuş ben onların yalancısıyım...
        gerçi gram domates yok içinde ama ardıç pembe biber ve zencefil koymuşlar ama du bakalım...
        merak etmedim desem yalan olur

https://www.fragrantica.com/perfume/...aff-44359.html
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Herod View Post
          bende memo italian leather diyorum...
          terenzi arkadaşımız kaff diye bir parfüm çıkarmış irish ve italian a benzetiliyormuş ben onların yalancısıyım...
          gerçi gram domates yok içinde ama ardıç pembe biber ve zencefil koymuşlar ama du bakalım...
          merak etmedim desem yalan olur

https://www.fragrantica.com/perfume/...aff-44359.html
          Brecourt Subversif'in uzuun soluklu orta kısımları, Italian Leather'ın biraz daha yeşil hali.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Brecourt Subversif'in uzuun soluklu orta kısımları, Italian Leather'ın biraz daha yeşil hali.
            e alırım bi dal madem
            İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Timbuktu
              estefanyen

Yorum

Private Label
                Afrika Olifant
                İndonesian Oud
                Antaeus

Yorum

İşleniyor...