Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sentetik Olmasına Rağmen Beğendiğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sentetik Olmasına Rağmen Beğendiğiniz Parfümler

Parfümleri alıp incelerken içeriğinin ve verdiği hissiyatın sentetik olup olmamasına bakarız ve buna göre yorumlarız. Bir çok sentetik parfüme ön yargılı baksakta aralarından bazılarını beğenerek kullanır ve kokusunu severiz. Size sentetiklik hissiyatı vermesine rağmen severek kullandığınız parfümler hangileri?

ilk sırada abercrombie geliyor daha sonra da bleu chanel...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Joop Homme. O eski performansı neydi ya. Delikanlılık zamanlarımızda az kullanmadık Halen daha ara sıra kullanır eski zamanlara dönerim

Yorum

joop un içeriğinde ne varsa bende hep başağrısı yapmıştır...
        şimdi bile ağrı yaptı düşünmem bile yetti
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Az birşey sentetiklik barındırıyor ama ben üstüne tanımam jacques bogart silver scent intense açılışta hep limon duyuyorum ama kalıcılık ve farkedilirlik iddialı niş parfümler ayarında

Yorum

Parfümlerde kullanılan tüm koku molekülleri zaten sentetik değil mi ki?Bunun doğalı nasıl oluyor?ya da oluyor mu?
            Hadi diyelim ki doğal hammadde kullandığını söyleyen firmalar var(inanmıyorum asla)etiket fiyatı ikinci el şahin fiyatı gibi.
            Hepsi laboratuvar ortamında imal edilmiş sentetik ürünlet.Benim için önemli olan kokunun bende ne hissettirdiği.Onu üzerime sürdüğümde beni mutlu ediyor mu etmiyor mu.
            Yoksa her tarafı doğal olsa ne olur ben onu beğenmedikten sonra😁

Yorum

Erdem beyin dedigi gibi dogal hammadde kullanimi sadece private serileri icin gecerli artik. Bu biraz da flac ses formatiyla mp3 formatini anlayabilmek gibi. Herkes anlayamaz aradaki farki konuya hakim olmak gerekir farkinda olabilmek icin. Farkinda olmak da gerekmiyor ayrica, o farkli bir konu. Daha onceki yazilarimda da belirttigim gibi kokuda kaliteyi kokunun guzelligi yahut yogunlugna gore belirleyemeyiz. Genelde sentetik algisi yaratan bazi notalar var en dogali da olsa bu parfum sentetik plastik kokuyor denebiliyor. Konuya cevaben benim icin kendimizce yarattigimiz sentetik algisi olusturan ve begendigim parfumlerden bazilari, joop homme, chanel egoist platinum, rebul silverline, montabacco, chanel bleu, dior sauvage, armani code ilk aklima gelenler..

Yorum

Sentetik hiçbir kokuyu kullanamıyorum direk rahatsız ediyor beni. Belki cdg 2 olabilir

Yorum

Ormonde Jayne ve Initio parfümlerinin geneli sentetik olmakla beraber hoşuma gidiyor. Sentetikte de ciddi kalite farkları var. Dediğim markalar bu işi iyi yapıyor. Ancak Designer parfümlerde ki sentetiğe yüzde doksan dokuz tahammul edemiyorum
                  Son Düzenleme Kosovic; 09-03-18, 19:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
                    KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    İNİTİO dan sentetik olanlarına örnek verebilir misiniz?

• Kosovic
                    Kosovic Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Initio nun hangi parfümünü koklasam, genel beğeniye yakın Arap parfüm markalarının sentetik hissiyatını yakalıyorum. Ve bu tarz yorumlara bazı forumlarda da denk geldim. Bir tek benim bu görüşte olmadığımı anladım. Bu sentetik meselesi hissiyat meselesi, kimi markanın ki belli olmazken kimisi bağırıyor ben buradayım diye. Ama yine de bu markayı seviyorum rahatsız etmiyor.

Dior Sauvage
                  Ama sadece kendi üzerimde seviyorum. Başkasından gelince kokusu rahatsız edici olabiliyor.

Yorum

New York Amber’de bana o hissiyatı vermişti ama gayet memnun kaldım

Yorum

Ormonde'lerin %70 i

Yorum

İşleniyor...
                      X