Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Aşkınızı Bitirme Noktasına Getiren Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfüm Aşkınızı Bitirme Noktasına Getiren Parfümler

Bir film izleriz çok beğeniriz daha sonra hemen hemen her akşam film izlemeye başlarız. Fakat öyle bir filme denk gelirizki sizdeki o film izleme aşkınızı bir anda bitiriverir. Parfümlerde böyledir. Harika bir kokuyla parfüm aşkınız alevlenir daha sonra yeni parfümler denemeye başlarsınız ama bir gün karşınıza öyle bir parfüm çıkar ki parfümden sizin soğutur. Daha sonrada toparlaması zaman alır.

Sizin parfüm sevdanızı bitirme noktasına getiren hiç parfüm oldumu? Olduysa bu hangisiydi

Süper bir konu Altuğ bey bundan 3 yıl önce yeni yeni internetten kör alış yapmaya başladım ve eski klasiklere merakım var...o zaman Bellamola vardı tabi Elizabeth Arden den iki parfüm sipariş ettim 5 Avenue ve Blue Grass ... 5 Avenue da sorun yok gayet beğendim, ama o Blue Grass yok mu aman Allahım !!! Bildiğin hacı misi...yorumlarda neler okudum oysa ki...içeriğinde bir sürü çiçek , efendim işte atların koştuğu doğanın kokusu falan filan , ismindeki blue ile hiç alakası yok...o keskin kokusu şu an bile beynimde evlerden uzak

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Blue Grass'ı bir arkadaşım da körlemesine almıştı ve tepkisi aynen sizin sözlerinizin tekrarıydı. Hakikaten de çok kuvvetli bir parfümdü, isteyene hediye edecekti ama kimse gönüllü olmamıştı

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben babama verdim ama annem kokusuna tahammül edemedi ve parfümü ortadan yok etti

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tanıdık hikayeler

benim belli ursa apls kouros diesel bad eros taurer insesnse rose bilimum gül ve oudlu parfümler...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• herobabyfb
      herobabyfb Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ursa ya laf etme abi çarpılırsın

Yaklaşık 4 yıl önce bu nish parfümlere yeni yeni alıştığım dönemlerde dekantlardan bir çok keşifler yapıyordum. Herşey süper gidiyordu kokladığım tüm parfümlere hayran kalıyordum ta ki Montale Red Aoud denilen mide kaldırıcı parfüme kadar. Ondan sonra uzun bir süre yeni parfümlerden uzak durmuştum

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ayy evet Montale red aoud korkunç gerçekten Raşit bey göndermişti bana da ama o sample ların arasında öyle bir şey vardı ki Terri perfums gonfit de rose ... bu ismi aklınıza kazıyın ve gördüğünüz yerden arkanıza bakmadan kaçın...patlamış mısır , aseton , içki ve çok özür dilerim kokmuş ayak gibi kokan çoook sanatsal bir çalışmaydı...sample ı direkt attım Raşit bey bu kokuyu montuna sıkmak gibi bir hata yaptığını da yazmıştı çok gülmüştük

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Merak edip Fragrantica'ya baktım. En üstteki yorumun sahibi talihsiz bey bunu havaalanında sıktıktan sonra çıkarmak için tuvalette 1 saat uğraşmış. Şöyle diyor: "Red Aoud size kölesiymiş gibi davranır. 12 saat boyunca burnunuzu ve etrafınızdakileri esir alır."

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben bir dönem Red Aoud kullandım :-))))) Açılışından itibaren 2-3 saat sizi parfümden tiksindirebilecek yapıda, ama tene ve kıyafete oturduktan sonra oldukça değişen bir parfüm olmuştur benim için. Hatta hiç unutmam, Izmir'de şirketin yılbaşı yemeğinde gece sürmüştüm ve 3-4 arkadaş çok beğenmişti, çok farklı, çok orijinal falan demişlerdi. Parfüm ten seçer mi sorusuna bir cevap galiba..

Bir kokudan nefret etme değil de benim başıma şöyle bir şey gelmişti; Acqua di Parma Ginepro di Sardegna almıştım koku harmanı olarak vasat bir kokuydu. Bir süre sonra kör alışla Creed Royal Oud satın aldım. Royal Oud u ilk sıktığımda iki koku arasında neredeyse aynı kokan sedir ve biber notaları karşısında o kadar canım sıkılmıştı ki aradaki fiyat farkını göz önüne alınca ve Ginepro daki kalitesiz esasnların etkisiyle Royal Oud benim için bitmişti. Bu durum parfüme olan hevesime de darbe indirmişti. İki kokuyu da uzun bir süre kullanmayarak bunu aşabileceğimi düşünmüştüm. Epey bir zaman sonra Royal Oud kullanıp parfümün muhteşemliğine kendimi bıraktığımı hatırlıyorum. Bu geçen süre içinde burnum da geliştiği için artık iki kokuyu da rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Ama Altuğ hocanın dediği gibi olayın üzerinden bir süre geçmesi gerekmişti
    estefanyen

Yorum

Halı saha ekibinden bir arkadaşın parfümü olabilir. Adını bilmiyorum ama mont blanc legend tayfasından bir koku belli. Tırmalıyor burnu

Yorum

Hiç tartışmasız Cacharel Eden, erkekte de Ursa.
        https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Montaleler ve Terenziler niş konusunda beni baya darladı ..

Mürekkepli ve kilise tarzında tütsü içeren kokular da beni baya zorluyorlar, son dönemde en sevmediğim parfümlerden biri kinski, biri de aedes de venustas'ın kırmızı şişesi oldu..

ama en çok rahatsız eden başka insanların üzerinde boca ettikleri genellikle ucuz ve açık kopya parfümler, black orchid, burberry classic, le male, rochas man, calvin euphoria ve diesel brave serisi.. can sıkıııııcııı

Yorum

Jovoy - les jeux sont faits

Benim için büyük hayal kırıklığı yaratan bir koku olmuştur. İçeriğinde tarif edemeyeceğim kadar ağır ve kirli kokan otsular var. Açılışı da böyle. Maydanoz kokusu da var. Koyu, karanlık bir koku. Yağlı ve otsu kopkoyu bir parfüm. Nasıl bir ortam için uygun olabilir diye düşündüğümde metruk bir binanın tozlu ve buz gibi zemin katında gece yarısı satanist ayin için toplanan bir grup diyorum.!!! Bu parfümü seven varsa tüm samimiyetimle söylüyorum ki koku işinde level atlamışlar. Bize saygı duymak düşer. Bu arada beni ziyadesiyle yorduğu için jovoya çok kırgınım

Yorum

Kötü taklitler konusuna katılıyorum. Dört sene severek kullandığım Chloe Love'dan yaz sıcağında burnuma buram buram gelen kopyaları yüzünden soğumuş ve piyasadan kalkacağını duyunca yeni parfüm arayışına girmiştim. O arayışa kadar kendi halinde bir parfümseverdim halbuki, en fazla iki şişem olurdu aynı anda

Yorum

montale intense cafe
                HDP 1740
                armani gio
                dior homme intense
                Dsquared2 Potion royal black.

Sadece garçons.

Yorum

Pino Silvestre
                  Çam ve Lavanta o kadar itici gelmiştiki baş ağrısı yapmıştı ( lavantayla hiç barışık değilim )

Yorum

Ambre russe
                    kouros
                    antenius bunları dekanttan ilk kokladım hemen kapağını kapadım. Uzaklaştırdım o dekantları diğer parfümlerden
                    Ambre russe 2 yıl önce çok merak ederek 30 ml splitten almıştım. Ahhhh nasıl öyle merak edip öyle bir hata yaptıysam zararına yarı fiyatına ne olursa gitsin gözüm görmesin dedim gitti

Yorum

• Tuberose
                      Tuberose Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ambre russi ye katılıyorum ve bir de PDE Cuir Ottoman ... bu iki parfümü hiç beğenmedim

Ambre russe ye bence bir şans verin hakediyor inanın
                    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• herobabyfb
                      herobabyfb Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      kesinlikle katılıyorum. Tam bir beyefendi kokusudur.

• Drekoo
                      Drekoo Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      bir daha deneyecek cesaret kalmadı hocam

• Minty
                      Minty Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ben Ambre Russe'a bayılırım :-) bir hanımefendi de taşıyabilir kokuyu bence, özellkle o tatlımsı baharatlar ortaya çıktıktan sonra..

Initio - Divine Attraction...bu ismi hiç haketmiyor.

Yorum

İşleniyor...
                    X