Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Olympic Orchids - Dev #2: The Main Act: Karanfil ve tarçın gibi tehlikeli ve parfümleri bir damlasının bile mahvedebileceği için çok dikkatli kullanılması gereken notaları içermesi ve hayvansal notalar barındırması ile denemeye değer dediğim bir parfüm olarak heyecanla gelen dekantı kullandım. Maalesef karanfil ve tarçın notalarının ölmez otu ile birleşiminden başka bir şey içermeyen, hayvansallığın olduğunu sadece iddia edebilen, bolca tütsü, laden reçinesi (kayagülü) ve deri içeren karanfil ve tarçın bombası. Genel beğeniye uygun olmadığı gibi sanatsal yönü de beni hüsrana uğrattı. Açıkçası başarılı bir kompozisyonu yok. Amatör birine de aynı notaları verseniz bence bu kadar karanfil ve tarçınla üç aşağı beş yukarı aynı işi çıkarırdı gibi. 3/10

Yorum

• Nishane - Afrika Olifant: İddialı notalardan oluşan bir parfüm. Böyle olunca iddialı bir hayvansallık bekledim ancak parfümdeki hayvansallık içgüvey olmuş damat kadar ses çıkarabiliyor. Ayrıca çok sentetik. Parfümdeki hayvansallık çok baskın olmadığı için aslında daha çok mür ve olibanum kokluyorum. Bu vasat ve sentetik hayvansallık bir miktar deri de ihtiva etmekte. Mür seven kişiler için kullanılan mür notası memnun edici ama bence hayvansal kesinlikle değil. 4/10

Yorum

• Cartier Carat'ı deneme fırsatım oldu. Hoş bir çiçek kokusu. Açılışta bergamut oldukça kaliteli. Ardından gelen beyaz ve sarı çiçeklerle naif bir parfüm.

Yorum

• Diptyque - Do Son (EDT): Yeşil topraksı ve güçlü bir sümbülteber ile birlikte bu yeşil hissi güçlendirip biraz daha sabunsuluk katan portakal çiçeğinin, hafif ve derinlerden gelen ferah bir pembe biber ile yayılımına sonradan eklenen belli belirsiz ufak süsen çiçeği. Temiz, ferah ve oldukça tazeleyici bir koku. Performans konusunda ortalama altında kaldı. Yayılım ve kalıcılık biraz kötü.

Koku güzelliği: 8/10
          Kalıcılık/Farkedilirlik: 4/10

Yorum

• Serge Lutens Fleurs de Citronnier Tom Ford Neroli Portofino ya cok benzettim.Cikis yili olarak Serge Lutens daha once cikmis. Kopya ceken Tom Ford olmus. Mugler cologne tarzi kaliteli bir koku edp konsantrasyonunda kaliciligi bu tarz parfume gore gayet iyi. Fiyat olarak Tom Ford'dan bayagi uygun. Neroli portofino sevenler bulursa mutlaka denesin.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Byredo Accord Oud : Elimde 2012 batch olan şişesi mevcut. Bahar aylarında almış olmam sebebiyle fazla bir deneme şansım olmamıştı. Yeni versiyonu da denemiş epey beğenmiştim ancak eskğ baych gerçekten tam bir atom bombası. Yeni cilalanmış deri döşemelerle dolu bir evde geziyormuşsunuz ya da lüks bir arabada geziniyormuşsunuz hissi veriyor. Çok temiz lüks bir deri. Herhangi bir kirlilik bulundurmamakta. Deri sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir ürün.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• LM Parfums - Veleno Dore: Öncelikle söylemeliyim ki bu kadar tatlı olmasını beklemiyordum. Boozy hafif meyvemsi buruk ve tütünden gelen dolgun hissiyatlı bir parfüm beklerken karşıma Tobacco Vanille ve Back to Black'in DNA'larının karışımı bir melez çıktı. Kokuya geçersem yoğun bir tütün, çikolata ve kiraz kokunun başından sonuna kadar sabit şekilde ilerlemekte. Açılışında hafif bir boozy his olsa da temel üç nota üzerinde şekillenmiş bir parfüm Veleno Dore. Koku güzelliği olarak güzel ama beklentimin çok yüksek olması nedeniyle hayal kırıklığına uğramadım değil. 3000 ₺ fiyat etiketine sahip pipo tütünü kullanmak istemezdim diye düşünüyorum. Tercihim tütün parfümlerinde bulunabilirse vintage Creed Tobarome veya Rogue Perfurmery - Tabac Vert ve tatlı tütünde vintage Tobacco Vanille veya Naxostan yana. Güzel ama sıradan bence. Genel beğeni olarak yüksek beğeni ve performansı var ama dediğim gibi aynı özelliklere sahip tobacco vanille ve back to blackte de var. Tatlılık azaldıkça biraz daha benim için kullanılabilir bir hale gelen parfüm yine de fiyat etiketini haketmemekte ve aynı kulvarda olan rakiplerine fark atamamakta. 7/10

Yorum

• Click image for larger version  Name:	5347b66d36e8ee7cb567383f20383432.gif Views:	1 Size:	68.5 KB ID:	134168

Dusita - Le Sillage Blanc: Müthiş bir iş bence. Yeni kesilmiş çimen kokusunu seviyorsanız kesinlikle teninize sıktığınızda bu hissi yaşatacak oldukça yeşil ama rahatsız etmeyen ve bu yeşilliğin içine yedirilmiş çok bağırmayan ve kokladığım doğal içerikli deri parfümleri arasında kullanılan akorları ile başarılılar arasına yazdıracağım bir iş. Parfümde kullanılan galbanum öyle güzel ki tek başına bu notayı da kullansalar sanırım o yeşil hissiyatlı güzel rahiya size yeterdi.. Parfümde kullanılan meşeyosununu pek hissedemedim parfümün açılışında yer alan hafif tozlu yeşil hissiyat belki meşeyosunundan kaynaklanıyor olabilir. Dediğim gibi kullanılan galbanum ve bu yeşil hisse dolgunluk katan net bir artemisa ile koku oldukça yeşil şekilde açılmakta. Kokuda başta da belirttiğim üzere bir deri hissiyatı var ama eski kafa ve bağıran tarzdan ziyade kokuya derinlik katıp onunla bütünleşmek için. Ben net şekilde bu yeşilliğin arasında portakal çiçeğini de aldım. Hatta açıklanmasa da ambergis tarzı bir hisse de kapılmadım değil. Koku giysi ve tende çok değişiklik yaşamadı ve bende sabit bir şekilde bir günü götürdü. Dip notalarda biraz daha bu yeşil hissiyatı kaybedip dediğim gibi ambergis tarzı bir dolgun tuzlu ve çok çok hafif hayvansal hisse bürünse de beni kokusu ile büyüledi. Fragrantica'da cabochard'a benzetmişler ancak ben bir ilişki kuramadım. Görünce belki belli yönleri olabilir diye düşünebilirsiniz ama kesinlikle benzerlik çok düşük. Eski kokulardan esinlenilmiş başarılı bir parfüm. 8,5/10
                  Son Düzenleme Azzura; 03-08-19, 19:35. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Franck Boclet – Married: Açılışını bolca tatlı portakal ve hafif limon ile gerçekleştiriyor. Sonrasında oldukça pudramsı bir yapıya bürünüyor. Genelde süsen kökünden gördüğümüz pudramsı ama dolgun hissiyat burada bolca zambak ve menekşe ile gerçekleştirmekte. Çiçeksi yapı tende durdukça portakaldan gelen tatlılık ve ferahlık geriye çekilip bahsettiğim çiçeklere eklenen sandal ağacı ve vanilya ile koku yayılımına devam ediyor. Kadın kullanımına uygun olan parfüm özellikle sümbülteber tarzı kokuları seven ama sümbülteberi de pek sevmeyenler için oldukça iyi bir alternatif. Pudramsı ve çiçeksi yapısına sandal ağacından gelen odunsu nüanslar ve vanilya ile oldukça çekici. 7,5/10

Yorum

• Franck Boclet – Just: Açılış bir anda olmakta ve yoğun bir nota patlaması yaşamakta. Sanki bütün notalar ilk fısta yüzüme çarpmakta. Sonrasında bu ani açılış daha net olarak kendini belli eden bir gül ile birlikte kunduz yağı ve civetten gelen hayvansallık ile yayılımına devam etmekte. Nota kalitesi açısından gül doğal olmayabilir. Doğal ise denemediğim tarz bir gül. Meyveli bir hisse sahip. Doğal yağlarını denediğim Türk gülü, Bulgar gülü, Taif gülü ya da Mayıs gülü gibi değil. Açılışın ardından parfümde yer alan karanfil notası kompozisyona biraz karanlık bir hissiyat katmış ve tek eleştirim olacak ama parfümde baştan sona yer almakta, ancak hayvansal notalar ve gül ile birlikte oldukça hoş bir hale gelmekte. Koku bekledikçe kaya gülü (labdanum) kokusu daha da yoğunlaşmakta ve hissedilirliğini arttırmakta. Karanfil ile birleştikçe de kokunun karanlık yanını daha da arttırmış. Hayvansallık nota kalitesi olarak vasat ancak kompozisyon açısından başarılı. Parfüm orta notalara geçtikçe gül ve hayvansallığın geriye çekilip amber ve kaya gülünün öne geçtiği hafif bir indolik yaseminn ile sıcak bir yapıya bürünmekte. Amber burada bence kaya gülünü destekleyici nitelikte. Yardımcı oyuncu rolünü iyi benimsemiş. Tatlılık kararında ve Yasemin notasının kullanılışını beğendim. Hayvansal notalar daha iyi kalitede olsa farklı ve yaratıcı bir kompozisyona sahip parfüm daha da iyi olabilirmiş.Ancak yine de çok beğendim. Tek eksikliği bu karanfil notasının beni rahatsız etmesi ancak tolere edebilirim. 8,5/10

Yorum

• matrai
                        matrai Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        serinin içinde uzak ara favorim. Franck Boclet'ın bana göre en başarılı ve yaratıcı parfümü olmuş. Kalıcılığı ve farkedilirliği de muazzam.

• Azzura
                        Azzura Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Katılıyorum. Bence de en başarılı işi olmuş ve gerçekten parfüm dünyasında bolca anılacak bir işe imza atmış

• Xerjoff Renaissance: Yaz için iyi alternatiflerden birisi olduğu kesin. Ancak nane noktasına oldum olası ısınamadım. Performans ve yayılım tatmin edici.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Franck Boclet - Velvet: Çok jenerik hafif meyveli bayık tatlı bir parfüm sevemedim. 3/10

Franck Boclet - Blue Moon: Fesleğen ve mentolün şakayık (peony) ile harmanlanmış hali farklı bir koku ancak bunu da beğenmedim. 4/10

Yorum

• Heeley - Menthe Fraiche: Yaz ayları gündelik kullanım için oldukça ferah hatta nefes açıcı yeşil bir nane kokusu. Ancak şöyle bir sıkıntı var kullanılan nane yeşil nüanslarla kullanılması parfümü tamamen diş macunu havasına sokmuş. Mentolümsü bir hissi var. Sanki diş macunu kokluyorum gibi bir nane hissine sahip. Sonrasında bu nane hissiyatının hafif gerilemesi ile yeşil ve ufak bir tatlılık ile yeşil çay notası etrafında koku yoluna sabit bir şekilde ilerlemekte. Gündelik kullanımda özellikle nane ferahlığı arayanlar için kullanılabilir. Oldukça minimal bir çalışma olmuş. Bende biraz mide ağrısı ile karışık baş ağrısı yaptı ama koku olarak nane sevenler kesinlikle sever. 7/10

Yorum

• Uzay Exclusive ziyaretimde bayram sonrası gelecek olan Profumum Roma markasının 2 kokusunu deneme imkanı buldum.Kısa kısa aktarayım...

-ARSO : Çok kaliteli bir tütsü-sedir kullanımı var. Birkaç kullanımda daha net izlenim alabilirim fakat ilk intiba markanın kokularında kullanılan ana notanın oldukça kaliteli olduğu.Bana biraz Amouage Bracken'ı hatırlattı.

-Santalum : Bir çok sandal ağacı kokusu deneyip koleksiyonumda sürekli yer verdiğim notanın italyan ustalığı yorumu diyebilirim.Sacred Wood'un kremsiliğini alıp odunsuluğunu artırıp vintage dior homme'un makyaj çantası kokusuna evrilip sandal ağacı desteğiyle farklı yerlere gittiğini düşündüm. Benim gibi sandal ağacı severlere duyurulur. Çok farklı bir yorum.

Elimde acqua di sale mevcut ve kullandığımda boyun bölgemde ufak yanmalar hissediyorum. Esansları çok yüksek olduğu kanısına vardım. Markanın en çok merak ettiğim kokusu Eccelso. Bugün geleceği müjdesini aldım Bülent abi'den. Bir split olsa da iyi olur yeri gelmişken. Yetkililere duyurulur

Yorum

• serif_aydogar
                              serif_aydogar Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Arso güze bir parfüm. Dha önceen kullanmıştım. Tütsü olarak gayet başarılı buluyorum.

Parfümlerdeki esans yoğunluğunedeniyle tene fazla kullanmamakt fada var.

• cantona8
                              cantona8 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Profumum Roma çok kompleks içerikler sunmuyor ama net ve güçlü parfümler üretiyor. Koku size göre güzelse eğer, vazgeçilmeziniz olabiliyor performansıyla... Bkz. Benim için Viva ve Victrix....

• serif_aydogar
                              serif_aydogar Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              MUstafa Victrix te ayrı birgüzellk. Denediğim 3 parfmüe gerçekten çok iyiydi. Söylediğin gibi kompleks olmasada beğndi isen gerisi boş.

• Farmacia SS. Annunziata - Isos (EDP): Net şekilde hissedilen bir ardıç, hafif yeşil hissiyat katılmış bolca karabiber ve hafif sedir. Odun gibi kokmak isteyenlerin favori kokusu olacaktır. 2,5/10

Farmacia SS. Annunziata - Whisky Oud (EDP): Kokan öd karakteristik olarak kamboçya ödünü andırmakta. Burada da kullanılan düşük öd miktarını telafi etmek amaçlı safran ile desteklenmiş. Viski akoru oldukça gerçekçi. Sonrasında hafif tatlı bir süet deri hissedilmekte. Olmuş ile olmamış arasında. Boozy öd-deri parfümü denebilir. Biraz Kemi - Hayat'ın sentetik ve meyvesiz haline viski ve süet deri eklenmiş hali de diyebilirim. Kemi kadar rafine değil. 6/10

Yorum

İşleniyor...
                            X