Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nicolai Cuir Cuba,

İsminde küba geçince puro, tütün kokan bir parfüm bekliyor insan ilk olarak beklediğimden çok farklı, aslında tüm parfümlerden çok farklı bence,
    cuir geçince deri bekliyorsun, deri de alıştığımız deri gibi değil süet gibi ( gerçi fragrantica'ya göre deri de yok) ne olduğunu nasıl olduğunu tam anlamadığım bir parfüm,
    ama kesinlikle polarising diye tabir edebiliriz ve toxicating, ilk koklayışta kimisi nefret edicek kimisi beğenicek ama eminim ki herkes şaşıracak, etkileyici bir parfüm bence

Yorum

• Bond amber

Yorum

• Guerlain – Chamade: Aldehitlerle karışık yasemin kokusu alıyorum. Bu birlikteliğe arkadan gelen ve gölgeleyen bir tatlılık var beğenmedim. O tatlılık olmasa daha sabunsu olacağını düşünüyorum. Yine de tatlılık hariç açılışı beğendim. Açılıştaki o tatlı his geriye çekilirken balzamik bir havada net bir gül notası aldım. Hafif karanfil de derinden derinden kendini hissettiriyor. İlerledikçe pudramsı bir hissiyatın arttığı çiçeksi izlerin silindiğini söylenebilir. İlk izlenimim açısından oldukça modern izler gördüğüm bir çalışma. Geleneksel vintage parfümlerdeki o yeşilimsi tozlu çiçeksi his olmasa daha da modern bulurdum. Ancak ilk deneyim için başarılı. Gül notası kendini göstermek istese de yılların yorgunluğu var eh o da olsun. 8/10

Yorum

• Bugün parfüm test edemedim. Boyner.de aklımdaki bazı yazlık parfümleri denemek istedim, çalışan çocukları dövüyordum az kalsın. Bana zorla burberry classic, gio, stronger with you vs. denettirmeye çalışıyorlar. Biliyorum kokularını denemek istemiyorum, sıkma diyorum, adamlar zorla sıkmaya çalışıyor üstüme. Sesimi yükselttim de geri çekildiler. Bir de bunları istemiyorum diye bana demez mi, kusura bakma sen parfümden anlamıyorsun.
          Aptallık bende, al forumdan decant.ını, kimseye eyvallahın olmasın. Her mağaza aynı olmasa da, bi’ daha mağazada parfüm denemem.

Yorum

• İbrahim20
            İbrahim20 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bende bu sebepten ötürü uzun zamandır bu mağazalara ugramiyorum.

• Frozenwings
            Frozenwings Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Tepemde dikilmeye ya da birşeyler satmaya çalıştıklarında "gönül gezdiriyorum" deyip gezmeye devam ediyorum. Sonrasında rahat bırakıyorlar zaten.

• Bugün kemi hayat denedim, açılışı ve ilk yarım saati aşırı rahatsız etsede 4 5 saat sonra safran ve yapay oudun cazibesi çok hoşuma gitti kalıcılık 10 saat belki daha fazla.

Yorum

• Rochas moustache beklemediğim kadar güzel bir koku çıktı.

Gucci guilty oud :kullanılabilir bir oud olmuş, sakin ve hafif devam ediyor. Tatlılığı da güzel olmuş bence..

Davidoff horizon: çözemedim yoğunlaşamadım ona

Bulgari wood essence şişesi 50 TL ye satılsa belki tenezzül edilip alınır, bir an arko traş kolonyalarından birini kokluyorum sandım.

Yorum

• Lagerfeld
              Lagerfeld Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Moustache benim de radarımda. Güzel yorumlar okuyorum.

• ssselçuk
              ssselçuk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              bvlgari wood essence parfüme nasılda güzel bir renk vermişler gel gelelim tırt..

• L'Eau d'Issey pour Homme Shade of Lagoon:Normalde klasik issey haric bu markada begendigim parfum olmadi. Ancak bu parfum gercekten harika bir sucul tam yaz kokusu bir arkadasim dutyfreeden 35 euro'ya almis gercekten fiyat/performan urunu

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• MFK - Oud Extrait
              Normal versiyonun gölgesi üzerinde. Şişeyi 2 ile çarpın.
              Ferah ve hafif antiseptik ayarında takılan Öd steroid basılı safranla iyice eczane dolabına dönmüş. İlk yardım ödü.
              Koca kompozisyona yükselmemi sağlayan arka plana yerleşmiş nefis sedir, yemyeşil paçuliler ve güçlü reçineler. Deri, vanilya falan demiş... Saçmalamasın.

Bas bas bağırıyor, oldukça güçlü. Dozaj iyi ayarlanırsa hem Fransız hem Doğulu, pürüzsüz, kremalı, zengin bi' koku çıkıyor ortaya. Öd önemli sahnelerin çoğunu safrana bırakmış fakat kontrolü bırakmamış.
              Koku oturdukça görüntü netleşiyor; Kurkdjian'ın tüm karışımı plastik değil sahici bi' denge üzerine inşa ettiğini net hissediyorsunuz. Mutlaka adını sordurur.

Kendisini sevdim, fiyatından nefret ettim.
              Sevgili dostum murrjm , çok teşekkürler. Bu dekant uzun süre gider bana.

Sırada bekleyen Teint de Neige.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• murrjm
                murrjm Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Oud, serideki extraitler arasında en genel beğeni olanı bence.
                Yer yer Black Orchid'den sözler söylermişcesine fısıldıyor.Bazen de eski kokulu arı maya silgilere gidiyor aklım.
                Tatlılığı istediğim kıvamda gücü,kudreti zaten kusursuz.Yormadan bıktırmadan hep var orada.
                Güzel anlatımın için teşekkürler Lagerfeld

• Aoud Lemon Mint. Çok hoşlaşamadık malesef kendisiyle. Gereğinden fazla tatlı limon ve vanilya ile gerçekten sentetik bir koku olduğunu düşünüyorum. Tabi bu arada mint nerede diyede düşünmüyor değil insan
              Son Düzenleme avalon; 17-06-19, 23:09. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Regalien Aqua Notte. Birkaç defadır test ediyorum kendisini. Bir yazlık olarak epey güzel bir kokusu var.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dün akşam test emek amacıyla 1 fıs koluma more than words sıktım hala hissedebiliyorum.

Yorum

• Bugün Atelier Rebul mağazasına uğradım herhangi bir avm’de bulunan herhangi bir mağaza işte herneyse eskilerin ve aklımda kalanların bir kez daha üzerinden geçildikten sonra gerçekten nazik ve bilgili danışmanın “Bakın yeni bir serimiz var bunları da deneyin lütfen...” demesiyle o seriye de yöneldim.
                    Aklımda kaldığı kadarıyla cologne intense diye adlandırılmış 100’lük siyah şişelerde satılan ve fiyatı da 180 veya 190₺. olan çalışmalardan Cardamom Oud ve Patchouli d’Or ortalama üzeri işlerdi. Bunlardan ilki yeşil baharlı, herbal dokunuşlu ve sanıyorum ki az biraz da meşe yosunlu hoş ve gerçekten kaliteli bir öd parfümüydü. İkincisi ise tonka ve gül tabanlı oryantal bir paçuli amber. İkisi de sarsıcı olmasa da saygı uyandıran denemelerdi. İncense Vetiver ise hayal kırıklığı oldu.
                    Bu keşiflere sebep ve bilgili ilgili yaklaşımından dolayı ben de danışmana yaptığım saman kolonyasını hediye ettim.

Yorum

• Akro Smoke...

kokladigim en basarili salta yakin tutun yorumu. Sigara icilmis isli mont kokusu. Balli puro hissi de yogun. Kül de kokuyor, tütün de... Akro sinifi gecer bence... Bu arada tarz olarak benzetilebilecek parfum herodgiller...

Yorum

• Baruti Perverso

Sıktığım anda öksürttü , bir anlık boğulma yaşattı ancak kokladığım en iyi dumansı parfüm diyebilirim. kuru ,gerçekçi ve güçlü. kuru tütün hep başrolde tatlılık çok yok ancak diplerden gelen çok güzel bir acı tatlılık koku ile müthiş bütünleşmiş. cantona8 hocaya bir kez daha teşekkürler bu tecrübeyi yaşattığı için bize

Yorum

• cantona8
                          cantona8 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Keske daha fazla imkanlar olsa...

• orcun1993 kardeşimin gönderdiği xerjoff ivory route ve beach hut denedim son iki gün..

1-Beach hut kullandığım ve denediğim amouage parfümlerinin dışında olmuş, fesleğen ve nane sabunsulukla birleşip fena olmayan bir tat veriyor, yine de dipten tütsü az da olsa buradayım diyor.. Burnum beni mi yanılttı bilmiyorum ama orta notalardan itibaren beach hut bana sospiro Operanın daha yumuşak, daha naif halini hatırlattı, yaz için kullanılabilir hoş bir parfüm. İltifat aldı..

2-Xerjoff ivory route'a gelince birkaç kez denedim tuhaf olanı her seferinde farklı tatlar geldi burnuma, sandal ağacı, taze baharatlar, odunsu, vanilya.. Zengin bir içeriğe sahip olmakla Grand Soiri hatırlattı biraz, sonra orta notalarda Serge lutens fille en aiquiles gibi bir hal aldı.. Çok şey yazamıyorum işin doğrusu, bilinen xerjoff saldırganlığını hissedemedim, sonbahar için daha ideal sanırım, o yüzden saklayıp sonbahar ve kış tekrar deneyeceğim.

Yorum

İşleniyor...
                        X