Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• ambre narguile : parfümü birkaç kelime ile özetleyecek olursam herkesin dediği gibi tarçınlı elmalı kurabiye şeklinde kokuyor. parfümü açıkcası günlük hayata yer ve kıyafet seçmeksizin kullanmaya uygun bulmadım bana biraz agır geldi ve kadın kullanım tarafına daha yatkın geldi koku güzelliği bakımından çok iyi olmasına ragmen tobacco vanilya ,amouge interlude,naxos gibi parfümleri günlük kullanıma uygun bulmuyorum, sanki yer ve kıyafet seçiyor gibi bu parfümler bu da bana gelmiyor ben daha çok düşünmeden sıkma taraftarıyım rahatsız olurmuyum başkaları rahatsız olur mu düşünmek istemiyorum ,kış için çok tercih oldugundan çok begendiğim parfüm oldugundan dolayı şişeli almaya uygun bulmadım ama seveni çoktur bence çünkü koku güzelliği hakkaten güzel özellikle gurme parfüm sevenler çok sevecektir.
    Son Düzenleme Ilhann; 08-09-21, 11:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Initio Blessed Baraka. Tarçınlı gibi bir hissiyat barındırıyor ama noktalarında tarçın yok. Sanırım bu hissiyat misk'in değişik kullanımından kaynaklı. Amberle müthiş bir uyum sağlamış. Koku genel olarak çok klas. Bildiğim kadarıyla PdM ile Initio'nun sahipleri aynı kişiler. PdM'de ne kadar kötü işlere imza atıyorlarsa Inıtio'da da o kadar iyi işlere imza atıyorlar.

Yorum

• kilian straight to heaven :içkili meyveli yanık talaş kokusu, kokuyu çok begendim çok çekici ama yayılımı iyi gelmedi,ursa buna çok benziyormuş en kısa zamanda onu da deneyecem

nishane cha :ekşi bergamotlu yeşil çay kokusu , kalıcılıgı iyi yayılımı idare eder, kokusu güzel fiyat perfonmans urunumudur bilemedim

Yorum

• Nasomatto China White temiz ve sabunsu bir koku daha. Bebek pudrasını anımsatıyor. Sevenlerin denemesi gerekiyor kesinlikle, Nasomatto kalitesini fazlasıyla yansıtıyor.

Yorum

• Zoologist | Sloth
            mango, ananas, kavun tarzı egzotik meyveli nemli toprak akoru Bat²⁰²⁰ ile oldukça yakın. Bat'da bu meyveler haddinden fazla olgunlaşmış iken burada daha kıvamında. buruk yeşil kısım çiğ vetiver - kök rezene arası bir yerde, sonlara doğru daha belirgin. topraksılık geosmin davranışında, Bat'da da olduğu gibi ozonik şekilde sunulmuş. nota çeşitliliği fazla olsa da ortaya karışık birşey çıkmamış yine de Bat'a göre daha boyutlu hissettiriyor. aynı tarzı paylaştımları Chypre Mousse'ye göre nispeten daha kullanışlı. yayılım ve kalıcılık iyi seviyede.
            Son Düzenleme Asaid; 15-09-21, 17:47. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Sonoma Scent | Tabac Aurea
              genel hissiyatı tütüne eşlik eden bal ve temiz labdanum. yapı olarak tobacco absolute'un saman efektinin çoğundan sıyrılmış haline benzer. tütün yapısı Tabac Tabou'dakinin biraz daha pişmişi. tatlılık yapıları da birbirini anımsatıyor. ikisi de tekdüze hissettirse de T.Tabou ekstradan hafif kirli bir hayvansallığa eşlik eden yeşilimsi tütün, kuru saman ve çiçeksi bir dokunuş ile bana daha dolgun hissettiriyordu. T.Aurea genel beğeniye daha uygun, temiz ve sade fakat sert. yayılım ve kalıcılık iyi. serin havalar harici bunaltabilir.
              Son Düzenleme Asaid; 16-09-21, 16:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Hermes mediterrane : limonlu domates yapragi kokuyor , diger yazlik parfumler gibi birbirine benzeyen turden degil cok farkli , cok begendim.ismine bakinca versace fraiche tarzi denizel bir koku sandim ama daha farkli ciktim . Denemeyenler denemli bence genel begeninin cok yuksek olacagini dusunuyorum

Yorum

• Dior Sauvage Elixir kullandım En başta talaş kokusuna benzeyen odunsuluk biraz şaşırtıyor ki bunun meyan kökünden kaynakladığını sanıyorum Sonra yoğun lavanta klasik Sauvage DNA sı devreye giriyor ve güzel bir drydowna ulaşıyor Projeksiyon orta ancak performans uzun Bence Sauvage parfümleri arasında en iyi flanker hatta biraz gourmand bir yanı var diyebilirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Serge Lutens | L'incendiaire
                    safran - ahududu - kırmızı elma birleşimi benzeri meyvemsi soğuk isli ince bir amber üzerine, abanoz - guaiac birleşimini anımsatan vanilya ve plastik deri nüansları olan odunsuluğun hakim olduğu bir koku. tende iyice kuruduktan sonra diplerde civet benzeri kirli bir yapı da hissediliyor. isminden dolayı daha yanığa kaçan bir yapı beklemiştim ama oldukça dengeli tutulmuş.
                    Son Düzenleme Asaid; 21-09-21, 14:06. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Zara Bois Soleil for him

Yorum

• armani eau poor homme : limonlu lavanta kokusu, kokuyu begendim berber kokularına benziyor sabunumsu hissiyatta, meşe yosunun agırlıkta oldugu berber kokularından değil de lavantanın yogun oldugu berber kokularından

tom ford beau de jour : çok keskin bir lavanta kokusu armandideki gibi limonla portakalla harmanlanmış gibi değil de daha çok lavantaya agırlık verilmiş gibi,açıkcası begenmedim düz ve keskin lavantadan başka bir şey alamadım

Yorum

• terenzi ursa : ahır gibi kokuyor diye filan benzetmeleri abartalı bulmuştum ama hakikaten öyle kokuyor bildiğin inek, buzağı derisi gibi kokuyor bilhassa ilk 45 dakika ,sonra bu koku yumuşuyor kuru meyveler ve odun parçalarıyla harmanlanıyor gittikçe güzelleşiyor , bence değişik ve güzel bir parfüm açıkcası begendim ,normalde bu tür değişik parfümlere mesafeli olan biri olarak benim bile hoşuma gittyse çogu kişi begenir

Yorum

• chanel allure home edition blache : limonlu pasta gibi kokuyor ,kokuyu begendim ama perfonmansı baya zayıf geldi o yüzden şişeli alacagımı düşünmüyorum ve de sanki bu tarz parfüm piyasada çok gibi ,parfümü kokladıgım an kokuyu daha önce çok kez duydugumu fark ettim baya kullanananı çok gibi bu parfümü. mevsimi ilkbahar yaz

yves saint laurent parfum : elmalı ağaç kokusu , tam bir genel beğeni kokusu ama şişeli alacagımı düşünmüyorum tarz olarak bana laytonu hatırlattı koku olarak benzemese de , laytondan da etkilenmeyip şişeli alacagım parfüm değil demiştim, perfonması iyi kışlık aynı chanel gibi genel begeniye uygun bir parfüm. mevsimi kış

212 sexy man : bu kulvarda jpg le male varken hiç ilgimi çekmedi ,koku olarak çok benziyorlar ama jpg daha kaliteli.mevsimi kış

Zara dark exclusive : tam olarak içinde hangi nota baskın anlayamadım ama meyveyi direk aldım , koku güzelliği çok hoşuma gitti 212 vipin kopyasıymış en kısa zamanda onu da deneyecem daha kaliteli haliymiş açıkcası çok begendim parfümü. mevsimi kış

mab ganymade : bu parfüm de koku olarak hangi notanın içinde var oldugunu anlayamadıgım parfümlerden biri ama bazı notaların yapay maddeler oldugu çok açık , koku güzelliği olarak çok hoşuma gitti şişeli alınacak parfümlerden biri perfonması çok iyi , tam bir iltifat alınacak parfüm oldugunu düşünüyorum hoşuna gitmeyecek hiç kimse çıkmaz .mevsimi bahar kış

Yorum

• guerlain ideal l homme edp : aci bademli vanilya, kokuyu cok begendim perfonmansi harikulade , aci beyaz badem ve vanilya birlikteligi kokuyu cok cekici hale getirmis .kis mevsimi icin cok iyi bir secenek .

Yorum

• Orto Parisi Cuoium’u deneme şansım oldu. Oldukça yüksek bir beklentim vardı ama baya bir altında kaldı. Kısacası Gualtieri DNA’sına güzel bir deri ile baharatlar eklenmiş. Kalıcılık ve yayılımı da gayet yüksek diyebilirim. Bir de bugün genel olarak Orto Parisi’nin çoğu parfümünü (birkaçını sonraya bıraktım) denedim ve en çok aklımda kalan Stercus oldu. Onun hakkında da çok hayvansal, kirli vs. şeklinde yorumlar okumuştum ama bana gayet normal geldi. Hatta bir an yanlış parfümü mü denedim diye kendimden şüphe ettim.

Küçük bir ekleme:
                                Tekrar denedim ve satış danışmanı ile konuşurken Nasomatto Nudiflorum'dan izler taşıdığını fark ettim.
                                Son Düzenleme Abbathdoom; 13-10-21, 03:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                                X