Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	362.1 KB
ID:	8775 Hacı yağının deodorantını yapmışlar resmen
    فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

Kokorico.
      hayatınızın kokusu olmaz belki ama gideri var şişesi çok hoşuma gidiyor.
      almamak için kendimi zor tuttum.
      Sadece garçons.

Yorum

Zeynep Hanım'dan gelen Chanel coromandel ve ormonde jayne tolu ikiside harika ikiside alınacak yine masraf çıktı.
        http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Estee Lauder Amber Mystique daha önceki denemelerde sevmiştim ama şimdi bayağı sıkıcı geldi. Çok tekdüze max 3 saat hissediliyor sonra tenle araları daha sıkı oluyor.
          Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Prada'nin yeni kadin ve erkek kokularini denedim, kadin olani hos bir tuberose parfumu.
            Erkegi daha kullanilabilir bir Serge Lutens Iris Silver Mist gibi basliyor, tatlilasarak devam ediyor. Dipleri pek iyi degil ama.
            Son Düzenleme Leto; 27-01-17, 12:07. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bu akşam şu Luca Turin'in çok beğendiği Tommy Girl'ü denedim. Sıktığımda gözlerim yaşardı ve birkaç kere hapşurdum, çok keskin bir açılışı var. Limon bütün gücüyle hücum ediyor, fakat yenebilir bir limon değil bu. Sanki dalındaki ham yeşil limonu almışlar da yüzünüze sıkıyorlar gibi. Limonun hafiflemesiyle hafif ıtırlı bir çiçek kokusu başlıyor, çok bilmediğim bir nota, hanımeli mi acaba? Bu ıtırlı koku tende ve havada etkisi gösteriyor. Başka floral öğelerin eklenmesiyle bahar gelmiş de çiçeklerin arasında yürüyormuşsunuz gibi. Koku naif bir şekilde devam ediyor, birkaç saat içinde heyecan göstermeden tende etkisini kaybediyor.

Yorum

Bugun yıne hıc bısey deneyemedım 😔 ınsan hastayken canı parfum sıkmak bıle ıstemıyor, su grıbı bı atlataydım

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

ucuz ve genel beğeniye uygun bence

Yorum

• Hattab.
                    Hattab. Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    O zaman bize gelmez biz insanları ters ters baktıracak parfümlerden hoşlanıyoruz.

• MeaCulpa
                    MeaCulpa Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    kesinlikle , kötü değil çok iyide değil ,sıradan

Rein eski kafalı bolca derili tam benlik aykırı deri
                  Oud Satin mood İlk defa böyle narin bir oud kokladım acaba oud muydu bilmiyorum ama çıt kırıldım bir oud belki başka zaman tekrar denerim ama olumsuz
                  Blessed bakara tam anlamıyla amber performansı şuan harikalar yaratıyor masamın diğer ucunda ve kokusunu alabiliyorum

Yorum

• Frozenwings
                    Frozenwings Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Evet, oud'un etkisi çok geri planda kalmış, değil mi.

• MeaCulpa
                    MeaCulpa Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    yağlı bir gül ve vanilya var , oud'a farklı yorum katmış oud silik gibi ama çok narin genel beğeniye uygun ama benlik değil şuan için

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    satin mood tende sıktıktan 6 saat sonra kendini oud a bırakıyor hocam yani 6 saat sonra koku oud önderliğine giriyor , arap atı gibi sonradan açılıyor Kremsi öd diyebiliriz..

Tom ford parfümlerimden grey vetiveri denedim. Tek düze bir koku bu havada birşey anlıyamadım Ama ağustos sıcağında hoş olcağını düşünüyorum. Yinede 300 küsur lira verilir mi şüpeliyim.
                  Sadece garçons.

Yorum

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Edt silaj olarak daha başarılı hocam aklında bulunsun almayı düşünürsen, edp de kalıcılıkta daha başarılı ..

Bugün Bülent Abi'ye uğrayıp sohbet edeyim dedim o yoktu gerçi biz de süper çocuk Tümer ve Bülent Abi'nin babası saygıdeğer Erdoğan amca ile memleketi kurtarırken gözüme siyah siyah şişeler ilişti. Dedim la bu nedir? Odin'lermiş. 00 Auriel, 07 Tanoke, 10 Roam ve 11 Semma'yı kokladım ve izledim. Kokuların her biri; belli başlı parfüm tecrübesi olan burunlara bir yerlerden tanıdık gelebilir ve ''Aaaaa bunu biliyorum ama bu ''...''nın niş hali'' diyebilirler. 00 Auriel; Tom Ford White Patchouli'nin tamamlanmış hali gibi, 07 Tanoke; CdG 2 Man'in performansı ilaç olanı, 10 Roam; Serge Lutens'in imza yumuşak ağaçlarına meyve miski eklenmişi ve son olarak 11 Semma; Burberry'nin adını haturlayamadığım bir parfümünün niş hali gibiydi. Parfümler hakkında ilginç bir anektod; sıktıktan hemen sonra hızlıca tene çöküyorlar ancak şu an 9.saat ve her birini el-kol hareketlerinin doğal ivmeleri ile net alabiliyorum. Favorilerim CdG 2 Man'in aradığım performansını veren Tanoke ve özellikle zaten çok ama çok sevdiğim White Patchouli'nin Monaco sosyetesine karışmış daha da bohem ama aynı zamanda da aristokrat ve entelektüel kardeşi Auriel.

Yorum

Xerjoff İtalica test ettim bugün. Herhalde beklentim farklı bir yönde olduğundan dolayı beni şok etti. Oldukça gourmand tarzda bir koku şekerli kurabiye havasında. Xerjoff çizgisinin oldukça dışında bir parfüm. Almayı boşverin denemenize bile gerek yok

Yorum

• Guest's Avatar
                      Misafir Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bu kokuyu sevebilceğini düşünüyordum Altuğ üstat bana daha çok süet üstünde acıbademi anımsatıyor isminin hemen peşine...

Orjinal yazı sahibi: Hattab. View Post
                    Tom ford parfümlerimden grey vetiveri denedim. Tek düze bir koku bu havada birşey anlıyamadım Ama ağustos sıcağında hoş olcağını düşünüyorum. Yinede 300 küsur lira verilir mi şüpeliyim.
                    Odin 07 Tanoke split ile bir deneme yapmıştık. Değeri bilinmemişti pek

Yorum

Eşimin yorumlarını merak ettiğim için onunla birlikte test yaptık ama sadece kapaktan kokladı.
                      1.opus v
                      2.interlude
                      3.african leather
                      4.sth
                      5.creed royal oud
                      6.private label
                      7.ursa
                      8.cruel intentions
                      şeklinde bir sıralama yaptı. İnterlude benim çevremde genel beğeniye uygun bir profil çiziyor ve çok şaşırıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Bugün hangi kokuyu denemedim ki acaba, tam bir "yüksek doz" günü oldu. La Deesse'ye gittim ve orada:

Maison Francis Kurkdjian - Grand Soir
                        Maison Francis Kurkdjian - Petit Matin
                        Histoires de Parfums - Fidelis
                        Histoires de Parfums - Ambrarem
                        Initio Parfums Prives - Absolute Aphrodisiac
                        Initio Parfums Prives - High Frequency
                        Ormonde Jayne - Vanille d'Iris

denedim.

MFK - Grand Soir'i beğendim aslında, tatlı bir koku ama hala o parayı hak edip etmediğini düşünüyorum zira 75 ml 895 TL !!!
                        MFK - Petit Matin güzel bir yaz kokusu olabilir ama tabi yine sorumuz acaba o bedeli hak ediyor mu?
                        HdP - Fidelis de gerçekten güzel kalan baharatlı paçulili bir kokuydu onun da sadece 60 ml ürünü var 525 TL
                        HdP - Ambrarem hayvansı bir amber kokusu o da 60 ml ambalajda
                        Initio - Absolute Aphrodisiac benim hoşuma gitti, onun da fiyatı 90 ml ve 895 TL (ancak Uzay Exlusive Bülent Bey'e de gelmiş).
                        Initio - High Frequency bana biraz Bond No9 - I Love New York Earth Day'i hatırlattı (o segmentte).
                        Ormonde Jayne - Vanille d'Iris, Dior Homme Intense havasında ama o kadar tatlı değil ve elbette o kadar kalıcı da değil.
                        http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

İşleniyor...
                        X