Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Az önce bir bayan arkadaşımdaki D&G Light Blue Intense sample'ını kokladım. Limon, portakal aromalı freş yazlık bir kokuydu.

Yorum

• Sample - Goldfield&Banks Blue Cypress. İlk sıktığınız anda çok tanıdık bildik bir koku ile karşılaşıyorsunuz Aqua Di Gio Profomuya çok benziyor açılışı daha sonra burnuma gelen çay notası Gucci Pour Homme II den izler taşıyor. Orta notalardaki Lavanta ve şipre biraz sentetik. Benim beklentimi ne yazık ki karşılayamadı. Ama beğeneni çok olur
      Son Düzenleme matrai; 05-01-18, 20:06. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aramis 900
        Bugün elime geçti ve kullanma fırsatı buldum
        Açılışı eski kafalı hatta baya eski kolonya kokularını andirdi hatta şöyle söyliyeyim bende çağrışım yapan açılış chypre palatin evet enteresan gelebilir chypre palatin gibi açılıyor daha sonra koku değişime geçiyor yakalamak çok zor anında değişti ne gül suyu ile karışmış yasemin algılıyorum orta notalarda gül baskın yasemin gülün yanında orta notaları taşıyorlar alt notalar bana çok karman corman geldi gördüğüm kadariyla civet paçuli sandal vetiver mese yosunu amber bunlar harika notalar sanirim bu notaları anca vintage da daha iyi algilariz bendeki 2016 edc versiyonunda performanslı zalim olmazasa edt ve edp ten bence iyi kalıcılık tatmin edici fark edilirlik burnuma 4 saat geldi test amacıyla kokladim detayli kullanmadim zaten rien kullanmistim paralize olmuşumdur genel olarak begendim açılışı ve alt notaları sanirim maskulenlik alt notalarda bence alt notalar ve açılış ile yürürmüs o kadar feminen güle ve yasemine gerek yokmuş

Yorum

• Jean Patou Collection Heritage

Tam bir ten parfümü ve kalıcılığı neredeyse sıfır. Arama/citrus karışımı ve hafif gürme/buhur. Hayal kırıklığı oldu.
          Click image for larger version

Name:	375x500.21457.jpg
Views:	251
Size:	53.6 KB
ID:	59531
          Ekli Dosyalar
          https://www.fragrantica.com/member/851846/

Yorum

• Ormonde Jayne Black Gold

Zara Rich Leather

Yorum

• Perris Monte Carlo Cacao Azteque... Genel olarak değil de detay olarak dikkat ettiğimde ilk on dakikasını Bon No9 NY for All' un o yoğun vanilyasız ve kestane şekersiz haline oldukça benzettim. Kakao ve biber kullanımı neredeyse aynı. Zaman geçtikçe keskin baharatlar(biber tanesi ve kakule) ve acımtırak çiçeksilik(orkide, sümbülteber) arasına gizlenmiş kakaoyu alabiliyorum.Yağlı ya da gurme bir parfüm değil. Parlak ve acımtırak bir havada ilerliyor. NY for All daki kestane şekeri, vanilyadan gelen tatlılık ve gurmeliğin yerini kakule, rom ve acı çiçeklerden gelen keskinlik ve çiçeksilik almış. İki parfümde de derinlerde benzer bir çimensilik hissediliyor. Bu çiçeksi ve hafif yeşil hissiyat doğadaki yemyeşil haliyle isimdeki Azteque'e vurgu yapmış ancak kakao oldukça geri planda kalıyor ilerleyen zamanlarda. Parfümü yenilik açısından pek başarılı bulduğumu söyleyemem. Fakat, kötü bir koku da değil. Kalıcılık ve yayılım orta seviyelerde. Çok soğuk ya da çok sıcak olmayan bahar aylarında kullanıma ve genel beğeniye uygun buldum. Kadın kullanımına daha yakın dursa da unisex dengesi iyi.
              Son Düzenleme ali; 06-01-18, 23:20. Tarafından yapıldı.
              estefanyen

Yorum

• Lubin Akkad.

Beni mest etti diyebilirim ama hafif feminin kaçıyor - amber ve tütsü iksiri. Full şişe almaya değer.

Click image for larger version

Name:	Lubin-Akkad-Eau-de-Parfum.jpg
Views:	231
Size:	177.9 KB
ID:	59625
                Ekli Dosyalar
                https://www.fragrantica.com/member/851846/

Yorum

• Şöyle ne var ne yok diye Sephora'ya ve Zara Home'a girdim. Bir kaç parfüm denedim.

Chanel no 5 L'eau- Bu gerçekten Chanel No 5'in suyu olmuş. Aynı DNA ama daha ferah ve limonsu. Sanki eau premiere'den daha çok sevdim. Zaten her Türk evladının ilk parfümü olan limon kolonyası benim genlerime işlemiş. Limonsu, yeşilimsi ferah kokulara karşı biraz zaafiım var. Hiç kalıcı olmasalarda. Parfümü kağıtta denedim o yüzden tendeki kalıcılığını bilemedim ama büyük bir beklentim yok.
                  Gucci Gulity Absolute- Bunu da merak ediyordum. Görünce hemen yapıştım. Böyle hayvani pardon hayvansal bir designer parfüm ben koklamamıştım .İlk sıktığımda hiç beklemediğim için bir 'O-ha moment' yaşadım.Bana çok farklı geldı. Parfümü sıktığım kağıdı sonra cebime atmıştım. Daha sonra kokladığımda çok tanıdık ama isimlendiremediğim bir nota aldım. Kafirun diyeceğim çok sacma olacak.Valla daha da hoşuma gitti.Ama gün boyu koklanabilir mi denemek lazım
                  Zara Home Absolutely sublime- Bu koku tütün kokusunu seven biri olarak çok hoşuma gitti. Shay & Blue suffolk lavender ile katmanla al sana ev yapımı fougere bengale. Şimdi fragranticaya baktım içinde tütün mütün yokmuş. Kendimi tebrik ettim olmayanı koklarım böyle.

Yorum

• cantona8
                    cantona8 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Okurken cok zevk aldim

• Havalar soğudu ve soğuk havada merak ettiğim ambre russe’yi iki elimde test ediyorum. Eşim eve girdiğinde parfüm mü sıktın çok güzel kokuyor dedi. Beni bir yandan çeken bir yandan tereddütte bırakan bir koku. Parfüm tatlı ama beni hiç rahatsız etmiyor. Hafiften dumansı bir tarafı da yok değil. Amber temalı kokularla genelde çok iyi anlaşamam ama sevdim diyebilirim. En azından en çok hoşuma giden amberli parfüm oldu

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: caliban View Post
                    Havalar soğudu ve soğuk havada merak ettiğim ambre russe’yi iki elimde test ediyorum. Eşim eve girdiğinde parfüm mü sıktın çok güzel kokuyor dedi. Beni bir yandan çeken bir yandan tereddütte bırakan bir koku. Parfüm tatlı ama beni hiç rahatsız etmiyor. Hafiften dumansı bir tarafı da yok değil. Amber temalı kokularla genelde çok iyi anlaşamam ama sevdim diyebilirim. En azından en çok hoşuma giden amberli parfüm oldu
                    Muhteşem bir kokudur kendileri. Ama bende amberle pek anlaşamıyorum.

Yorum

• Şerif abi hoşgeldin bu arada Beni hatırlarsın Bülent abinin dükkanda atomizeri bozuk Ursa’yı başka şişeye aktarmıştın : )) Bana kalırsa boozy hava,baharatlar,dumansılık farklı kılıyor kokuyu. Bunlar olmasa ben de 2. şansı vermezdim herhalde

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: caliban View Post
                        Şerif abi hoşgeldin bu arada Beni hatırlarsın Bülent abinin dükkanda atomizeri bozuk Ursa’yı başka şişeye aktarmıştın : )) Bana kalırsa boozy hava,baharatlar,dumansılık farklı kılıyor kokuyu. Bunlar olmasa ben de 2. şansı vermezdim herhalde
                        Hoş bulduk. Hatırladım. Hala o dekant şişe aklımda. çok hoş bir şişeydi.

Yorum

• Comme des Garcons Black resmen yanmış ve sönmüş odun kömürü kokuyor. kim böyle bir parfümü üstüne sürmek ister anlamadım

Givenchy Gentlemen Only Casual Chic 'i de denedim. fazla öğle başarılı parfüm değil tanımlayamayacağım
                          Son Düzenleme EcheŞoN_; 14-01-18, 14:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tom Ford Oud Wood Intense ve Tobacco Oud Intense kokladım.
                            Kağıt üzerinde denediğim için hangisi hangisiydi karıştırdım ancak büyük ihtimalle Oud Wood Intense olması lazım TF Men Extreme'in daha hayvansal güçlü versiyonu olmuş.
                            Şişeli olarak edinilesi kokular oldular benim için

Yorum

• Kilian - Single Malt.. Uzun zamandır denemek istediğim bir kokuydu, sonunda bir Kilian butiğinde tanıştık. Açılışı adının hakkını veriyor, Glenfiddich’e benzettim ama benden fazla single malt tecrübesi olanlar farklı yorumlayabilir. Kısa süre sonra erik kontrolü ele geçiriyor ama tatlılık ve boozy arasındaki denge bence iyi kurulmuş. Viski fıçısına düşmüş ve orada hayli zaman geçirmiş erikler hayal edilebilinir kokuyu tanımlamak için. Aşağı yukarı da bu şekilde devam edip sonlanıyor zaten. Kalıcılığı ve yayılım ortalama gibi.

Kalıcılık: 7/10

Yorum

İşleniyor...
                              X