Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dün, ana akım markalardan merak ettiklerim ve yeniden üzerlerinden geçip emin olmak istediğim parfümleri inceledim.
    Yurtiçi ve yurtdışında bayağı ilgi gören ve hakkında bolca konuşulan Prada L’Homme ve La Femme’yi denedim. Erkek olanı klasik Prada çizgisinde bir parça turuçgil ve aromatik lavanta ile açılan, süsen hakimiyetine girip pudra-krem kıvamı alan, biraz paçuli ve amber ile tuzak kurmaya çalışan ancak sondaki odunsuzlarla kendini ifşa eden basit, derinliği olmayan, soğuk, heyecan uyandırmayan, kalitesiz ve zayıf bir parfüm.
    Kadın olanı da aynı olumsuz detayların beyaz çiçeklerle bezenmiş versiyonu diyebilirim.
    Guerlain Homme ile olan görüşmelerim de dün son buldu. L’eau Boisee gibi bir alternatifi varken bu turunçgili bulaşık deterjanı neden hala piyasada anlamam zor, belki Homme gibi iddialı bir ismi harcamak istemedikleri içindir. Dolayısı ile L’eau Boisee hem karakter hem kalite hem de hissiyat olarak muazzam bir yazlık.
    Comme deş Garçons markasının akraba evliliği ürünleri Wonderwood, Wonderoud, Black, Blackpepper, Zagorsk, Avignon ve 2 Man arasından öne çıkan 2 Man ve Black oldu. Ancak her birinin en ince değişiklikleri barındıran ve farklılıklarını anlayabilmek adına bazen beyin yormak gereken bunca parfümler yerine 2 Man üzerinde biraz daha yoğunlaşılsaymış daha iyi olrmuş.
    Son olarak Terre Parfum; çakmaktaşlı edt, çakmaktaşsız edt, swarovski taşsız fraiche ve diğer tüm yeni yıl edisyonlarının üzerinde bir yerde. Minerali var, derinliği var belki biraz linear ancak gücü kuvveti de var. Benim için tercih edilesi yönleri daha fazla.

Yorum

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      swarovski... çok yaşayın hocam

• Parfums de marly Habdan ( mükemmel ) ve Kuhuyan

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Kosovic View Post
      Parfums de marly Habdan ( mükemmel ) ve Kuhuyan

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      Bir kac cumle ile bahsedebilir misiniz hocam benzettiginiz herhangi bir parfum veya koku?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Bir kac cumle ile bahsedebilir misiniz hocam benzettiginiz herhangi bir parfum veya koku?
        Hocam parfümler de hissettiğimi kelimelere pek dökemem ama Habdan da hissettiğim tatlı baharat idi bunu diyebilirim. Kuhuyan ise bir şeye benzetemedim ve hoşuma da gitmedi zaten

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Kosovic View Post

Hocam parfümler de hissettiğimi kelimelere pek dökemem ama Habdan da hissettiğim tatlı baharat idi bunu diyebilirim. Kuhuyan ise bir şeye benzetemedim ve hoşuma da gitmedi zaten
          Teşekkürler

Yorum

• The Mercant Of Venice La Fenice Pour Homme.Menekşe, menekşe,bildiğin Fahrenheit yapmışlar.Üstüne bir tomar para istiyorlar.Olmamış.

Yorum

• Biraz sonra leather oud test edecem çok heycanlıyım. Kapağından kokladım ve çok ümitliyim

Yorum

• leather oud çok güzel gidiyor. Yer yer Rien havası alıyorum. Bazen songe un bois d ete havası alıyorum.

Yorum

• Medea
                  Medea Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Kirliliği, hayvansallığı zorlayıcı olan parfümlerden ama ölçülü kullanıldığında çok keyifli oluyor gerçekten.

• Bugün tekrardan karar vermek için Sospiro opera-xerjoff damarose-memo russian leather
                Opera-hoş bir çiçek kokusuyla açılıyor. arkadan meyve tatlılığı hafiften. Böyle bir kokudan çok performans beklenmez ama sospirolar efsane kalıyor yaz kış farketmeden.
                xerjoff damarose--gül ön landa olmasa bu kokuyu çok severdim eminim ama çok baskın ve bariz gül kokusu. performans yine mükemmel
                russan leather--bu kokudansa african leatheri tercih ederim. designerlerden farklı bişey vaat etmedi. issey miyake nuit edp ye çok benzettim alt notaları

Yorum

• 3 peçete alıp odama girdim ve leather oud,rien intense incense ve paculi koza sıktım peçetelere. Kafayı mı yedim niye bunu yaptım bilmiyorum. Şimdi balkondayım yarım saat sonra odaya girecem bakalım neler olacak

Yorum

• Evet Mete hocam biraz zor koku ama doğru zamanda doğru mekan da istiyor ayrıca. Hatta doğru kişi de istiyor. Putin’in Amouage Gold kullandığını okumuştum. Aklıma öyle bir tip geldi benim de. İş ortamında ya da avm gezmesinde kullanılacak bir parfüm değil bence. Ama çok kaliteli ve dolgun bir kokusu var. Civet içeren kokularda genelde ıslak ya da ne bileyim arsız bir hava almıştım hep ama leather oud bana çok olgun ve karizmatik geldi.

Yorum

• Optuna
                      Optuna Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      leather oud tam anlamıyla profesyonel bir parfum. bazı parfumler dozaj ayarı ile cok farklı noktalara gidebiliyor, leather oud da bunların basinda geliyor. özel bir parfüm.

• matrai
                      matrai Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Dünden beri haber haber gelmediğine göre durumlar kötü

• Bugün şu merak ettiğim Atelier Rebul No 94'ü denedim. Gerçekten de MFK Baccarat Rouge'a çok benziyor, bademsi tatlı bir açılışı odunsu notalarla sonlandırıyor. Fiyatı da BR'a göre daha uygun. Albenisi yüksek bir koku, fakat notalarından birine hassasiyetim var galiba, sonrasında öksürme hissi oluşturdu.

Yorum

• ali
                      ali Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Aynı hassasiyeti Baccarat Rouge'da da yaşadınız mı?

• murrjm
                      murrjm Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bu kokuyu ben de çok benzettim.Açılık biraz itici gelse de durdukça güzelleşti kokusu.Koku kartında da günlerce çok net koktu.Hatta şu an bu yorumu yazarken geçtiğimiz cumartesi koku kartına sıktığım kitaplıkta duran koku kartını kokladım hiç zorlanmadan çok net alıyorum kokuyu ve bu hali gerçekten çok güzel.Bence asıl benzerliğini alt notalarda yaşıyor koku

• Frozenwings
                      Frozenwings Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      ali, öksürme olmamıştı, ama koku kartından denediğim için sürekli maruz kalmamış olabilirim.
                      murrjm, koku olarak güzel, performansına da diyecek yok. Kolumu yıkamama rağmen kendini hissettiriyor.

• Frederic Malle Superstitious denedim.
                    Güçlü aldehitler ve yoğun yasemin ile açılıyor koku.Yaseminin koyu kıvamda kullanıldığı kokularda yer yer idrarımsı bir koku hissederim bu kokuda da öyle bir durum söz konusu ancak yasemini sıradanlıktan kurtarıyor bu durum bence benim açımdan daha ilginç kılıyor.4 saat kadar oluyor tek bir sprey ve tenimde gül eşliğinde meyvemsi kremsi bir tatlılıkla birlikte hafif tütsü de hissediliyor.
                    Daha geniş inceleme fırsatım olacak ancak ilk izlenim performansının çok iyi olduğu yönünde.Sabunsu aldehit/çiçek kokularını sevenler için denenmesi gereken bir koku.Kadın kullanımına çok daha uygun.

Yorum

• Tuberose
                      Tuberose Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Tam benlik , indolik yasemin , gül , meyve ve aldehitler

• Orjinal yazı sahibi: caliban View Post
                    3 peçete alıp odama girdim ve leather oud,rien intense incense ve paculi koza sıktım peçetelere. Kafayı mı yedim niye bunu yaptım bilmiyorum. Şimdi balkondayım yarım saat sonra odaya girecem bakalım neler olacak
                    Acımasız bir üçlü olmuş

Yorum

• Gallagher Fragrances - Bergamust.. Adı gibi bergamot hakimiyetinde açılıyor. Hemen gerisinden ferah misket limonu eşlik ediyor. Sucul tarafı da var ama tuzlu değil, pürüzsüz ve ferah algıyı yaratmak için yeterli. Orta bölüme yaklaştıkça hafif hafif portakalımsı bir şeyler hissediliyor. Tatlı gibi değil de köksü olarak tarif edebilirim. Genel olarak turunçgil kullanımında hissettiğim sentetikliği burada hissetmedim. Alttan gelen hafif misk ile tene yaklaşıp sonlanıyor. Kalıcılık ve yayılım ortalama üstü.

Kalıcılık: 7.5/10

Yorum

İşleniyor...
                      X