Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kızılayın Dağıttığını Düşündüğünüz Parfümler :)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kızılayın Dağıttığını Düşündüğünüz Parfümler :)

Sanki bedavaya dağıtılıyormuşçasına herkesin kullandığı ve pişti olma ihtimali bir hayli yüksek olan. Artık kokusunu duyduğumuzda yeter artık dediğiniz parfümler hangileri?

tabiki de Black Orchid

Yorum

Evvela, Genel beğeniye hitap eden şeyleri kullanmamaya çalışıyorum kullanan kişiler zaten pek bilgisi olmayan gittiği kozmatik mağzasından denetilenlerden birini alan insanlar. Onlara yukardan bakma gibi bir lüksümüz olamaz herkes parfüme meraklı biri olucak diye bir kural yok.
      marka ismi belirtmeden
      kadınlarda çok şekerli ve ağır
      erkeklerde sucul ve fresh parfümlerin çoğunlukta olduğunu görüyorum.
      Sadece garçons.

Yorum

One Million adı gibi milyonlara hitap ediyor, her yerde karşılaştığımız, pişti olduğumuz bir koku.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: promesta View Post
          tabiki de Black Orchid
          Ben bi sürü para verdim ya..keşke kızılaya başvursaydım.

Yorum

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme

• promesta
            promesta Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            En azından orijinal kullanıyorsunuz balaban hocam, piyasa sinek ilacı gibi kokan çakma bo kullananlarla dolu.

Traş losyonu kokan tüm parfüler deyip kestirip atayım

Yorum

Paco Rabanne Invictus için bende böyle bir kanı oluştu nedense, kullanıcıları kızmasın ama çevremde çok denk geldim. 😊

Yorum

halk için black orchidler one millionlar tabi..

fakat forum halkı içinse chergui yi bi ara kızılay dağıtıyor gibi, herkes alıyordu kullanıyordu filan

Yorum

Aslında dönem dönem popülerleşmenin kurbanı olan parfümlerdir. Bir kere moda oldumu sokak bile bu parfümlerden kokar herkes alır kullanır. Ele ayağa düşer ve daha sonra ya unutulur yada kemik kullanıcısı tarafından kullnılır ve efsane olur.

Geçmiş dönemlerine örnek olarak
                Aqua Di Gio
                JPG Le Male
                Fahrenheit
                İssey Miyake
                Kenzo Homme

Yakın dönem ve günümüz örnekleri ise

Armani Code
                One Million
                İnvictus
                Black Orchid

Yorum

• Hattab.
                  Hattab. Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Armani code imza kokumdu 2 yıl 4mevsim kullandım. Başka koku kullanmam diyordum ama...
                  Sonra herkes aynı kokmaya başladı. Yerine kullanılıcak birşey arıyordum şimdi burdayım iyi mi ettim kötümü bilmiyorum.

• matrai
                  matrai Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yanmışsın sen

• Hattab.
                  Hattab. Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hemde ne yandım.

60 yaş üstü amcaların bile kullandığını görünce Black Orchid'den ışık hızıyla soğudum. En önemli örnek bu bence.
                Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

aslında artık yadırgamıyorum 16 yaşında kardeşim var yazın parfüm denemeye giriyor , çalışanlar armani code profumo yu bu yazın en iyi kokusu diye çocuğa sunmuşlar , bu tarz satış için satış elemanları olduğu sürece çoğu designer başlangıçta Şekerli diye tabir ettiğim kokuları kızılay dağıtmış gibi oluyor ... Yazık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Xlusive View Post
                    60 yaş üstü amcaların bile kullandığını görünce Black Orchid'den ışık hızıyla soğudum. En önemli örnek bu bence.
                    Bence klass bir koku..Kullanmaktan çok arada koklamayı seviyorum.Bu gidişle kimyası bozulmaz ve kıyamette kopmazsa torunlarıma kalır gibi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: guardian View Post
                      halk için black orchidler one millionlar tabi..

fakat forum halkı içinse chergui yi bi ara kızılay dağıtıyor gibi, herkes alıyordu kullanıyordu filan
                      Kimse şurada Aventus demeye cesaret edemiyor mesela. 1000 kişide de olsa o kokuyu sevdikleri için ele ayağa düşmüş gibi göremezler. Psikoloji nefis bi' şey

Dışarısı için ise One Milion ve Black Orchid daha önce eşi benzeri olmayan güzellikte iki kokuydu. Çok tutuldu çünkü özgün çalışmalardı. Başarı böyle bi' şey olsa gerek. Ve yineliyorum bu ülkede kıymeti bilinmiyor. Yoksa parfüm kullanıcısı ele ayağa düştü diye parfüme giydirmez, koku güzel mi değil mi onun peşindedir.

Ben böyle düşünüyorum ve içten içe kızıyorum size dostlar biraz.. One Million'ım yok, içeriğindeki yoğun tarçın notasından ötürü kendime yakın bulmuyorum. Ama olursa sıkar kullanırım. Black Orchid' e değinmiyorum bile. O hala bi' çok parfümün kraliçelerinden.

Bir parfüm delisi, işin yukarıda açıklamaya çalıştığım kısmıyla ilgilenmeli. Çünkü buradaki topluluk delilik sınırına yaklaşmış hatta o çizgiyi biraz geçmiş bi' topluluk. Yani Bin küsür lirayı çeşitli 5'er ml dekantlara yatıran adam parfüme dışarıdaki bi' kullanıcıdan daha farklı yaklaşıyor diye düşünürüm. Kimi maaşını yakıyor bi' çırpıda, kimi üst baştan kesiyor, kimi temel ihtiyaçlarını bile ertelebiliyor.... Böyle bi' insan Mor-Ay dahi dağıtsa, o parfüme farklı bi' açıdan yaklaşıp kullanır.

Kokuyu sevmemek... O bambaşka bi' bacağı. Orası asla tartışılmaz. Seni kusturanla ben bütün gece sevişebilirim. Bu noktayı geçtik hepimiz. Ama diğer konuda biraz daha derin düşünmenizi dilerim.

Seviyorum sizi.
                      - Stop the car...
                      - What ?!
                      - Stop the fuckin' car!

Yorum

Kesinlikle şu aralar Black Orchid. Doldurması- orjinali farketmez. Tek tahammül edemediğim şey, bazıları spor salonunun soyunma odasında alıyor sıkıyor 10-20 fıs, canımıza kastediyorlar resmen

Yorum

• matrai
                          matrai Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          İnsanı spordan soğutur Allah sabır versin

Benim için Invictus... Rutin olarak kalabalıkta denk geliyorum.

Yorum

İşleniyor...
                        X