Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Reformüle Olmadan Önceki Halini Merak Ettiğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Reformüle Olmadan Önceki Halini Merak Ettiğiniz Parfümler

Bir parfüm alıyorsunuz kokusunu beğeniyorsunuz hatta hayran kalıyorsunuz. Daha sonra o parfümle ilgili araştırmaya girip internette yorum okuyorsunuz ama karşınıza o parfümün seneler öncesinde reformüle olduğu aslında daha önceden çok daha güzel koktuğunu anlıyorsunuz. Ama artık iş işten geçmiş ve o parfüm ulaşılması en zor parfümlerden bir tanesidir. Ama o merak içinizde hiç bitmez... Acaba nasıl kokuyordu?

Hiç eski orjinal formülasyonunu merak ettiğiniz parfüm varmı?

Şu Caron Le 3eme Homme'un vintage halini koklayamadım gitti.

Yorum

Shalimar ilk versiyon.

O içeriklerin harmonisini merak ettiğim kadar...

Şaka gibi gelen kısım hala bi' yerlerde astronomik fiyatlara 40'lı yıllarda çıkan seriden bulunabiliyor. 1925 versiyonu da illaki bi' yerlerde yaşatılıyordur ama Bercelona Parfüm müzesi ve çıldırmış koleksiyonerler harici nerede olur bilemiyorum. Uzaktan rahiyasını bile alsam zihnimde ona ayrılan yere kazınması için yeterli.

Jacques Guerlain'in bizzat elleri var o şişenin içinde... Yazarken bile tüylerim diken bak!

- Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

Musk ravageur.. Çok övülen bir koku, denediğimde eh işte demiştim. Reformüle öncesi çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Medea View Post
          Şu Caron Le 3eme Homme'un vintage halini koklayamadım gitti.
          mete hocam bende cok cok az var, decantshoptan merak edip getirtmiştim, merakımı giderdim istersen şimdi sana verebılırım

Yorum

• Medea
            Medea Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Sağolasın, kargoyla uğraşmana ve kargo masrafına değmez. İlerde, bir yerde denk gelir belki bi 5ml

• harunozkan89
            harunozkan89 Yorumladı
            Yorumu düzenleme

FM Musc Ravageur merak ediyorum

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bakın şimdi bende merak ettim Musc Ravageur i. Meraklısı çok. Olmadı eski sürümü bulunsun ve spliti yapılsın be Hocam...:-) Spliterlerimiz bir el atıversin

Yazdığınız tüm parfümleri denedim ben shalimarın o kadar eskisi olmasa da biraz eski bir versionunu deneyimlerim , MR gerçekten güzel bir parfüm.. Eski formülünü Yurtdışına çıkmadan önce satmıştım ama satmasam daha iyi olurmuş ..

Yorum

Amouage Jubilationxxv
            estefanyen

Yorum

L'Heure Bleue, Shalimar, Jicky
              vintage formülasyonlari birer düş olmalı :-)

Yorum

Çok geçmişe gitmeden denediğim hermes terre nin şişesini istiyirum..bide derby merak ediyorum bende

Yorum

Amouage reflection man.Geçen hafta beymende denedim,sanırım refolmüle olmuş hali.Kalıcılık vasatın bir üstü.Oysaki benim duyduğum epey güçlü bir kokuymuş zamanında.

Yorum

• ali
                    ali Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    iki halini de koklama imkanım olmuştu. Reformüle olan resmen seyreltilmiş, çok güzel bir parfümün yok oluşu çok üzücü

Le Male'nin eski halini merak ediyorum. Acaba şuanki haliyle arasında sadece kalite farkı mı var yoksa koku farkı da mı var merak içerisindeyim.
                  Bir de Givenchy Gentlemen ile Pi'nin eski hallerini merak ediyorum.

Yorum

Dior Homme Intense 2007 formülü, Hypnotic Poison 1998 formülü, Guerlain Derby ilk formülasyon, Aromatics Elixir ve Aramis'in ilk formülasyonları...

Yorum

Bende Guerlain Derby’nin en güzel versiyonunu merak etmiyor değilim

Yorum

Robert Piguet Bandit Extrait’in eski versiyonlarından birini denemek isterdim. Bir de YSL Kouros’un ilk versiyonunu çok merak ediyorum.

Yorum

• mizansen035
                          mizansen035 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Ne şanslıyım ki kendisinden var. Eski ve yeni olmak üzere ) (Bandit)

• Abbathdoom
                          Abbathdoom Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bende de 90 öncesi EDT mevcut hocam.
                      İşleniyor...
                      X