Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En Sevdiğiniz Meyve Notası

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• En Sevdiğiniz Meyve Notası

Bir parfüm alırken veya almadan önce mutlaka notalarına bakıp fikir sahibi olmaya çalışırız. Bazı notalar var ki onları gördüğümüz anda o parfüm gözümüzde 1-0 öne geçer. Bu notalardan bir sınıfta meyve notalarıdır. Sizin favoriniz olan ve bir parfümde gördüğünüz anda size o parrfümün cazibesini arttıran meyve notası hangisi?

Meyvelerden ziyade sebze notaları benim daha çok hoşuma gidiyo , sadece sebzenin kendisi ham halindende öte ; yapragı ve çiçegide aynı şekilde .
    Salatalık , domates , domates yapragı , havuç hoşuma gidenler arasında . Meyvelerdede Nar ve bögürlen gayet güzel notalar . Terenzi orıon ve Aventusdaki tatlımsı sulu ananas , jovoy fougeredeki ekşi tuzlu ananasda hoş meyve notalarından .

Yorum

Greyfurt

Yorum

black currant ve kuru meyve notaları. Bunlar bir harika
        estefanyen

Yorum

Erık,ananas ve greyfurt notalarını genelde begenıyorum, hermes toittekı armut notasını begenıyorum

Yorum

vişne-kiraz kokusunu çok seviyorum..

Yorum

Bergamot limon çok erkeksi yapıyor doğru yerde doğru parfumde ADP colonia gibi..üzüm notası da çok güzel gelir black orchid artık pek kullanamasamda hala çok guzel

Yorum

Armut, greyfurt, limon, nar, ananas.. Daha çok örneği olsa da kullansak dediğim muz, karpuz ve kavun üzerine de güzel kokular yapılabilir.

Yorum

Erik, nar gibi dolgun ve buruk meyve notalarına bayılıyorum.
                  Lagerfeld 'e teşekkürler, inciri de ekleyeyim.
                  Son Düzenleme Frozenwings; 21-06-17, 13:28. Tarafından yapıldı.

Yorum

kesinlikle kavun.... hem kendisini hem notasını severim

Yorum

Erik , vişne, kırmızı meyveler..Kan portakalı,greyfurt

Yorum

Parfümde incir notası varsa otomatik olarak beni çekiyor.

Koku ister güzel olsun ister yavan olsun. İncir'de acayip bi' enerji var beni çeken. Parfümlerde kullanılan meyve notaları bazen aşırı bayık bi' noktaya çıkabiliyor. Bazıları gerçekten iç bayıyor. Mesela Erba Pura bende bu etkiyi yarattı. Resmen ekşidim durduğum yerde. Ama Tobacco Vanille'de ki kuru meyveler beni benden aldı. Yüzde elli bi' durum olsa da ortada, meyve notalarının (kuru yada canlı) bulunduğu parfümlere biraz mesafeli yaklaşıyorum.

Ama incir denince orada bi' duruyorum işte.
                        - Stop the car...
                        - What ?!
                        - Stop the fuckin' car!

Yorum

• PinotNoir
                          PinotNoir Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Tobacco Vanille'nin güncel versiyonlarında, kuru meyvelerin azaldığı ya da yok olduğuna dair benim de katıldığım bir gözlem var. Ne dersiniz?

• Lagerfeld
                          Lagerfeld Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Güncel versiyonunu denemedim o yüzden bi' şey söyleyemiyorum.

TV tüm harmanın müthiş dengede olduğu bi' koku. En azından benim elimdeki versiyonda öyle. Eğer o dengede bi' taşı kaldırıp yada yerinden oynatmışlarsa dayanılmaz hale gelebilecek güçte bi' karakteri de var. Bu da bi' gerçek.

Reformüle söylentilerini bende okudum ve şuan elimdeki şişeye bu yüzden kıyamıyorum.

Son olarak toparlarsak, güncel versiyonu hiç denemesem benim için daha iyi olur. PinotNoir

• PinotNoir
                          PinotNoir Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Teşekkür ederim. Bence de şişenizin kıymetini bilin.

İncir,incir yaprağı, kiraz, turunçgiller ve tabiki ananas

Yorum

Benim favorim kesinlikle hindistan cevizi. İçinde hindistan cevizi olupta kötü bir parfüme henüz rastlamadım. Kırmızı meyvelerde iyi kullanıldığı zaman çok başarılı işler çıkartabiliyor

Yorum

Genel olarak kırmızı meyveler ama üzüm notası benim için ayrı bir yerde

Yorum

İşleniyor...
                            X