Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

5 ml.in çok geldiği 100 ml.in yetmediği kokular

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 5 ml.in çok geldiği 100 ml.in yetmediği kokular

Örnek verecek olursak elimde dekant olarak edindiğim 10ml. Dior homme parfüm ve 5 ml. Chanel pour monsieur var(dı). Ki her ikisini de çok sevdim. Dior'u iki yıl kullanırım gibi gelirken, chanel'i iki günde bitirdim. Merak ediyorum, sizin için dekantın çok geldiği, şişenin yetmediği kokular nelerdir? Yalnız sevmediğiniz kokular değil kastım, sevdiğiniz halde bitiremediğiniz kokular.

İnterlude şişe bitmez 5 ml ideal zaten max 3 fıs kullanılabiliyor , Mesela Gucci ph2 şişe yetmez çok beğeni alır birdaha aldırır koku kendini koklamaya doyamazsın , aventus da yetmez uzar gider bu liste bende Ursa hiç yetmez ömür boyu kullanılır , Sth var birde kenarda köşede...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC View Post
      İnterlude şişe bitmez 5 ml ideal zaten max 3 fıs kullanılabiliyor , Mesela Gucci ph2 şişe yetmez çok beğeni alır birdaha aldırır koku kendini koklamaya doyamazsın , aventus da yetmez uzar gider bu liste bende Ursa hiç yetmez ömür boyu kullanılır , Sth var birde kenarda köşede...
      Batuhan hocam sizde bende sizin gibi gucci ph2 acayip severim hele Aventus Ölürümmm

Yorum

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Koku olarak muhteşemdir bana göre ph2 şişenin dibinde 5-10 ml kalmıştı onu da Forumdan tanıştığım ankarada Umut abiye hediye ettim alırım uygun zamanda bir şişe daha

Kilian Back to Black dekant sanki hiç bitmeyecek, chergui hangi ara şişe yarıya indi diyorum

Yorum

Chergui' nin hiçbir zaman yettiğini göremedim, ne ara bitti dediğim kokuların başını çeker her zaman.

Yorum

5 ml yeter kokular:
          kilian back to black
          frederic malle noir epices
          dior homme parfüm ilk aklıma gelenler

100 ml yetmez dediklerim:
          hermes voyage
          aventus
          dior homme intense

Yorum

• ersin
            ersin Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            voyage edt mi edp mi hocam?

• Guest's Avatar
            Misafir Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hocam bendeki edt...2 ay önce edt sini bir koluma edp sini diğer kouma sıktım aynı şekildede kağıtlara sıktırdım ve 5-6 kişiye sordum...İlginç bir sekilde 1 kişi haric herkez edt'yi beğendi.Ama bendeki edt bitince kesinlikle ben edp alacağım kalıcılık ve performans daha tatmin edici tabiki bence daha hoş kokuyor...NOT: Koku beşyüz küsürlere dayandı,fiyat olarak nişlere kafa tutuyor,edp olanı

• ersin
            ersin Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkürler yanıt için, edt beni pek cezbetmedi ama edp yi merak etmekteyim. Şu testi bir de ben yapayım
            Not: Hey Maşallah.

Dior homme intense
          Tiziana terenzi ursa 100 ml yetmez doya doya sıkıyor affetmiyorum

Amouage İnterlude, montale black aoud , xerjoff naxos 5 ml max 10 ML ömürlük yeter gibi geliyor

Yorum

Eldo rien , interlude , oud saten mood, naxos,polo green, initio afrodizyak, nautıca voyage , one millione, chanel blue, sandal royal, hermes voyage edp.... Saydıklarım sentetiklik ve yogunluk olarak doyuruculuk olarak yeterli diyebilecegim kokular benim için max. 10ml diyorum.
            cherguı , carven vetiver , guerlaın vetiver , terenzi ursa , hermes gentaın blanc ve orange verte , terre eau frech , ralph lauren polo blue, le galıon vetiver, guccı pour home 2 , versle sud fath essantıal , ajmal rosewood, tom ford grey vetiver edt ve edp birde oud wood ,guerlaın agua allegorıa serisinin çogu herba fresca mesela çok iyi , ... Aklıma gelenlerin bi kısmı 50 ml yetsede bi kısmı degil 100 lük banyosu yapılası kokular benim için green ırısh tweed mesela .

Yorum

• ersin
              ersin Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              nautıca voyage, one millione, chanel blue gibi parfümler şaşırttı beni ama heralde sentetik olmaları bakımından dolayı diyorsunuz. Doğru mudur?

5 ml yeter dediğim kokular (Özel Zaman parfümleri veya aşırı kalıcılar)

Roja Dove Aoud Serisi
            Roja Dove La nuit serisi
            Black Afgano
            İnterlude
            Wardesina
            Salome
            APLS
            Dark Side

100 ml yetmez dediklerim (Zaman mekan farketmeyen parfümlere bir örnek)

Green Irish Tweed
            Aventus
            İssey miyake
            Kilian STH
            Chanel Bleu
            Dior Homme İntense
            Lidge
            Chergui
            Dior Sauvage

Yorum

NY Amber: dekant cok geldi
              GIT: Hicbir zaman sisesi yetmedi

Yorum

Aynen ersin hocam . O yazdıklarım bi kısmı yani benim için yeterli kısmı en fazla 10 ml kimisi bana sentetik gelen kimisi sevmedigim koku tarzı kimisi çok çabuk bıktırdıgı için az miktar yeterli diye düşündüklerim. Tabi bu düşünceler degişiyo yine zamanla :-) mesela rien hep elimin altında olmalı. Başlık sadece yogun güçlü slajlı kokular gibi algılanıyo ama benimki biraz degişik oldu tabi...

Yorum

• ersin
                  ersin Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Anladım hocam, teşekkürler

3 ml bile yeterli. (Dior - Leather Oud)
                5 ml kâfi (Interlude, LM Parfums - Hard Leather)
                100 ml yetmez. (Aventus, Viw, MI, Lidge, Rose31, Lumiere Noire, Vetiver Extraordinaire)

Yorum

5 Ml dekantı torunlarınıza bırakacağınız kokular;

Nasomatto Black Afgano
                  Amouage Interlude
                  Profumum Roma Arso- Acqua Di Sale
                  Slumberhouse Jeke-Norne
                  Xerjoff Naxos
                  Sigilli Athunis
                  Leather Oud
                  Afrika Olifant
                  Maai
                  Pekji Cuir6

100 ml yetmez dediğim koku yok ne yazık ki.. Green Irish Tweed'im bile 80 ml gibi.. Bir ömrü götürürüz kendisiyle.

Son Düzenleme Umut Kurtoğlu; 17-01-17, 23:54. Tarafından yapıldı.

Yorum

• camorr
                    camorr Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Maai'nin birazını da bana bırak.

• Umut Kurtoğlu
                    Umut Kurtoğlu Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Birazdan Makedon gelecek. You will see!

ursa,jubilation,mea culpa 10ml yeter
                  sth,hermes voyage,aventus,tf grey vetiver--- gir çık sık

Yorum