Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Montale Dosyası

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Montale Dosyası

Biz parfümseverler açısından yenilik katmayan ve birbirini tekrar eden markalardan birisidir montale. Yılda 10 tane yeni parfüm çıkarmasıda markanın ciddiyetini tartışılır hale getirmekte. Pierre Montaleye ise henüz ulaşan olmadı. Montaleyi bu kadar bayağı yapan etkenlerden biri hiç şüphesiz durmadan parfüm çıkarması iken. Onu önemli kılan yanlarından en büyüğü ise kalıcılık ve farkedilirlikte oldukça iyi parfümlerinin olması. Parfümlerinin büyük çoğunluğu diğer markaların önemli parfümlerinin kopyası gibi iken bir kaç tane öenmli ve özgün çalışması bulunmaktadır. Mesela benim aklıma ilk gelen İntense cafe oldukça güzel bir parfüm.

Sizin bu markayla ilgili düşünceleriniz neler ve hangi parfümünü kendinize yakın hissediyorsunuz.

Kapa abi açma hiç bu dosyayı

Yorum

Açmayacaktım da İntense ;Cafe çok hoşuma gitti onun hatırına açtım

Yorum

Her ay telefon çıkaran samsung kafasında olan parfüm evi
        şişeleri hoşuma gidiyor.
        sadece intense cafeyi kullandım bıktıracak kadar kalıcı.
        Çoğu parfümünün taklit olduğu söylenen bir marka için yüksek fiyatları var.
        Sadece garçons.

Yorum

Benim anlamadığım nokta, ne oldu da Montale birden 500-700 liralık bir marka oldu.Dün Beymen'e gittim bana koku öneresi geldi arkadaşların hemen Montale, Mancera'ya sarmaya çalıştılar beni ben Memo, Orlov falan bakarken. Demek ki kar marjı yüksek, çünkü bir güzel şişirdiler.

Yorum

• matrai
            matrai Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Satıcılara primi yüksektir

Başta slazenger olmak üzere eşsiz şişe tasarımı ve kilit kapağı ile bir çok markaya ilham vermiş bir marka.

Click image for larger version

Name:	Adsız.jpg
Views:	4457
Size:	1.48 MB
ID:	31168

Yorum

• matrai
            matrai Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Fontela yı nasıl unuttuk ya Tez zamanda spliti yapıla

Honey aoud u beğendiğimi hatırlıyorum ben de..

Yorum

Bir markanın butiğine veya parfümeriye gidip gözünüze o markanın bir serisini kestirip beğendiğinizi arayabilirsiniz. Montale'ye ise 10 gün ayırıp sıradan denemek lazım tabi bu arada yeni bir parfüm çıkarmayacağı da garanti değil

Yorum

Artık birçok niche parfümevinin kendini tekrar ettiğini, çoğu niche markanın piyasada popüler olan bir kokuyu kendilerine göre yorumlayıp benzerini çıkardığına şahit oluyoruz..
              TF Tobacco Vanille'e benzeyen kaç tane koku üretildi örneğin, birçok takdir edilen niche marka tarafından..

O yüzden başkalarının kokularını kopyalıyorlar konusunda markanın yerden yere vurulmasını çok doğru bulmuyorum. Kopyalasalar bile Montale versiyonu daha güçlü ve kalıcı oluyor hatta :-) İronik bir durum..

Ikisi haricinde (White Aoud ve Red Aoud) oud temalı parfümlerinin neredeyse tümünün aynı olduğunu düşünsem de, White Aoud, Red Aoud, Powder Flowers, Patchouli Leaves gibi kokuları bence cok cok guzel..

Yorum

Türkiye de alınmayıp yurtdisindan getirilirse çok daha mantıklı bi marka..taklit olsada öyle deselerde ben destekliyorum..zamk gibi kokuları var..

Yorum

Şöyle bir şey düşmüş:
                  Evgeniya met the head of Montale Paris in Moscow.   The head of the Montale and Mancera brands spent three ...

Yorum

Niche adı altında designer niche arasında designer’a daha yakın bir marka bana kalırsa

Yorum

Aoud Cuir d’Arabie çok beğendiğim deri parfümlerinden biri. Yine aynı markanın Aoud Leather’ını pek beğenmemiştim.

Yorum

Montale'ın resmi sitesini biraz gezince şaşkınlık yaşadım.

Montale'ın şuan satışta olan 110 farklı parfümü var. Bunların 38'i ud parfümü. Bunun üzerine bir de utanmadan yeni bir ud parfümü daha çıkarıyorlar, bkz. Oudrising. Neden abi? 175 yıllık geleneğe sahip Guerlain bile şuan senin kadar parfüm üretmiyor. Zaten üretse Guerlain olmazdı ki. Sen ise bu halinle yeni yetme ergenlere benziyorsun Montale. Biraz sakin ol şamp.

Bence Montale, bu stratejisi böyle gittiği sürece hiçbir zaman ELİT bir marka olamayacak. Şimdi ben bu markanın bu kadar parfümlerin arasından hangi birini deneyim? Hangisi parfüm tarihinde önemli bir yer edinmiş? Parfüm piyasasına yön vermiş? Zamansız bir parfüm yaratmış? Hangisini koleksiyonuma ekleyim?

Sanırım Montale'ın mantığı şu: Ne kadar üretirsem o kadar satarım! Evet bir bakıma doğru olabilir; şuan Montale, bu haliyle potansiyel olarak parfümseverlerin bütçesinde en fazla göçük bırakmaya müsait markalardan biri gibi duruyor. Ama tabi eğer bilinçli bir parfümsever değilseniz... O yüzden ben de Montale'a güvenmiyorum ve mesafeli yaklaşıyorum.

Her şeye rağmen Montale'ın gerçekten farklı olduğu düşünülen güzel parfümleri varsa tavsiyelere açığım, deneyebilirim, tamam. Ama bunun dışında kendim gidip de bunu deneyim, hadi şimdi de şunu deneyim diyerek kör bir şekilde para harcamayı düşüneceğim kalitede bir marka değil.
                        Son Düzenleme Aryan; 06-04-20, 18:43. Tarafından yapıldı.

Yorum

Markadan denediklerim:

Amber & Spice
                          Chocolate Greedy
                          Honey Oud
                          Intense Cafe

Bana göre hepsi de başarılı kokulardı. Taklit olsalar bile aslından daha kaliteli ve kalıcı bir koku yaptılarsa takdir etmek lazım. Niche kategorisinde değerlendirmezsek bence çok başarılı bir marka.

Yorum

İşleniyor...
                          X