Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Nasıl parfüm alıyoruz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nasıl parfüm alıyoruz?

Deneme şansımız olmadığı için kör alış yaptığımız niche'ler haricinde, nasıl parfüm alıyorsunuz?

Ben artık ilk kokladığımda çarpıldığım kokuları bile 2-3 sefer dener oldum..
    Çünkü kokuya bayılsam bile benim icin önemli olan silaj, kalıcılık gibi faktörleri iyice bir anlamak istiyorum artık.
    Bir de kokunun geçirdiği evrimi.. nasıl başlıyor, nasıl bitiyor.

Sizin parfüm alış tarzınız nasıl?

(bir de mağazalar sample konusunun aslında bu açıdan ne kadar önemli olduğunu anlayabilseler!!)

Ben artık bir kokuyu çok beğensem bile kalıcılık ve silajınada bakıyorum bazen koku çok güzel oluyor kalıcılık sorunu oldumu gözümden düşüyor aldığıma pişman oluyorum
    http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aynen, kendim bile hissedemediğim hayalet bir kokuya para vermek istemiyorum, o yüzden denerken bol bol kıyafetlere sıkma yöntemi en güzeli. Bakalım ne kadar kalıyor? :-)

• Kartaliçe
      Kartaliçe Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben orda hata yapıyorum işte denerken hep bileğimde deniyorum yada koku kartında. kıyafete sıkıyorum normalde parfümlerimi bundan sonra kıyafette denicem

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aslında en iyisi ten.. Vücut kimyanla nasıl uyuştuğunu test etmek için en iyi yöntem.
      Ama benim cildimde hiçbir şekilde parfüm kalıcı olmadığı icin mecburen kıyafet....

Asırlardır Beşiktaştaki Venus Parfümeriden alışveriş yaparım. Hem sahipleri ile kanka olduk hem de güzel indirim yaparlar.beğendiğim parfümü 7-8 fıs sıkar o günü öyle geçiririm performans iyi ise ertesi gün gider alırım. Bence parfümseverlerinTA gibi itici bir mağazaya değil samimi olduğu bir parfümeriye ihtiyacı var.

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Süper! en sağlam yöntem..
      Samimiyet da cabası

Eskiden beğendiğim parfümleri çok da düşünmeden bir anlık heyecanla alırdım.Artık bu konuya çok daha temkinli yaklaşıyorum.Hem fiyatların anormal artması,hemde elimde çok fazla parfümün birikmesi bu karara varmama sebep oldu.Artık bir parfümü almam için gerçekten çok çok beğenmem lazım.Ömrümü eh işte güzelmiş dediğim parfümlerle değil,tutkuyla bağlanmış olduğum,beni yansıtan parfümlerle geçirmek istiyorum.

Yorum

Şu ara taktik maktik yok bam bam bam modunda parfüm alıyorum askerdeyim önüme gelen parfümü aldım hiç birini koklamadım, denemedim.
      Eve gidince bakıcaz artık hangileri isabetliymiş.
      Sadece garçons.

Yorum

Etkileme gücü, performans ve fiyatı

Yorum

denenecek bu kadar çok parfüm varken işte budur deyip tek bir parfüm almak bana uzak gözüküyor. Sanırım hiç alamayacağım.

Yorum

önce okuyorum sonra deniyorum sonra bir daha deniyorum bir daha bir daha eğer hala aklımdaysa alıyorum

Yorum

Bulunduğum yerde parfümleri deneme imkanım çok olmadığı için genelde kör alış yapıyorum.bugüne kadar beni hayal kırıklığına uğratan parfüm sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Yorum

okuyoruz buralarda,fragranticada falan daha sonra dekant daha sonra şişe şeklinde devam ediyor

Yorum

Osmaniye'de parfümeri yok. Başlarda 200-250 kadar dekant alıp, takaslayıp denedikten sonra şişe alıyordum. Şimdi notalara bakıyorum sevmediğm nota baskınsa dekantı da almıyorum. Daha seçici olmuş oldum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Sadece mağazalarda denemekle alamıyorum önce bi sample alıp evde onunla beraber biraz zaman geçirmem lazım ve ona sahip olmanın nasıl hissettirdiği ni de görmem lazım ancak öyle alabiliyorum genelde

Yorum

İnternet'te okuduğum yorumlara dayalı olarak alıyorum genelde.

Yorum

Kokladığım an telefondan fragrantica. Ardından forumda ve malum alışveriş sitelerinde ufak çaplı araştırma.

Yorum

kalıcılık ve silaj oncelikle kriter....ilk anda çarptıysa çarpıyor
                          n11 üzerinden uzay'dan

Yorum

İşleniyor...
                          X