Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfümlerinizi nerde sakliyorsunuz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Evin en serin odasında hepsini kutusunda saklıyorum ama kışın 10-15 dereceyken yazın 30 dereceyi buluyordur bu gidişle bozulur ozaman benim parfümler
    http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Biraz maliyetli çözümü var tabi sevgili Kartaliçe
      Isısı istenilen derecelere ayarlanan mini yada orta ebatlı şarap dolapları var. 25 dereceye ayarlayıp takıyorsunuz fişe. Zaten çoğunun camları da filmli olduğu için ışık konusunda da önlem alınmış oluyor.

Bu şekilde parfümlerini saklayanları izlemiş ve okumuştum Youtube ve Frag'da. Netten detaylı araştırma yapabilirsiniz.
      - Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

cok sinir bozucu olsa da karton bir kolide

Yorum

Şişeli olanlar kendi kutularında, dekantlarla hep birlikte İkeadan aldığım karton kutunun içindeler.

Yorum

Ben normal masamın üstünde kutusuz bir şekilde muhafaza ediyorum. Zaten şu ana kadar bir parfüm bozulma seviyesine gelecek kadar elimde durmadı.

Yorum

Derin bir komidin çekmecesinde saklıyorum. Zaten çekmecede sadece parfümler bulunduğu için sürekli oda havası ya da ışıkla temasları olmuyor.

Yorum

Arkadaşlar refill parfümler şişelere koyduktan sonra oda sıcaklığında kutu içinde uçma gibi bir sıkıntısı olurmu. Elimde 100 ml intoxicated var iki tane spreyli şişeye böldüm spreyin şişeye bitiştiği yerden o biçim koku geliyor durduğu yerde bitmesinden endişe ediyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kosovic View Post
                  Arkadaşlar refill parfümler şişelere koyduktan sonra oda sıcaklığında kutu içinde uçma gibi bir sıkıntısı olurmu. Elimde 100 ml intoxicated var iki tane spreyli şişeye böldüm spreyin şişeye bitiştiği yerden o biçim koku geliyor durduğu yerde bitmesinden endişe ediyorum
                  Uçmadan ziyade terleme yapma olasılı oldukça yüksek. Elinizdeki şişelerin kalitesine göre bunu minimuma indirebilirsin hocam. Eğer bir sorun görüyorsan başka bir şişeye alıp saklaman daha mantıklı olacaktır

Yorum

Derin dondurucuda saklıyorum. 😇

Kitaplığın kapaklı bölmesinde saklıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post

Uçmadan ziyade terleme yapma olasılı oldukça yüksek. Elinizdeki şişelerin kalitesine göre bunu minimuma indirebilirsin hocam. Eğer bir sorun görüyorsan başka bir şişeye alıp saklaman daha mantıklı olacaktır
                      Teşekkürler hocam sanırım farklı şişe denemek iyi olabilir

Yorum

Yaz-kış kendi kutularında tutuyorum, o kutuları da daha büyük, kapaklı bir karton kutu içinde ahşap gardropta saklıyorum.

Yorum

Tasarımı kapaksız, fısfısın ucu açıkta kalan parfümler buharlaşır mı? Uçar diye bantlıyorum da...

Yorum

• matrai
                            matrai Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Böyle birşeyi daha önce duymadım ama spret mekanizmasının yapılışından ötürü bu şekilde birşeye mahal vermeyecektir

• Rayiha
                            Rayiha Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Teşekkürler.

Oda sıcaklığında ve kutusunda saklıyorum

Yorum

En son 2 tane büyük boy soğutma çantası aldım. Şişeleri dizdim içine, içi su dolu ve kapalı buz kalıplarını dondurup iki çantaya (şişelerin aralarına sıkıştırarak ) da eşit koydum.

Optimum süre 10 saat kadar. Gayet serin tutuyor. Gün içerisinde de iki kere değişim yaparak ısıyı sabitledim.

Hayır sanki magma'da yaşıyorum. Sinir ediyor yani böyle bi' sıcak yok.
                            - Stop the car...
                            - What ?!
                            - Stop the fuckin' car!

Yorum

Çok kafa yorduğum bir durum değil.
                              Dolapta, güneş görmeyen bir yerde duruyor hepsi.

Yorum

İşleniyor...
                              X