Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kutusu Sanat Eseri Olan Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kutusu Sanat Eseri Olan Parfümler

Öyle parfümler varki daha şişesini görmeden kokusunu duymadan kutu tasarımları ile sizi cezbeder. Aslında hepsi bir bütündr pazarlamada kutu şişe ve koku. Ama bazı parfümlerde kutu artık bir sanat eserine dönüşmüştür.
    Sizi en çok cezbeden ve en beğendiğiniz parfüm kutusu tasarımları hangileri?

Kilian ve Lalique nin son özel serileri Çocuk Mezarı gibi aynı

Yorum

Kutu olarak degilde ben serge lutens siselerini her zaman cok begenmisimdir sanat eseri gibi gelir bana

Yorum

Orjinal yazı sahibi: isseyblue View Post
        Kutu olarak degilde ben serge lutens siselerini her zaman cok begenmisimdir sanat eseri gibi gelir bana
        Bende aksine çok sıradan , doldurma parfümlerin şişelerine benzetiyorum :Y zevkler ve renkler sanırım

Yorum

Sanırım bu başlık ambalajın bütününü kastediyor.

Annick Goutal ambalajları ve kutunun açılış aşamaları keyiflidir. Şişeleri de güzeldir.

MDCI ambalajları ve açılışı da güzel, artık eski heykel tasarımlı şişeleri kalmadı sanırım, o hali çok orijinaldi.

V Canto, Terenzi'nin çakma kokuları olmasına rağmen, ambalajın açılış şekli ve şişe tasarımları oldukça hoştur bana göre.

Niche kokularda tasarımlar genelde daha sadedir çünkü şişe ve ambalaj farklılıkları maliyete yansıdığı için, pahalı olan kokunun fiyatını daha da arttıracaktır.

Minimalist yaşam tarzını benimsemiş bazı parfümseverler için, Serge Lutens gibi zarif minik şişeler ilgi çekici olabiliyor. ☺
          http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

Click image for larger version

Name:	image_1543.jpg
Views:	108
Size:	4.76 MB
ID:	25224

Yorum

Xerjoff özellikle 'Shooting Stars' serisinin kutusu ve içeriği muazzam.

Yorum

Name:	h-the-exclusive-black-tier-parfum-100ml-pac.jpg
Views:	203
Size:	175.5 KB
ID:	25959

Yorum

thierry mugler mirror serisinin kutusu güzel. aynalı filan pek afilli.

Yorum

allah kahretsin o parfumleri. fiyat arttiran herseye karsiyim

Yorum

• Medea
                      Medea Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Aynen

tabiki de killian

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                      Umut Kurtoğlu Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Sırf bu yüzden refill almıyorum Kilianları ya da tester şişe. Kutularıyla sanat eseri gözüküyorlar..

Lalique ve Guerlain'in kutularını beğeniyorum. Özellikle Lalique görsellikte zirveye oynuyor.

Yorum

Kilian...

Yorum

Houbigant - Fougere Royal'ın kutusu da efsanedir.

Name:	Houbigant_Fougere_Royale1.jpg
Views:	88
Size:	298.8 KB
ID:	27009
                        - Stop the car...
                        - What ?!
                        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Bu zamana kadar gordugum en cok emek sarfedilen kutu ve şişe. Fırsatını bulursam bir şişe evladiyelik alip muhafaza etmek istiyorum. İpek kullanilan kutular, tamamen el yapimi ve uzun zaman alan teknikler vesaire.. 1200 tl civarında etiketi var yanılmıyorsam bu exclusive serinin.
                          Click image for larger version  Name:	af2a9826527d74b5367bf2f4b4d4807d.jpg Views:	1 Size:	114.7 KB ID:	27056
                          Son Düzenleme Optuna; 13-04-18, 08:21. Tarafından yapıldı. Reason: imla

Yorum

• Optuna
                            Optuna Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Eklemeyi unutmusum, Nobile 1942 Estratti serisi.
                        İşleniyor...
                        X