Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kremsi Hissiyatlı Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kremsi Hissiyatlı Parfümler

Parfümlerde fazla olmasada karşılaştığımız bir durumdur kremsi hissiyat. Size bu hissiyatı veren parfümler hangileri?

Nivea Eau de Toilette tam da bu hissiyatı veriyormuş.

Yorum

Tom Ford Noir açılışı bende bu hissi uyandırıyor.

Yorum

MFK Pour le Matin ler

Yorum

Zegna İris ve Kenzo Power da bu hissiyat oluşmuştu bende.

Yorum

Aklıma No 5 edp ve Allure edp geldi...

Yorum

TT Casanova

Yorum

Bvlgari goldea kremsi geliyor bana
                http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Diptyque - Philosykos
                  Tom Ford - Santal Blush
                  Tom Ford - Venetian Bergamot
                  By - Kilian - Sacred Wood

İlk aklıma gelenler...
                  - Stop the car...
                  - What ?!
                  - Stop the fuckin' car!

Yorum

Ormonde Jayne Man
                    Kremsi bir havası var parfümün..

Yorum

Chanel Allure Homme Edition Blanche'da kremsi limon oldukça belirgin. Creed Neroli Sauvage'ın ilerleyen bölümleri kremsi bir yapıdaydı. Armani Privé Cuir Noir'ın sonları kremsi bir vanilya. Lonestar Memories'in ilk bölümündeki zor notalar kremsi yapı sayesinde yumuşatılıyor. Amouage Mémoir Man'de bir bölümde kremsi kullanılmış çiçekler hatırlıyorum. Jacques Fath Green Water'da giderek artan kremsi bir neroli, ona eski kafa beyefendi parfümü karakteri kazandırıyor. Masque L'Attesa'da farklı çehreleriyle karşılaştığımız süsen, önceleri kremsi ve yumuşak bir süet karakterinde. Narciso Rodriguez For Him EDP (veya Musc Collection)'deki misk kremsi kullanılmış. Hatta yanlış hatırlamıyorsam NR for Her EDP'de de benzer bir misk kullanımı vardı. HDP Ambre 114'deki baharatlı açılıştan sonra devreye giren kaliteli vanilyaya eşlik eden amber de bana kremsi geliyor. Guerlain Spiritueuse Double Vanille'de de pürüzsüz, kremsi bir vanilya var. Byredo Bal d'Afrique'de açılış bölümü geçildikten sonra devreye kremsi, tatlı orman meyveleri giriyor. Dior Oud Ispahan, sonlarda önce kremsi bir sandalla, sonra sıcak bir amberle yumuşuyor. Creed Millésime Impérial'de son bölümde belli belirsiz bir kremsi çiçeksiliğin eşlik ettiği beyaz misk hissediliyor. PdF Ambra Mediterranea'da başlangıçtaki katranımsı acılık, keskin kuru odunsuluk ve duman arka planda kalmaya başladığında orta notalar daha sıcak, kadifemsi ve kremsi bir karaktere bürünüyor. MdO Vanille'de gene orta notalarda aromatik bir kremsilik hissediliyor. Chergui'nin sonlarındaki vanilik ambere yumuşak, kremsi bir odunsuluk eşlik ediyor. PdM Godolphin'in pürüzsüz açılışında kremsi süetimsi unsurların payı büyük. Cape Heartache'in açılışındaki tatlı ve gerçekçi çilek kokusu daha sonra kremsi, reçineli çam kokusuyla birleşiyor.

Yorum

İçinde badem notası baskın olan tüm parfümlerden kremsi hissiyat alıyorum, bu belki de cocuklugumda anneannemin sürekli kullandıgı "Bebak" marka acıbadem esanslı kreminden dolayıdır..
                        Krem hala piyasada ve arada sırada cocuklugumu ve onu anımsamak icin alıyorum.

Bu nedenle Keiko Mecheri Loukhoum serisi, L'Instant Magic Elixir, L'Ange Noir, Azzaro Twin gibi kokular benim icin oldukca kremsi ve guzel..

Bir de ara sıra seftali notası bana bu hissiyatı veriyor, Allure EDP de buna bir ornek..

Yorum

Tom Ford - Soleil Blanc
                          Güneş kremi

Yorum

İşleniyor...
                          X