Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm İndirim ve Fırsatlar

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Olay tam olarak şu oluyor ülkemizde.

Dolar 5 TL den 8 tl ye çıkıyor zam oluyor.

Sonra 8 tl den 6 tlye iniyor dolar ama düşen bir fiyat olmuyor.

Sonra tekrar 6 tl den 8 tl ye çıkıyor ve tekrar zam oluyor.

Sonra tekrar 7 tleye iniyor ve yine fiyatlarda indirim olmuyor.

Tekrar 8 tl ye çıkıyor tekrar dolar kuru işaret edilerek zam yapılıyor.

Yani kısaca dolar artmasından korkmayın dolar düştüğü zaman korkun.

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Şimdi anladım 🤗

• Birde şöyle bir olay daha gerçekleşiyor.

Enflasyona dayalı olarak yükseltiliyor.

Yani yukarıda yazdığım Dolar arttığında zammı yapıştırıp enflasyonu peşinen yükseltiyorlar sonra yükselttikleri enflasyon oranında tekrar zam yapıyorlar. Bütün mahalle tren yapmış gibi gidiyor bu mesele.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Medea View Post

Click image for larger version

Name:	Ekran Resmi 2021-08-23 16.33.33.png
Views:	715
Size:	61.3 KB
ID:	203408
      Sonra biri de çıkıp der ki "dolar ile mi maaş alıyorsunuz"
      Ağlasak mı gülsek mi bilmiyorum

Yorum

• Dolar düştü bütün markalar %30 ile %50 arası indirime girdi... demeyi çok isterdim. Ama durum tam tersi.

Şimdi Beymen'in sitesine girin Maison Francis Kurkdjian parfümlerini listeleyin bugünkü gelen zamla beraber fiyatların nerelere geldiğini görün ve sekmeyi yavaşça kapatıp oradan uzaklaşın.

Aynı durum Initio markası içinde geçerli.

Yorum

• Akıl alır gibi değil. Bazı Kurkdijanlar adeta 2 katı fiyatlanmış official websitesindeki fiyatın bugünkü kur karşılığıyla.

Yorum

• Medea
            Medea Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            İthal ürünler yurtdışından sipariş verildiğinde, gümrük vergileri ödendiğinde geçerli kur neydiyse firmanın katlandığı maliyet de o oluyor. Kur düşünce otomatik olarak satış fiyatlarına yansıması çok düşük ihtimal. Örneğin, çok bilindik bir giyim firmasının etiketleri dün yukarı yönlü değişmişti, bugün elemanlar sabah erken gidip etiketleri tekrar yukarı yönlü revize ettiler.

• Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
          Dolar düştü bütün markalar %30 ile %50 arası indirime girdi... demeyi çok isterdim. Ama durum tam tersi.

Şimdi Beymen'in sitesine girin Maison Francis Kurkdjian parfümlerini listeleyin bugünkü gelen zamla beraber fiyatların nerelere geldiğini görün ve sekmeyi yavaşça kapatıp oradan uzaklaşın.

Aynı durum Initio markası içinde geçerli.
          Bu artışın mantıklı açıklamasının ne olduğunu çok merak ediyorum. Akıl alır gibi değil.

Yorum

• Medea
            Medea Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bir üstte yazdım. Akıl almayacak bir şey yok. Kur uzun süre aynı seviyelerde, fazla oynaklık yaşamadan kalmaya devam eder ve piyasa da buna ikna olur güven duyarsa fiyatlar da düşmeye başlar. Ancak, piyasada benim gözlemleyebildiğim kadarıyla kurun düşüşüne ikna olunmuş ve ileriye dönük bir güven havası oluşmuş değil. Yüksek maliyetle ithal etmek zorunda kaldığı ürünü kimse hemen zararına satmaz.

• Benimde almak istediğim Rojalar vardı beymenden. Şu an onlarda bir artış yok gibi

Yorum

• Morhipo'dan Boyner'in satıcı olduğu Guerlain parfümü sepete koyunca %20 indirime ek olarak 2000 TL üzeri 600 TL ek marka indirimi de devreye girdi, başka markalarda da geçerli midir bilmiyorum ama Guerlain severlere haber vermek istedim.
            Son Düzenleme Rayiha; 13-06-22, 00:06. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: omerikb View Post
              Benimde almak istediğim Rojalar vardı beymenden. Şu an onlarda bir artış yok gibi
              5900 den 6100 e çıktı. Bugün tekrar zam gelmiş 6600 lere çıkmış 😁

Yorum

İşleniyor...
              X