Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bu ay Hangi Parfümü Aldım? Alacağım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Click image for larger version

Name:	nU-be.jpg
Views:	669
Size:	1.08 MB
ID:	159945

Yorum

• Nu_be'nin serilerini bu fiyata kaçırmayın derim :-)

Yorum

• mizansen035
        mizansen035 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Sulphur nasıl peki. Yorum yapacak var mi.

• protectedsugar
        protectedsugar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        ..yukarıda yazdım ya :-)

• mizansen035
        mizansen035 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Görmemişim 😁

Name:	001545B6-A65C-401C-A116-8AE44B7130BD.jpeg
Views:	698
Size:	1.56 MB
ID:	159952

Yorum

• protectedsugar nu-be leri nerden aldınız?

Yorum

• Nu_be_Mercury [80Hg]..cıvalı, tükürüklü, kanlı, mandalinalı, frenk üzümlü, hindistan cevizli, tolu reçineli Antonie Lie imzalı müthiş freş parfüm.

Click image for larger version

Name:	mercür.jpg
Views:	628
Size:	909.9 KB
ID:	160020

Yorum

• Herod
        Herod Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        nasıııııllllll

• protectedsugar
        protectedsugar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hindistan cevizli, mandalinalı kasap kokusu :-)

• Orjinal yazı sahibi: protectedsugar View Post
      Nu_be_Mercury [80Hg]..cıvalı, tükürüklü, kanlı, mandalinalı, frenk üzümlü, hindistan cevizli, tolu reçineli Antonie Lie imzalı müthiş freş parfüm.

Click image for larger version

Name:	mercür.jpg
Views:	628
Size:	909.9 KB
ID:	160020
      Hocam koku nasıl? Baya düşük puan almış.

https://www.fragrantica.com/perfume/...Hg--19332.html

Yorum

• ntmm22 Taha hocamın kıymetli emaneti koleksiyonun yeni üyesi.

Yorum

• ntmm22
        ntmm22 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam tapatalk üzerinden bu sayfa açılmadığı için burdaki postunuzu değil diğer forumdakini görüp oraya yazmışım şimdi bilgisayardan girince gördüm bu sayfayı güzel günlerde kullanın koleksiyonu tmamlamak kıymetli

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yine Marmaris büfe yine bir Creed... 120 ml. eski batch, kıymetli bir parçaya benziyor. Güzel günlerde kullanın.

• Marmaris büfe
        Marmaris büfe Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Tekrar teşekkür ederim Taha hocam sağolun. Arda hocam aynen benim için çok kıymetli bir parça teşekkür ederim.

• Min New York Momento, başlangıçta bergamot ile birlikte direkt bir patlama yaparak sanki Nicolai New York İntense çok yakın bir benzeyiş, hatta bire bir aynısı (belki de parfümlerdeki genel o ilk 2-3 fıs boşa sıkmadan sonraki patlamadan olsa gerek) çok ilginç bu benzerlik 15-20 sn sürdü ya da sürmedi hemen sonrasında tertemiz bir limon kokusu devre girdi çok doğal böyle sabunsu ama modern bir sabunsuluk, eski kafa değil, yeşil-berraklık ile devam ediyor. Koku güzelliği tartışılır ama kalitesi konuşturur cinsten Min New York lar. Bahar ayları güzel bir seçim.

Yorum

• Bentley for Men Intense - 228,90 TL

Niş kalitesindeki tasarımcı parfümler listesinde kolayca kendine yer bulabilecek seviyede bir koku profiline sahip Bentley for Men Intense, bu kış hakettiği ilgi ve değeri görünce bir ara özellikle Şubat ayı içerisinde fiyatı 400 liraya kadar vurmuş, en uygun fiyatı 300 lira seviyesinde dolaşmaya başlamıştı. Heralde bu parfümün mevsimi geçip, havalar ısınmaya başlayınca, bir yandan da koronavirüsün piyasaya olumsuz etkisiyle birlikte mağazalar stoklarını eritmek istemiş olacak ki bu parfümün fiyatı şuan yine o eski uygun fiyat değerine düşmüş durumda. Mesela, Hepsiburada ve N11'de mağazası olan missliva'da 239,90 TL. Benim de N11'de 11 TL'lik kuponum olduğu için orayı tercih ettim ve 228,90 TL'ye alıp (+kargo bedava), kenara atmış oldum. Hiç şişesine sahip olmamıştım. Bu kış sadece dekanttan kullanma şansım olmuştu.

Click image for larger version  Name:	bentley intense.jpg Views:	3 Size:	58.7 KB ID:	160522
        Son Düzenleme Aryan; 11-04-20, 17:19. Tarafından yapıldı.

Yorum

• protectedsugar
          protectedsugar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          ..iyi tercih..her kuruşunu hak eden parfüm...

• mizansen035
          mizansen035 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Yazlık olarak ucuz bir alternatif olur diye aldım hocam. Yorumları okudum ben de.

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          ntmm22 protectedsugar Teşekkürler, geçtiğimiz aylarda bu fiyata bulamadığım için hayal kırıklığına uğramıştım. Evet mizansen035 yazlık ucuz alternatiflerden, ben de bir ara düşünmedim değil ama malesef almak istediğim baharlık-yazlık parfüm listem bayağı kabarık.

• Son Düzenleme Myrkur; 17-04-20, 20:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

• DouglasCst
          DouglasCst Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          güzel günlerde kullanın hocam. güvenilir tester parfümleri nereden satın alıyorsunuz?

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Güle güle kullanın, güzel tercihler. Myrkur Şahsen ben de GPH-2'yi kör alış yaptım, yolda şuan kendisi.

Bu arada Ben Guerlain'ın Cool'unu mağazada test ettiğimde çok beğendim. Bademin, yanındaki nane, sucul notalar, neroli, ambroxan notalarıyla birlikte kullanımını çok farklı, güzel buldum. Cologne ile çok bir tecrübem olmadığı için sağlıklı karşılaştırma yapamıyorum. Bana Cologne, badem ile genelde klasik ferah parfümlerde olan narenciyelerle gelen bir koku gibi geliyor. O yüzden ben beğendiğim Cool'u almak istiyorum ama araştırmalarım hep Cologne'u almam gerektiğini gösteriyor. Bu konuda bana yardımcı olacak var mıdır?

• Myrkur
          Myrkur Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Teşekkürler hocam. Cool'u ben bilmiyorum. Cologne'da mint yok. Mint'lı sevdiğim parfümler de var ama bu DNA'ya kafamda mint'i yakıştıramadım ondan dolayı cologne aldım ben.

• Ramazan öncesi son virajlar

Yorum

• Marmaris büfe
          Marmaris büfe Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sefa hocam, ikiside mükemmel diyelim 😊

• KARALARIN_CEMAL
          KARALARIN_CEMAL Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          SHAMAN bitmiş zaten ((-: Barrel de güzel Sefa hocam

• Marmaris büfe
          Marmaris büfe Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Tabi hocam Ramazan gelmeden test eder yorumlarız malum içinde alkol namına ne varsa gömmüşler ☺️ Bu gün Aventus günüm başka bir şey düşünemiyorum.

• KARALARIN_CEMAL Ragıp hocam sizin de Magic Circus şimdiden hayırlı olsun. Sizden de yorumunu bekleriz artık onun da

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
          KARALARIN_CEMAL Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Başlangıcı biraz itici fazla anlaşılmıyor nasıl bir şey diye bekliyorsunuz biraz talı o karamel tadı hemen hissediyorsunuz. Sonrasında paçulinin devreye girmesiyle tatlılığı gidiyor ve odunsu bir hal alıyor.

• orangeverte
          orangeverte Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Ilginç bir kokuya benziyor o zaman Ragıp hocam

Name:	image3.jpeg
Views:	482
Size:	563.1 KB
ID:	161569Click image for larger version

Name:	image1.jpeg
Views:	486
Size:	505.7 KB
ID:	161570

Son splitde aventusu çok beğendim, bende artık şişeli alıp koleksiyona ekliyim dedim.Hemde rakipleri tam anlamıyla karşılaştırmak isitedim.
        19U01 batch kodlu araştırmalarıma göre kullananların sevdiği bir batchmiş ,ilk izlenimim benimde oldukça iyi.

Yorum

• İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Herod
            Herod Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Cok teşekkür ediyorum

Gucci oud intense 2017 batch reformule öncesi artık vintage oldu sanırım
            Spicebomb 2012 ilk formül yeni sürümler gibi değil çok daha olgun kalıcılık daha iyi
            Voyage 2012 aralarında en sevdiğim cartier declaration seven biri olarak bu onun kız kardeşi gibi daha tatlı daha naif

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Yalnız şuan tam da ihtiyacım olan bir konuya girdiniz; ben daha dün Cartier markası parfümlerine bakıyordum. Amacım koleksiyona eklenmeye değer parfüm tarihinde yeri olan özgün parfümleri keşfetmek. Özellikle Declaration'un 98 çıkışlı bir Ellena parfümü olduğunu görünce alınacaklar listeme eklemiştim. Ama yorumunuz beni bu konuda biraz düşündürdü. Çünkü, ikisi de Ellena parfümüyse, benzerlik de varsa, bütçeyi de iyi ayarlamak lazım; o zaman Voyage varken Declaration almama gerek yok gibi duruyor... Siz ne dersiniz Herod hocam?

Bu arada bir de genel olarak diğer Cartier parfümleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu markayla ilgili tavsiyeniz varsa almak isterim. Mesela "Pasha de Cartier"; lavanta, meşe yosunu, nane, frenk kimyonu, sandal ağacı falan fena gözükmüyor sanki...

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Voyage ve declaration bence çok farklılar. Declaration d un soir özellikle çok klas bir Gül parfümü. Voyage ondan biraz daha yumuşak törpülenmiş hali gibi. Ama ikisi arasında kalsam cartier derdim ben. Fakat şimdiki hali nasıl bilmiyorum ben 3 şişe bitirdim hepsi de çok iyi parfümlerdi.

• Bayer Kozmetikte şu an gayet iyi indirimler var

Dunhill Icon kestirdim gözüme. Kullanan var mı nasıldır. Fiyatı çok uygun.

Yorum

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Ahaha, evet mizansen035 bir de bu tiplerin kalıcılığı kötüyse sahtedir diyen versiyonları var. Neyse, bana gelen İcon'un şişesinin dış kısmı biraz parlaklığını yitirmişti, belli yastık altı yapılıp bekletilmiş bir şişe. İlk başta üzülür gibi olmuştum ama sonra batch kodunu (5225) sorgulatınca ilk üretim yılına ait olduğunu öğrenip çok sevinmiştim.

Bu arada alacak arkadaşlara yardımcı olması açısından şunu da eklemek isterim: Ben araştırırken yorumlarda karşılaştığım, bütün flankerları dahil aralarında en iyisinin orjinal klasik versiyonu olduğuydu... Yani alacak arkadaşlar tavsiyem: Racing vb... flankerlara bulaşmadan, macera aramadan direkt orjinal klasik versiyonunu, Dunhill Icon EDP.'yi almaları.
            Son Düzenleme Aryan; 22-04-20, 00:53. Tarafından yapıldı.

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            O zaman elite düşünmeyim hiç. Aynen o tipleri de okudum. Mesela birisi demiş “sıktım 2 saat sonra kokusu gitti. Kesinlikle sahte ürün.” Sormak istedim acaba kaç parfüm kullandın

• cctaymaz
            cctaymaz Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hocam diğer forumda Bayer hakkında baya şikayet var yalnız bilgin olsun.

https://www.kokuyorum.net/threads/n1...t%C4%B0k.1711/
        İşleniyor...
        X