Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bu ay Hangi Parfümü Aldım? Alacağım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ekonomideki dalgalanmadan ötürü konunun başlığını, Bu ay hangi parfüme baktım/bakacağım olarak değiştirmesek mi?

Yorum

• Kör alış ileHistories de Parfums Ambrarem geldi.
      Müthiş !

Yorum

• Africa Olifant'ın kutusunu açar açmaz odayı köyümün ahır kokusu sardı ama sıktıktan sonra hiç de öyle pis bir hayvan kokusuyla karşılaşmadım. Başlangıcı için katlanılması çok zor deniliyordu ama bana hiç öyle gelmedi ve eskiden katı kahverengi renkli bir amber koklamıştım, bilmiyorum gerçek amber mi oluyor ama kokusu onu çok andırıyor.

Yorum

• Jo Malone Tuberose Angelica
          Aquolina Gold Sugar

Alımlarımız; yurtdışı mihraklı oyuncu kurların, gücümüzden titreyip dize geleceği tarihe kadar (yazıyla yatık sekiz) durmuştur. Durmasaydı şu aklımdan çıkmayan Allah’ın cezası FM Promise ve Memo Siwa alacaktım ama ne yapalım kısmet değilmiş.

Not: Şu an gelen zamlara ek 1 Eylül’den sonra tüm markalara yeni zamlar gelecekmiş, dün bir kuştan haber aldım.
          https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• .

Yorum

• Click image for larger version

Name:	267EEB92-5326-4259-B567-4A599E74BFC9.jpeg
Views:	250
Size:	181.4 KB
ID:	84688
              Ekli Dosyalar

Yorum

• Hoşuma giden designerlar ile bu ayı kapattık. Eylül 1 den sonraki zamlarla Xerjoff - Creed - FM - Killian vb.. parfümlere ulaşmamız iyice imkansızlaşacak.

Yorum

• Tatil için İtalyada bulunan bir arkadaşıma dayanamayıp Histories De Parfums Prolixe siparişi verdim. Bakalım bulursa alacak

Yorum

• Nishane colognise veya b612 . Okadar övülünce insan merak etmiyor da değil 🤔

Yorum

• Colognise ile yolculuk başlasın

Yorum

• Click image for larger version

Name:	CEB19C10-4FC5-4BAC-B153-BE3CCBEA55FA.jpeg
Views:	232
Size:	1.05 MB
ID:	84773

Yorum

• Gereksiz tüketimi bırakıp olaya tersten bakmayı deneyin. Mesela ben, zam geldikçe, almadığım her parfüm için daha fazla tasarruf ettiğimi düşünüyorum. Her zam haberinde ohh harcamadığım para daha da arttı diyorum. Ayak yorgan ilişkisini kurmanın zamanı gelmiş demek ki... Yıllardır pompalanan tüketme alışkanlığı, rasyonel düşünemeyen birçok tüketim bağımlısı yarattı. Gelirden daha fazla giderin oluşmasında, bu tüketim bağımlılığının da payı büyük. Herhangi bir lüks tüketim ürününün gerçek bir ihtiyaç olmadığını, alınmasa da olabileceğini unutmamak lazım. Keşke konu sadece parfüm gibi lüks tüketim ürünlerinin fiyatının artmasıyla sınırlı kalacak olsa! Mesele temiz ve bakımlı olmak, kötü kokmamaksa bunun için MDCI falan satınalmak gerekmiyor. Bağımlılıklara bahane uydurup kendimizi kandırmanın alemi yok. Vedat Ozan parfüm kullanmıyor! Bakımsız olduğunu gördünüz mü hiç? Parfüm meraklısı olmak için ille deli gibi parfüm tüketmek şart değil. Parfüm fiyatları arttı diye sanki yiyecek ekmek, içecek su, giyecek don bulamıyormuş gibi davranmak komik oluyor, abartmayalım. Karanlık laflar etmek istemiyorum ama gidişat bu kadar olumsuzken, ülke batmasın da parfüm eksik oluversin. Memleketin en önemli sorunu parfüm fiyatlarıymış gibi sürekli vıdırdanmaya gerek yok. Eldekiyle mutlu olmayı da biraz öğrenmek lazım, o da elden gidebilir. Yemişim Kilian'ı, Frédéric Malle'i...
                          Son Düzenleme Medea; 21-08-18, 06:31. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            (Not: Bu yorumdan önce, bir üye yukarıdaki mesajı doğrudan kendisine mi yoksa genele mi yazdığımı sormuş ve kendisineyse cevap hakkını kullanmak istediğini belirtmişti. O üye, bütün yorumlarını ve mesajlarını sildiği için artık o yorum görünmese de aşağıdaki cümleler ona cevaben yazılmıştır.)

Gayet anlaşılır bir yazı olduğunu düşünüyorum. Bir de yazdıklarım hakkında açıklama yapmaya kalkarsam hem kendimi tekrar etmiş olurum, hem de siz okuduğunuzu anlamakta sıkıntı çeken biriymişsiniz gibi davranmış olurum, bu da hiç hoş olmaz.
                            Son Düzenleme Medea; 28-08-18, 01:46. Tarafından yapıldı.

• ada
                            ada Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            saygılar

• erdembaba
                            erdembaba Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Hocam çok haklisiniz..ağzınıza sağlık

• Herkese iyi bayramlar. Nishane colognise

Yorum

• Hermes Terre Tres Fraiche
                            Son Düzenleme LesPaul; 24-08-18, 19:03. Tarafından yapıldı.

Yorum

• -Jovoy - Private Label
                              -Jovoy - İncident Diplomatique
                              -Dior - Homme İntense (8D01 batch)
                              -Dior - Sauvage (Edp)
                              -Puredistance M
                              -Jacques Fath - Vers Le Sud
                              -Jacques Fath - Green Water
                              -Gres - Homme de Gres (vintage)
                              -Ormonde Jayne - Ta’if

Ağustos ayını da böyle kapattık.

Yorum

• Azzura
                                Azzura Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Üstad çok teşekkürler. Benim için ilk sıktığım andan itibaren hafif tatlı yumuşak ve naif bir parfüm karşıladı. Açılışı hafif kırmızı biberler ile birlikte safran ve hurma ile yapıyor. Tatlı. Sonrasında taif gülü ve çiçeksi notalar ile bu tatlılığı sürdürüyor. Biraz feminem ama ofis ortamında kullanıma uygun. Koku güzelliği başarılı. Kalıcılık ve yayılım da çok iyi.
                            İşleniyor...
                            X