Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Pudrali erkek parfümleri̇

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Pudrali erkek parfümleri̇

Merhaba, pudralı kokular genellikle kadın parfümü olarak pazarlanıyor ancak şu son zamanlarda DHİ ' de etkisiyle pudralı kokular oldukça ilgimi çekmeye başladı. Pudralı vanilyalı erkek kullanımına uygun parfüm önerileriniz var ise sevinirim

Benim en sevdiğim pudra hissi veren erkek parfümleri Bvlgari Black ve Midnight in Paris idi. İkisi de harika parfümlerdi ama malesef artık üretilmiyorlar😔

Yorum

Kadınlar için üretilmiş olup erkek kullanımına uygun vanilyalı, pudralı parfüm dendiğinde de aklıma ilk gelenler Shalimar ve Dior Addict. İkisini de eşim üzerinde denedim☺️ Gayet güzel duruyorlar bence.

Yorum

• Pi-jeY
        Pi-jeY Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Dior Addict'i bende denemiştim bana gereksiz limonlu geldiği için elden çıkarmıştım ama Shalimar'ı deneyeceğim teşekkürler

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Rica ederim☺️ Benim elimdeki Addict 2011 üretim. Vanilya baya baskın. Daha sonra çıkanları hiç kullanmadım.
        Son Düzenleme Libra; 18-11-21, 10:00. Tarafından yapıldı.

hepsi sevdiklerimden olsa da yıldızlıların yeri ayrı:

Pirates' Grand Reserve
      Arpege Pour Homme
      Helmut Lang
      Lauder for Men
      Vetiver Oriental
      Grand Soir
      *Le Mat
      *Yesterday Haze
      *Fat Electrician
      *Les Années 25
      **Les Années 25 Bis
      El Born
      L'Air de Rien
      **Cuir Velours
      Hystera

Yorum

• Abbathdoom
        Abbathdoom Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Cuir Velours‘un tatlılık düzeyi nasıl Asaid hocam? NG’den denemediğim tek parfüm o olduğu için merak ediyorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        bazı yorumcular çok tatlı bulmuş gerçi ama bence düzeyi gayet yerinde saydam çilek-gül tarzı nüansları olan süet'e de çok yakışmış naif ince tozlu bir vanilya kullanımı var, gourmand'a kaydığını düşünmüyorum.

• Abbathdoom
        Abbathdoom Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkürler yorumun için Asaid hocam. İlk fırsatta deneyeceğim.

Mfk oud satin ve serge lutens chergui

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Profumum Roma battito d ali listeye girmemiş.

Yorum

Pudralı parfümler, makyaj ve ruj kokuları favorim
          • Shalimar: Yurtdışı forumlarda pek çok erkeğin kullandığını görüyorum. Bana da ilk denediğimde daha ziyade maskülen gelmişti, Sevgili Libra'ya katılıyorum uygunluk konusunda. Ben ancak daha hafif, tatlı ve narenciyeli, deri ve tütsünün kompozisyondan çıkartıldığı Eau de Shalimar flanker'ını kullanabiliyorum.
          • Molinard Habanita: Shalimar'ın çağdaşı, o da parfümde kadın-erkek ayrımının olmadığı zamanlardan kalma. Çok nostaljik ve pudra dokusu güçlü bir koku. Benim şişemi babam da zaman zaman kullanıyor.
          • Martin Margiela Lipstick On: Açılışta kırmızı meyveler parlayıp söndükten sonra iris, tonka ve paçuli hakimiyeti ele geçiriyor. DHI sevenler, bunu da büyük ihtimalle beğenirler.
          • Narciso Rodriguez: Denediğim çoğu parfümü hem erkek, hem kadın kullanımına uygun. Özellikle beyaz kübü deneyebilirsiniz, bir de ilk çıkan uzun siyah şişeli EdT^yi. Her ne kadar kadınlar arasında popüler bir parfümse de ben bu kokunun erkeklerde daha güzel durabileceğini düşünüyorum.
          • Guerlain L'Instant Magic: Açılışta narenciyeli, sonrasında ise badem, misk ve vanilya baskınlaşıyor. Bebeksi bir koku olduğu yönünde yaygın bir kanaat olsa da, koku oturdukça bademin acılığı ve miskle birlikte bir erkekte de pekala güzel durabilir. Hatta bir ara kuzenime hediye edecektim bademin baskınlığı yüzünden ama kıyamadım.
          • Prada Infusion d'Iris ve Iris Cedre: Muhtemelen denemişsinizdir, pudralı, hafif sabunsu, tertemiz iris kokuları, Cedre daha odunsu.
          • Chanel No.19 EdP, EdT ve Poudre: İris seviyorsanız denemelisiniz. Bende galbanum hassasiyeti var galiba, tadını hissetmeye başladığım için EdP'mi dayıma verdim, çok beğendi ve ilk tepkisi "sen kendine niye erkek parfümü aldın ki" oldu
          • Chanel No.5: Bunu da ilk denediğimde "erkeklerde de güzel durur" diye düşünmüştüm, çok klasik bir aldehitli pudra ama denemek iyi olabilir.
          • Chanel Coco / Coco Noir: Baharatlı, pudralı parfümler, Noir paçuli de ihtiva ediyor. Chanel reyonunda şans verilebileceklerden.
          Son Düzenleme Rayiha; 20-11-21, 17:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

Çok teşekkür ediyorum vermiş olduğun bu güzel tavsiyeler için yurt dışından shalimar edp siparişini verdim bir kaç ay içinde elimde olacak diğer önermiş olduğun parfümleri de tek tek inceleyeceğim

Yorum

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              İyi günlerde kullanın 😊

DHI, Givenchy Gentleman, Valentino uomo intense gibi göz önünde olan pudralıları arkaplana bırakırsak, (özellikle) erkek kullanımına uygun pudralılar;

Narciso Rodriguez For Him Edp Intense

Florentine Iris Ermenegildo Zegna

Prada L'Homme Intense

Lolita Lempicka Au Masculin Edp Intense

La Nuit de L'Homme L'Intense YSL

Armani Eau de Nuit Armani

Rouge Assassin Jovoy

Yorum

• Pi-jeY
              Pi-jeY Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              detaylı yorumun için teşekkürler hocam. Belirttiğin bazı kokuları deneme listeme alıyorum tekrar teşekkürler.

lanvin arpege bu konuda benim favorim..severek kullanıyorum...

Yorum

• Pi-jeY
              Pi-jeY Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hocam , hangi versiyonunu kullanıyorsunuz tam olarak?
          İşleniyor...
          X