Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bu Zamana Kadar Kokladığınız En Orijinal Parfüm

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bu Zamana Kadar Kokladığınız En Orijinal Parfüm

Konu başlığını biraz daha açmaya çalışayım. Kullandığınızda da daha önce koklarığınız hiç bir şeye benzemeyen, (Ne doğada ne de başka bir yerde) bu zamana kadar duymadığınız ve bu parfümü nasıl akıl etmişlerde yapmışlar dediğiniz hangi parfüm veya parfümler var?

İlk yorumu da yazan ben olayım.

Günümüzde artık bütün parfümlerin birbirine benzediği ve artık bıkkınlık geldiği bir yerde halen daha en orijinal fikirlerden biri olarak sağlam duran Dior Fahrenheit var.

Hani deniz temalı, deri temalı, odunsu vs gibi parfümlerin neyden ilham aldığı veya neyi taklit ermeye çalıştığını anlıyoruz. Ama Fahrenheit bana göre başlı başına bir deha ürünü.

Yorum

CdG 2'de bu hisse kapılmıştım.

Yorum

Dior dune ve dior poison edt. İlk kokladığımda özgünlükleri ve koku güzellikleri ile beni çarpan parfümler oldular.

Yorum

Pryn Aksum’dan çok etkilenmiştim. Anlatılmaz yaşanır tarzında…

Son zamanlarda ise Andrea Maack Coven’dan etkilendim. Nota geçişleri oldukça hoş.

Yorum

İlk aklıma gelen Ralph Lauren Safari ve Creed Green İrih Tweed tabi Fahrenaide , Polo Green ,Obsession ,Aramis , Loewe Esencia bunlarda bambaska yerde.

Yorum

Daha önce kullandığım hiçbir kokuya benzetemediğim adeta nevi şahsına münhasır diyebileceğim 3 adet koku var.Koku güzelliklerinden ziyade özgün olduklarını düşünüyorum.Beğeniler farklılık gösterebilir nihayetinde.
              Geoffrey Beene Grey Flannel
              Caron L'Anarchiste
              Giorgio Beverly Hills Red

Yorum

Terre d'hermes'i kokladığımda yıllar önce bu hisse kapılmıştım. Yine Profumum Roma-Acqua di Sale'yi ilk koklayışımda benzer etki yaptı. Ama bunlar doğayı taklit eden parfümler tabii.

MFK Oud Satin Mood ya da MAB Ganymede belki koku özgünlüğü açısından buraya eklenebilir.
                Son Düzenleme mr.sta; 26-10-21, 21:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

bu sorunun bende ki tartışmasız cevabı Rien Intense Incense Etat Libre d'Orange

.

Yorum

Benim için bu net olarak Marc Antoine Barrois Ganymede

Yorum

İşleniyor...
                    X