Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chanel Egoiste.

Yorum

• YSL L'Homme

Yorum

• profumum roma victrix

Çocukken evimizde ağaç gibi bir kauçuk çiçeği vardı,Yapraklarının ucu kururdu,annemde o yaprakları alır saksının içine atardı.Bende büyük bir zevkle o yaprakları böler parçalardım.Bu parfüm aynı o yeşil yaprakların içinden çıkan suya,yaprakların toprağa düşüp küf benzeri çıkarttığı kokuya benziyor. Açılışta rahatsız edecek düzeyde tozlu bir toprak kokusu var.sonradan yaprak kokusu devreye giriyor.küflü nemli bir orman gibi kokuyor parfüm.kuruduktan sonra hafiften vetiver ve sabunsu bir miskle beraber aromatik yapıda devam ediyor.Vetiver sevmiyorum ama bu parfüm beni rahatsız etmedi. Parfümdeki sanatsal çalışmaya ve doğallığa şapka çıkartıyorum beni kendine aşık etmesede özgün ve güzel denecek bir parfüm.

Yorum

• Guerlain Vetiver.

Yorum

• Zara Bois Soleil

Yorum

• Geçenlerde bir arkadaşımla buluşurken Narciso Rouge kullanmıştım ve çok beğenip ismini sormuştu. Bugün o arkadaşıma gittim ve giderken Narciso Poudree sıktım. Parfümüm bu defa dikkatini çekmedi. En sonunda ben sordum nasıl sence diye. Parfüm gibi kokmuyor sanki, çok fazla beğenmedim dedi. İkisini de çok seviyorum ama Rouge daha çok dikkat çeken bir parfüm gerçekten.

Yorum

• Chanel bleu de chanel parfum.

Yorum

• bond no 9..new york amber....uzun bir aradan sonra kullanınca müthiş konforlu ve güzel geldi..

Yorum

• Guerlain Jicky.

Yorum

• Armani Gio muadili Zara Lisboa,taklitler asıllarını yaşatır.

Yorum

• essential bois imperial

bu parfümü ilk aldığımda koluma sıkıp test etmiştim ve beğenmemiştim.bugün acayip beğendim.yağmurlu havaya çok yakıştı.tom ford grey vetiver ve guerlain l'eau boisee 'e çok benziyor.naneli vetiverli üst düzey bir parfüm

Yorum

• Montale oudmazing

biraz feminen tarafa kaçsa da bol meyveli hafif kirli bi oud'un hissedildiği performansı muazzam seviyede bir parfüm.

Yorum

• yağmurlu, romantik bir Aralık gününden merhaba... l’heure bleue benimle...
                            Click image for larger version

Name:	C90B7712-E801-474F-9F33-1FBA29541DC2.jpeg
Views:	136
Size:	2.90 MB
ID:	206536

Yorum

• Günlerden sonra güneş yüzünü gösterince biraz ışltılı, baharı anımsatan bir koku istedim. Nostaljik makyaj kokusu YSL Paris'i özlemişim. Çocukluğumun mutlu günleri gibi. Sophia Grojsman'ın başyapıtı sayılan parfümün elimdeki versiyonu, daha hafif ve transparan bulduğum için tercih ettiğim EdT formu. ancak yine de eski usul çiçek kokulu kremler gibi yağlı bir hissiyatı var. Klasik ve yoğun bir menekşe-gül-iris kombinasyonu. Yazın almıştım ama sadece deneme amaçlı kullanmıştım. Bahar mevsimleri için ideal, kışınsa soğukta açan tomurcuk gibi. Benim için hem tanıdık, hem yepyeni.
                              Son Düzenleme Rayiha; 15-12-21, 15:20. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Libra
                                Libra Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Paris🥰 Geçenlerde sırf moralimi düzeltmek için sıktım. Her zaman işe yarıyor.

• Uzun süredir beklediğim (1.5 ay ya da daha fazla) ve oldukça da merak ettiğim bir parfüm olan Maitre Parfumeur et Gantier Eau des Iles’i kullandım. Açılışından sonuna kadar hissedilen dumansılığa gerçekten hayran kaldım ve genel olarak yeşil detaylara da sahip olup dengeyi koruması benim için mükemmel diyebilirim. L'Artisan Parfumeur L'Eau du Navigateur ile benzerliklere sahip ama ondan oldukça güçlü ve daha karakterli/zengin bir yapıya sahip olduğunu hissettim. Şimdilik yayılımı gayet güçlü ama biraz daha zaman verip yorum yapmam daha iyi olur.

Yorum

İşleniyor...
                              X