Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• F. Malle | PoaL

yarı şurupsu, yarı medikal ele alınmış tozlu topraklı bir gül. ilk kullanımda pek detay ve özgünlük yakalayamadım. güzel bir koku ama hacı yağı yaftası yemeye oldukça açık bir koku profili var. eskiden Isparta'dan aldığım bir gül attarını hatırlattı.

Yorum

• Etro - P.Roma / Patchouly

Etro başlarda ekşi limonlu, yeşil yapraklı, acı kafurik, çiğ bir paçuli. ilerisi hafif sabunlu, misk adaçaylı ve gittikçe toprağı kalınlaşan fakat yine otsu bir paçuli. otsu kafurik, medikal tarafta T.Ford Patch. tarzı, ekşi citruslu miskli sabunlu tarafta ise Molinard edp'sine yakın gibi. yan yana denemek gerek.

P.Roma'nın paçulisi baştan itibaren çok daha kalın, kremsi yumuşak amberli ve sona doğru vanilyalı. Lui'nin kirliliği dörtte birine inmiş hali veya Battaniye'nin tatlı çiçek balının tümü, amber'inin yarısı alınmışı gibi düşünülebilir.

bütünde Etro bir bakıma daha gelişkin ve farklı tip paçulilerin koku biçimlerini ele almış çok yönlü bir paçuli. fakat P.Roma Patc., Psychedelique, Battaniye gibi amber tarafına yatırım yapmış daha kıvamlı, yıllanmış ve patchoulol'ü yüksek ekolün temsilcileri her ne kadar paçuliye dar bir açıdan baksalar da bence daha lezzetli işler. Lui'yi aykırılığından dolayı insafsızcasına gözardı edersem Battaniye hâlâ benim için paçuli keyfinin zirvesi.
      Son Düzenleme Asaid; 29-11-23, 12:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Bel Ami, Hermes

Narenciyeli, baharatlı deri şipresi; içinde Eau d'Hermes hayaletleri...

Yorum

• Burberry her 🥰

Yorum

• Amouage Opus XV King Blue

Aykırılıkta sınırları tanımayanlar, sizde bu parfümü denediğiniz zaman aykırılığın da bir sınırı olması lazım diye söyleneceğinize emin olabilirsiniz. Evet sınırın ve hayalin ötesinde olan bir parfüm. Bir çoğumuz köy ortamında ahır veya ağıl dediğimiz yerlerde bulunmuşuzdur. Bu o ortamdaki hayvan ve gübrelerinin birbirine karışan saf kokusu ilk yarım saati özellikle sıvılaştırılmış bir gübre kokusu adeta. Daha sonra ıslak ve rutubetli hafif meyveli toprak kokusuna dengelense de bu aşamaya geçebilene Üstün hizmet madalyası takılması gerekir.

Kendine güvenen ve ben o yarım saati merak ediyorum diyen böyle gelebilir. Ama ben yokum...

Yorum

• Guerlain | Chamade PH.

klasik bergamot patlaması sonrası kararında taze yeşil saplı ve flu meyvemsi alt tonlarda; burun yormayan ozonik menekşe. temiz, sade, zarif ve köşesiz.

Yorum

• Cuir de Russie, Chanel

Çiçeklerle sarılmış iç ısıtan deri, yumuşak ve pürüzsüz.

Lüksün ve ihtişamın kokusu.

Yorum

• Chanel | Le Lion

berrak bergamot patlaması sonrası isli-hafif metalik kopkoyu bir labdanum, kremamsı vanilin ve gül-ıtır. ekstradan tende önde hissedilen çok sağlam yağlı bir iris-heliotrope tabakası bile var. sanki Shalimar ilhamlı bir indie çalışma.

Yorum

• Prissana - Nimitr

baş-orta Equipage-Antaeus arası bir yerde. parlak aldehitlerin sönüşünden sonra yumuşak odunsu, tatlı tarçınlı, sütlü beyaz çiçeksi, hafifçe isli huş-deri-meşe yosunu, amber. sonda yayılımsız Zefiro-Bois'dEncens-Sable Nuit tarzı tatlı vanilik, biberli tütsülü sedir tozu. ortalarda bir yerde boozy yağlı beyaz çiçeksi samanlı amberli tatlı kısmı Gheorghe-Scoth Peat ile yakından ilişkili. ilk versiyonu bilemiyorum ama 2022 versiyonunda baştaki vurucu animalik kısım çok kısa. çabuk yumuşayıp köşesiz hale gelmesi kullanımı kolay kılsa da kokuyu biraz sıkıcı hale getirmiş.

Yorum

• Pekji EauMer

çiğ yeşil ekşi aromatik otsu, pudralı anasonlu, tuzlu soda efektli, akuatik amberli özgün ve kapsamlı bir vetiver. direkt benzediği birşey hatırlamıyorum. çağrışım odaklı: Ambra Nobile açılışındaki tuzlu tatlı vetiver + Royal Bourbon şifalı otları + Nanshe yeşil köksü pudrası. ekşili pudralı anason tarafı biraz burun yorucu ama arada kullanması zevkli.

Yorum

• Bandit, Robert Piguet

Bir çift siyah deri eldiven, tam üstüne: 2 fıs. Eller havaya! Bandit! Bang! Bang!

Click image for larger version

Name:	cropped-women-and-guns-group.jpg
Views:	99
Size:	136.8 KB
ID:	214624

chypre.

Yorum

• Habit Rouge, Guerlain

Portakal çiçeği ile temizlenip gülün kadifemsi yumuşaklığıyla pürüzsüzleştirilmiş, küçük ama ilginç bir aydınlık/yağlı deri imgesi, tatlı ve pudralı, oriental, Shalimar-esque.

Yorum

• Private Label

deri efektli acı cilalı sert odunsu, nemli topraklı cypriol-vetiver. tatlılık çok az ve asitsiz koyu portakal jöleli. cilalı odunsuluk fermentesiz ud yağlarına, özellikle sri lanka walla patta'sına benzer reçineli kıvamda. yine reçine kullanımı l'Heure Exquise ile de benzer. maço. ciddi. özgün.

Yorum

• Kouros, Yves Saint Laurent

Genelde şu tarz sarkastik övgülere mazhar olan heykelcik

Name:	kouros_cut.jpg
Views:	53
Size:	27.8 KB
ID:	214649

Yorum

• Rien Intense Incense, Etat Libre d'Orange

BanditKourus-vari retro fütürizmi, iliklerinize kadar yaşatan bir cyberpunk.

Name:	cyberpunk-dark-small.jpg
Views:	42
Size:	116.8 KB
ID:	214660

Yorum

İşleniyor...
                                X