Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Yüzsüzlüğün Bukadarı

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Yüzsüzlüğün Bukadarı

Sadece şunu söyleyeceğim, 100 tl imiş..

Orjinali 9180 tl..

Click image for larger version

Name:	zz.jpeg
Views:	444
Size:	87.8 KB
ID:	194161

Bu sahte oldugunu gizlemiyor en azından 😊bir de fiyatina 1500-2000 yazip avlamaya calisanlar var asil tehlikeli olanlar bunlar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Musk Aoud 99 liraya gördüm ben. adam orjinal tester demiş açıklamasına.

Yorum

Buda var Satıcı 150₺ olur dedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• uncle-benjen
          uncle-benjen Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Birebir aynısı gibi.. Sadece sanırım yazı farklı..

Şişeleri baya iyi dolduruyorlar demek ki

Yıllar önce de yazmıştım. Hatırlatmak anlamında yine yazayım. Benim de başıma geldiği için...

Çöplerden (evet yanlış yazmadım) atılan parfüm şişelerini ve mağazalardan biten tester şişelerini toplayıp (hatta mağazalardan belirli bir para karşılığından boş şişe toplayan insanlar olduğunu biliyorum) vakumlu makinelerle içlerine sahte üretim benzerlerini, hatta bazen alakası bile olmayan parfümleri doldurup bu şekilde satan sahibinden dükkanları vardı. Başıma geldi diyorum çünkü hobide ilk zamanlar bir tane Lalique Encre Noire almıştım. Dekantını denediğimde bayılmıştım gerçekten. O zmanlar tam da aradığım karanlık koku bu demiştim. Sonra gelen parfümü ilk olarak kutusuz geldiğini fark ettiğimde, demek ki kutusu olmadığı için bu kadar ucuzdu şeklindeki iyi niyetli yorumumun ardından sıktım koluma. Ne kokladım dersiniz Tamamen alakasız, vanilya gibi leş bir kokusu olan, hiç bir parfüme benzemeyen ama tarz itibariyle yakın olduğu her parfümden içine bişeyler koyulmuş bir ucube!! Apar topar geri yollamaya kalktım ama tabi havale üzerine aldığım için kesinlikle sahte olduğu kabul edilmedi ve yemediğim de hakaret kalmadı. Parfümden ne anlarmışım'dan tutun da üç kuruşluk parfüm için yalan söylüyor oluşuma kadar Neyse konuyu biraz daha araştırınca tabi, elimdeki şişenin sprey kısımlarında anlamsız çamurumsu lekeler olduğunu fark ettim. Ne oluyor lan demeye kalmadan, internette okuduğum bir bilgiyle şok oldum. Evet elimdeki şişe muhtemelen çöpten çıkarılmış, üstün körü yıkanmış, sözde temizlenerek içine bambaşka bir şey doldurulup benim gibi kerizlere gönderilmek üzere hazır hale getirilmişti.

Olayın sahtekarlık boyutunu da geçtim, sağlık boyutunun ne kadar ciddi olduğunun umarım farkına varır bu yazdığımı okuyacak tecrübesiz tüm parfüm meraklıları AIDS kapmadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum o günden beri.

Keyifli forumlar dilerim...
        Son Düzenleme cantona8; 05-02-21, 13:06. Tarafından yapıldı.

Yorum

• teafortwo
          teafortwo Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Şimdi ikinci el satış platformlarında ilan sahiplere 'elinizde boş şişe varsa satın almak isterim, koleksiyoncuyum da..' diyenler peyda oldu.İlla ki toplayacaklar bir şekilde :d

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aaa bunu da yeni öğrendim. İyi oldu söylediğiniz

Boş şişe koleksiyonuna inanmıyorum ben bu arada. Forumda yapanlar varsa tenzih ederim tabi ama bahsettiğimiz kişiler tabii ki onlar değil

• junleon
          junleon Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          "Boş çay kutuları arıyorum" (teneke ithal çay kutuları) diye yazan adamın amacınıda bu yazıyla anlamış oldum. Sahibinden.com da görmüştüm galiba tam hatırlayamadım.

1.100.00 TL'lik Carolina Herrera parfümünün düştüğü hallere bakın. Yazık...

Name:	120156559_10217322853612607_7254820246807505252_n.jpg
Views:	367
Size:	79.6 KB
ID:	194186

Yorum

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bana da 5 ml. çikonella rica ediyorum lütfen

• Rayiha
          Rayiha Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          O da birşey mi Aryan? İzmir'de "232 VIP" gördü bu gözler Ankara olsa 312 satacak demek ki.

• uncle-benjen
          uncle-benjen Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          232 mi? Aha aha..

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post
        Şişeleri baya iyi dolduruyorlar demek ki

Yıllar önce de yazmıştım. Hatırlatmak anlamında yine yazayım. Benim de başıma geldiği için...

Çöplerden (evet yanlış yazmadım) atılan parfüm şişelerini ve mağazalardan biten tester şişelerini toplayıp (hatta mağazalardan belirli bir para karşılığından boş şişe toplayan insanlar olduğunu biliyorum) vakumlu makinelerle içlerine sahte üretim benzerlerini, hatta bazen alakası bile olmayan parfümleri doldurup bu şekilde satan sahibinden dükkanları vardı. Başıma geldi diyorum çünkü hobide ilk zamanlar bir tane Lalique Encre Noire almıştım. Dekantını denediğimde bayılmıştım gerçekten. O zmanlar tam da aradığım karanlık koku bu demiştim. Sonra gelen parfümü ilk olarak kutusuz geldiğini fark ettiğimde, demek ki kutusu olmadığı için bu kadar ucuzdu şeklindeki iyi niyetli yorumumun ardından sıktım koluma. Ne kokladım dersiniz Tamamen alakasız, vanilya gibi leş bir kokusu olan, hiç bir parfüme benzemeyen ama tarz itibariyle yakın olduğu her parfümden içine bişeyler koyulmuş bir ucube!! Apar topar geri yollamaya kalktım ama tabi havale üzerine aldığım için kesinlikle sahte olduğu kabul edilmedi ve yemediğim de hakaret kalmadı. Parfümden ne anlarmışım'dan tutun da üç kuruşluk parfüm için yalan söylüyor oluşuma kadar Neyse konuyu biraz daha araştırınca tabi, elimdeki şişenin sprey kısımlarında anlamsız çamurumsu lekeler olduğunu fark ettim. Ne oluyor lan demeye kalmadan, internette okuduğum bir bilgiyle şok oldum. Evet elimdeki şişe muhtemelen çöpten çıkarılmış, üstün körü yıkanmış, sözde temizlenerek içine bambaşka bir şey doldurulup benim gibi kerizlere gönderilmek üzere hazır hale getirilmişti.

Olayın sahtekarlık boyutunu da geçtim, sağlık boyutunun ne kadar ciddi olduğunun umarım farkına varır bu yazdığımı okuyacak tecrübesiz tüm parfüm meraklıları AIDS kapmadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum o günden beri.

Keyifli forumlar dilerim...
        parfümeri mağzaları biten şişeleri geri iade ediyor diye biliyorum.rosmannda dior homme vintage tester bulmuştum parasını vereyim kutudan çıkanla testeri değişelim dedim kabul etmediler.tester şişeleri iade ediyorlarmış.Şu an forumlarda ne sahte kokuklar satıyorlar.şahsen sadece nickini yıllar öncesinden tanıdığım kişlerden parfüm alırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fsater View Post

parfümeri mağzaları biten şişeleri geri iade ediyor diye biliyorum.rosmannda dior homme vintage tester bulmuştum parasını vereyim kutudan çıkanla testeri değişelim dedim kabul etmediler.tester şişeleri iade ediyorlarmış.Şu an forumlarda ne sahte kokuklar satıyorlar.şahsen sadece nickini yıllar öncesinden tanıdığım kişlerden parfüm alırım
          Yok bu tester olarak kullanilan urunler de var. Onlari kastettim ben. Ayrica millet aimdi töhmet altinda kalabilir. Su an forumlarda ne sahte kokular satiyorlar cumlesi hayli iddaali ve ispatlanmaya ihtiyac duyan bir ifade bence Olmadigini ummak istiyorum ben.

Yorum

Kokusuna bakmadan parfüm almayın derim...

Yorum

Bence de bu iş artık koptu... Beymen v.b. bilinen yerler dışında hiçbir yerden parfüm almamak lazım...

Yorum

Sahte olanlar anlaşılıyor, fiyatından şişesinden yada kutusundan yani oltaya gelmek zor! Bence en tehlıkeli olanlar Piyasada oldukça fazla dolanan Dubai malları özellıkle trendyol bu konuda aşmıştı bir ara ama bununda yöntemi var şişenin altındaki kodundan ve batch numalarından Dubai mallarını teşhiş etmek ve internetten kodu araştırmak lazım.!! Yazık valla sömürüyor herkes birbirini....
                Son Düzenleme M-rah; 12-02-21, 10:36. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bir ara "gümrükte kutusu zarar gören parfümleri ihaleyle alıp kutusuz satıyoruz"cular peyda olmuştu. Kapandılar sonra.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
                    Bir ara "gümrükte kutusu zarar gören parfümleri ihaleyle alıp kutusuz satıyoruz"cular peyda olmuştu. Kapandılar sonra.
                    Ne çok dil döküüyorlar birde orjinal olduğuna ikna etmek için

Yorum

Bugün hatırladım. Üniversite yıllarımda nereden sipariş verdim hatırlamıyorum dior homme intense almıştım (tester diye almıştım-şimdi gülüyorum o zamanıma). Gelen şişe bi görseniz çizik, eski,bulanık cam görüntüsü... Kokuyu hatırlıyorum az buçuk iris kokusu hissediliyordu içinde (replika dior koymuş içine muhtemelen, yada bir miktar orjinalden ilave etmiş alkole. Gerçek dior intense kokusunu hala denemedim, bilmiyorum.)

Yorum

Bu parfümü yapan kör oldu deyimi, aşağıdaki parfümü yapan için gerçek olmuş olabilir...

Name:	kilian angel (1).jpg
Views:	113
Size:	87.2 KB
ID:	196527

Name:	kilian angel (2).jpg
Views:	110
Size:	92.7 KB
ID:	196528

Yorum

İşleniyor...