Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Trussardi Scent of Gold

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Tom Ford Beau De Jour kullandım. Sevdiğim berber kokularından. Paslı havası çok karizmatik geliyor bana. Lavanta ve meşe yosunu severler için tercih edilebilir bir parfüm. Zino benzetmelerinden ötürü bir ara kesinlikle Zino'yu da deneyeceğim.

Yorum

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Beau De Jour, çoğunlukla Davidoff Zino ve YSL Rive Gauche PH'a benzetiliyor ama ben bir türlü benzetemiyorum. Bu benzetildiği iki kokunun vintage şişeleri bende var; üçünün ne koku başlangıçları, ne son bölümleri ne de koku dokusu birbirlerine benziyor.

Üçünü estetik açıdan karşılaştırdığımda ise Beau De Jour, maalesef üçüncü sıraya yerleşir. Ama zamanı geri alamayacağımıza göre Beau De Jour, aslında şu an için gayet güzel bir koku; bu yüzden bir fujersever olarak elimde tutmak istediğim parfümlerden biri.

Beau De Jour'un Zino ve Rive Gauche PH ile karşılaştırmalı yorumunuzu merakla bekliyorum... vagonlar.
        Son Düzenleme Aryan; 09-02-21, 20:02. Tarafından yapıldı.

• vagonlar
        vagonlar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Diğer forumda da belirttiğim gibi denediğim an dilim döndüğünce fikrimi yazarım hocam.

• MAC Shadescents Velvet Teddy kullandım. Youtube ve Fragdantica da Tom Ford Tobacco Vanille'e oldukça benzediği yönünde yorum ve incelemeler var. TF tobacco Vanille denemediğim için kiyasliyamiyorum. Benim aldığım tatlı tütünlü bir koku. Yalniz şunu söyleyeyim sadece tek fıs sıkmama rağmen buram buram kokuyor, yayılım ve kalıcılık muazzam.

Yorum

• Amouage - Interlude 53 ( 'ün hayaleti..)

3 gün önce işe giderken kullandım, tüm polikliniği kokuttu..

Ertesi gün birşey kulanamadım, ve evet, bugün de kullanmadım..

Evde, malum mikroorganizma kaynaklı, her gün yıkanmayan mont gibi, iş pantolonu gibi giysileri koyduğum bir karantina odam var..

Karantina odam kokuyor, demin duş yaptım havluma sinmiş banyo kokuyor..

Montum, polarım herşey kokuyor..

Rolex'li kel adam, ne bet muhabbetin varmış, habis elektriğini üstümden daha atamadım..

Höh..

Yorum

• 4711 Echt Kölnisch Wasser, kolonya niyetine kullandım gerçektende eyüp sabri tuncer çeşme limonu kolonyası üzerine çıkamadı, karşılaştırma yapmak gerekirse nishane colognise 10 gömlek üzerinde

Yorum

• Kilian Apple Brandy...

Yorum

• Ferrari Amber Essence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Bond NO 9 Amber

Yorum

• Regalien Haz
                  Gurme parfümlerin referanslarından olan Xerjoff Lira klonu. Parfüm ilk başlarda biraz Liradan ayrışsada orta ve son bölümlerde liraya çok benziyor. Performans lirayla aynı gibi geldi bana. Kalite tabikide lira çok daha kaliteli. Lira sevenler ve fiyatını pahalı bulanlar denesin derim, alternatif olabilir belki.

Yorum

• dolce gabbana masculin kullandım. Normalde ilkbahar yazlık güzel bir narenciyeli koku olsa da havaların sıcaklığını fırsat bilip elimdeki dekantı bitirdim.

Yorum

• Gucci Museo Forever Now...

Yorum

• itsmebruce
                        itsmebruce Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        yok hocam şişesi ve kutusuyla parfüm dolabının köşesinde durmakta

• Selective44
                        Selective44 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Güzel koku. Nereden temin ettiniz.

• itsmebruce
                        itsmebruce Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        birkaç yıl önce bu forumdaki kıymetli bir arkadaşımdan almıştım, o da sanırım yurtdışından almıştı.

• Parfums de Marly - Herod

Yorum

• Molinard | Ambre Lumiere
                        ökaliptus ve limon ile parlak şekilde açılıyor. 1-2 dk.ya bu hava sönüp yerini hafif pudralı isli koyu bir ambere bırakıyor. Amberdeki sentetiklik hissedilse de karanlık hava oldukça iyi verilmiş. saatler sonunda karanlık pudralı hissiyat kayboluyor. Ambre Sultan'daki kıvamına benzer reçineli bir amberin yanına hafifçe benzoin eşlik ediyor. kalıcılık benim tende 10 saati bulsa da, 2. saatten sonra tene çekiliyor. diğer notalar varsa da yardımcı olarak nahif kullanılmış, bizzat kendilerini göstermediler.

Yorum

• cantona8
                          cantona8 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Benim fiyatina gire degerlendirdigimde sevdigim amber parfumlerindendi. Hey gidi gunler

• Asaid
                          Asaid Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          bir designer'a göre cesur denebilecek karanlıkta bana kalırsa. fiyatına göre kesinlikle başarılı
                          *edit: molinard niche olarak geçiyormuş. niche'lerin uçuk fiyatlarına alışınca böyle izlenim bırakması normal sanırım 😑
                          Son Düzenleme Asaid; 07-02-21, 21:11. Tarafından yapıldı.

• Click image for larger version

Name:	Xerjoff-Naxos-Oligarch.jpg
Views:	192
Size:	67.7 KB
ID:	194352

Yorum

• Selective44
                          Selective44 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          deneyimlerinizide yazsaydınız keşke .

• Pdm-Herod
                        Haftaya yüksek moralle giriş yapalım dedik. 🙂