Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kış mevsimi için maskülen parfüm tavsiyeleriniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kış mevsimi için maskülen parfüm tavsiyeleriniz

Merhabalar herkese. Kış mevsimi ve soğuk havalar için kullanabileceğim maskülen ve tatlı (ama şekerli değil) parfüm tavsiyelerinizi bekliyorum. genellikle hafif ferah ve aromatik parfümlere sahibim kışlık parfümlerin birçoğunu ismen bilmekle birlikte deneme şansım olmadı. bunun nedeni de koku tarzıma pek uymadıkları içindi. şimdilerde ise koku zevkimin değiştiğini hissediyorum. önceliğim designer parfümler ama niche parfümler de olabilir. Tarz ve koku profili olarak severek kullandığım bazı parfümleri aşağıda belirtiyorum. şimdiden teşekkür ederim.

1- DHI
    2- DG THE ONE
    3- LİDGE

Naxos diyorum hem tatlı hem maskülen Tomford TV ve Arabesque de olabilir.

Yorum

Başlığı yanlış okumuşum. Dior Eau Sauvage Parfum reformülasyon öncesine bir bakın hocam.
      Son Düzenleme Myrkur; 04-12-20, 17:18. Tarafından yapıldı.

Yorum

Merhaba DouglasCst, önceliğim maskülen ve tatlı designer parfümler dediğiniz için size;

Givenchy Gentleman EDP.
        Bentley for Men Intense parfümlerini önerebilirim.

DHI severek kullanıyorsanız, özellikle yine içinde tatlılık barındıran, maskülen bir iris parfümü olan Gentleman EDP.'yi de çok büyük ihtimalle seversiniz.

Koku zevkinizin değiştiğini hissettiğinizden bahsetmişsiniz, gerçi yine de biraz riskli bir tavsiye olabilir, size uymayabilir ama yine de size önerebileceğim tatlı bir koku da: Costume National Soul olabilir. Soul'un içerisinde amber, ud ve deri bulunduğunu unutmayın yalnız, burası çokomelli. Costume National Homme'u ise baharatlı bir koku olduğu için tavsiye edemem.

Mugler A*Men veya Mugler A*Men Pure Malt da fazla tatlı bir tavsiye mi olur diye kararsız kalsam da eğer test etme şansınız varsa en azından bu iki kokudan birini denemenizi, bir şans vermenizi salık veririm.

Bunların yanında aromatik kokuları sevdiğinizi yazmışsınız, eğer old school kokuları da seviyorsanız; aromatik yönü güçlü olan Tom Ford Beau De Jour ve Dior Eau Sauvage Parfum'ı tavsiye edebilirim.

Orjinal yazı sahibi: Myrkur View Post
        Başlığı yanlış okumuşum. Dior Eau Sauvage Parfum reformülasyon öncesine bir bakın hocam.
        Francois Demachy, 2017'de yeniden üretilen Eau Sauvage Parfum’ın kokusunu, orijinal versiyonuna daha fazla yakınlaştırmak için aromatik yönünü daha güçlü bir şekilde tazeleyerek tekrardan yorumladı. Bence Eau Sauvage Parfum halen değerli duruyor, bence tercih edilebilir...

Yorum

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Merhaba Myrkur hocam, benim dolabımda son versiyon Parfum var; ilk versiyon Parfum'ı ise kullanmadım ama almadan önce çok araştırdım, bu iki versiyonu kullanan referans alınabilecek burunların yorumlarını okudum, bazılarıyla konuştum vs... Mesela size yardımcı olabileceğini düşündüğüm, Eau Sauvage koleksiyonu geniş olan pomak İsmail hocamın forumda bu konu hakkında yazdığı kısa bir yorumunu paylaşıyorum:

"Aslında 2 farklı eau sauvage daha var elimde parfüm versiyonun 2017 üretimi ve cologne versiyon. Bunlar haricinde bir de deri temalı eau sauvage fraicheur cuir var onu da bulabilirsem eklemeyi düşünüyorum koleksiyona. Bunlar ışığında 5 farklı çeşit eau sauvage ı güncel halleri ile kıyarlarsak benim ilk tercihim 2012 üretim mür ün baskın olduğu parfüm versiyonu olurdu kesinlikle designer üstü bir koku eau sauvage parfüm. Elimde olmayan fraicheur cuir de koku güzelliği anlamında çok başarılı bir parfüm klasik eau sauvage DNA sına yumuşak bir deri eklenmiş hali, performansı düşük fakat sorun olmuyor. Klasik eau sauvage daki narenciye kullanımı günümüz trendlerinden biraz uzak olsa da bana klasik olanı kullanmakta her zaman keyif veriyor içlerinde performans olarak en zayıf olan klasik edt aynı zamanda, gün içinde bir kaç defa tazelemek gerekiyor. Extreme versiyonu yine aynı DNA nin üzerine lavanta eklenmiş hali bence bu seride ki en maskülen koku. Extreme vintage olanı tam bir efsane fakat yeni şişeler idere eder düzeyde. 2017 de çıkan eau sauvage parfüm ise ilk parfüm versiyonun mür ü azaltılıp narenciye arttırılmış hali 2012 ye nazaran bahar aylarına da yakışır bence. 2017 nin eleştirildiği kadar kötü koku olduğunu düşünmüyorum. Cologne versiyonu ise bence yanlış isimle cıkartılmış bir flanker eau sauvage dan ziyade dior Homme sporta benzeyen diğer eau sauvage lar dan modern yapıda bir parfüm."*

Şahsen benim satın alırken dikkat ettiğim nokta mür değil, hangisinin Roudnitska'nın Eau Sauavage'ına daha yakın olduğuydu. 2017 Parfum'da yine mür yok değil ama sizin için kokuda en önemli nokta illa mür ise eski versiyon olan Parfum'u alın. Eğer mür çok da önemli değil diyorsanız bence ne cebinizi ne de kendinizi yorun, gidin güncel versiyonu alın. Bugün, mesela son versiyon Dior Homme Parfum 2020 övülüyor... Her zaman eski olan daha iyidir diye bir kaide yok, beğeni ve başarı kıstası kişiden kişiye değişebilir.

*Parantez içi pomak'ın yorumudur.
          Son Düzenleme Aryan; 04-12-20, 19:52. Tarafından yapıldı.

• Myrkur
          Myrkur Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Çok teşekkürler Aryan

• Acemiburun
          Acemiburun Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Cn soul seçeneği güzel olur +1

Ck Obsession

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
          Merhaba DouglasCst, önceliğim maskülen ve tatlı designer parfümler dediğiniz için size;

Givenchy Gentleman EDP.
          Bentley for Men Intense parfümlerini önerebilirim.

DHI severek kullanıyorsanız, özellikle yine içinde tatlılık barındıran, maskülen bir iris parfümü olan Gentleman EDP.'yi de çok büyük ihtimalle seversiniz.

Koku zevkinizin değiştiğini hissettiğinizden bahsetmişsiniz, gerçi yine de biraz riskli bir tavsiye olabilir, size uymayabilir ama yine de size önerebileceğim tatlı bir koku da: Costume National Soul olabilir. Soul'un içerisinde amber, ud ve deri bulunduğunu unutmayın yalnız, burası çokomelli. Costume National Homme'u ise baharatlı bir koku olduğu için tavsiye edemem.

Mugler A*Men veya Mugler A*Men Pure Malt da fazla tatlı bir tavsiye mi olur diye kararsız kalsam da eğer test etme şansınız varsa en azından bu iki kokudan birini denemenizi, bir şans vermenizi salık veririm.

Bunların yanında aromatik kokuları sevdiğinizi yazmışsınız, eğer old school kokuları da seviyorsanız; aromatik yönü güçlü olan Tom Ford Beau De Jour ve Dior Eau Sauvage Parfum'ı tavsiye edebilirim.

Francois Demachy, 2017'de yeniden üretilen Eau Sauvage Parfum’ın kokusunu, orijinal versiyonuna daha fazla yakınlaştırmak için aromatik yönünü daha güçlü bir şekilde tazeleyerek tekrardan yorumladı. Bence Eau Sauvage Parfum halen değerli duruyor, bence tercih edilebilir...
          Çok teşekkür ederim hocam yorumlarınız için en yakın zamanda deneyeceğim parfümleri

Yorum

Pardon ve montabacco denemenizi öneririm. Kış için favori kokularınız olabilir...

Yorum

İnitio Side effect de olabilir.

Yorum

naxos enfes aromaaa.

Yorum

Costume National SOUL

Yorum

Bvlagri Black
                    Son Düzenleme İbrahim20; 11-12-20, 15:41. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bulursaniz Nasomatto Pardon oneririm.
                      30 ml olmasi goz korkutmasin, son derece bereketli

Yorum

İşleniyor...
                      X