Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Favori Vetiver Parfümünüz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Lubin - Itasca

Yorum

bir umut kurtoğlu değilim ama,
      denediğim üç beş vetiver icinden;

zegna haitian vetiver ile
      lartisan timbuktu çok beğendiğim iki kokudur..

Yorum

Umut yazsa güzel bir listede altına +1 yazsam diye baktım bütün sayfalara Reis vetiver senin işin bizim mide rahatsız öyle her vetivere gelmiyor

Yorum

Sağol Batuhan hocam..

Vallahi benim vetiver denince aklıma gelenleri sıralayayım bir çırpıda.Zaten aklıma en öndelerse demek ki en sevdiklerimdir;

Fm Vetiver Extraordinarie
          Fm French Lover
          Lesnez Turtle Vetiver Back
          Sigilli Athunis
          Chanel Sycomore
          Oliver Co Vetiverus
          Creed Original Vetiver(Vetiver bu değil ya neyse)
          Tf Grey Vetiver
          Roja Dove Vetiver
          Encre Noire
          Oriza Legrand Royal Vetiver Bourbon

Bir çırpıda gelenler bunlar sırayla aklıma

Kendim dedim kendim düştüm:

Mona di Orio Vetyver rulz!

Yorum

Bana vetiveri ne Guerlain ,ne de Frederic Malle sevdiremedi, Encre Noire sevdirdi.
            Vetiver dediğin ışıltılı-parıltılı değil, karanlık, nemli, gizemli olmalı.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Yani saygı duruşu yapmamız gereken Guerlain-Carven- Givenchy Vetiverler var.. Ben de yenilerde daha kendimi iyi hissediyorum..

Encre noire benim favorim. Timbuktu da çok güzel. Ama guerlain vetiveri hiç sevemedim ben

Yorum

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Onda da Givenchy'de de bir nostaljik hava var . O uzak gelmiştir size. Ne kadar yenilenseler de Guerlain sürümleri hiçbir zaman özünü tamamen koparmıyor eski klasiklerinin.Kesiyor zayıflatıyor vs ama o nostaljik hava bir şekilde duruyor.

Ben bir parfümseverim, iyi de bir vetiverseverim. İkisi birlikte olunca bel

Vetiver parfümü deyince tiplere ayırmamak imkansız. Önceki bir yazımdan kopyalıyorum ancak fikirlerim aynı yönde

Narenciyeli vetiver

Özellikle toplumca alışkın olduğumuz limon kolonyası rayihalarını içeren, dolayısıyla deneyenlerin ilk etapta kolayca burun bükebileceği bir parfüm grubu. Bence ana örnekleri Guerlain Vetiver, bunun daha yumuşağı Tom Ford Grey Vetiver.

Çiçekli vetiver

Aslında narenciyeliden ayırmak biraz zorlama olacak ancak, direktöman keskin limoni havadan biraz daha çiçeksi notalarla sıyrılan Paul Smith Story, CdG Vettiveru, Armani Prive Vetyver Babylon, Diptyque Vetyverio örnek verilebilir.

Sabunsu vetiver

Ferah ve temiz hissi çok daha ön planda olan, kuvvetli citrus öğeleri üzerinde durmayan Creed Original Vetiver, Mugler Cologne ve Prada Infusion de Vetiver.

İsli vetiver

Vetiverin kök tarafını daha fazla gösteren, odunsu aromaların kuvvetli olduğu bu kokularda da Chanel Sycomore, Lalique Encre Noire, Etro Vetiver, Loksitan Vetyver, MPG Route de Vetiver başarılı örneklerden

Chanel Sycomore
            TDC Sel de Vetiver
            Dior Vetiver
            Cdg Vettiveru
            Montale Red Vetyver
            Tom Ford Grey Vetiver
            Guerlain L'eau Boisee
            Diptyque Vetyverio

En beğendiğim Vetiver parfümlerinden ancak ben gene de sevenlerine gidip Vetiver yağı almalarını öneriyorum. Hasını koklamak, narenciye esanslarıyla karıştırıp mini parfüm denemeleri yapmak için çok esnek ve kullanıcı dostu bir esans.

Yorum

• Leto
              Leto Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Heh bir de, saf vetiver yeterince ucuz zaten. Ultra bir komposizyon çıkarmamışlarsa biraz para tuzağı gibime geliyor niş vetiverler

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çok teşekkür ederim öneri ve link için. Fiyatı da uygunmuş cidden, bir tane almak lazım muhakkak, Umut sen de al . Dediğiniz gibi saf olanları bu fiyatsa ve kalitesi niş düzeyindeyse "kandırılmışız" . Hiç bilgimin olmadığı bir alan yağlar, annem ilgiliydi de ondakiler kalitesizdi muhtemelen. Nu-Ka firmasını da araştıracağım, merakımın olduğu ama bilgisizlikten girmediğim bir alandı.

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben bu yorumlarınızı yaklaşık iki sene çnce yalayıp yutmuştum Üstad. Yani diyorsunuz ki hala güncel beğenilerim.. Byredo Bal'd Afrique- Vetiver Tonka ve Vetiver Fatal koklama imkanınız oldu mu acaba?

Debussy bu arada cidden alalım..

Bal d'Afrique'in bu klasmana sokulmasi bence zorlama olur, sevdigim bir parfum ama bence biraz kadinlara uygun, isyerinde falan da duydum 1-2 kez hanimlarda.
            Vetiver Tonka da iyi bir parfum ancak pahaliligi ve Hermessencelere genel olarak bir turlu isinamadigimdan dolayi alim tercihim olmadi.
            Vetiver Fatal aldim, kullandim ancak bence sikici bir parfum. Yani birseyleri eksik gibi boyle tam tabir edemiyorum., sanki arada kalmis gibi, citrusa kayayim diyor olmuyor, isliye kayayim diyor gene olmuyor.

Debussy, vetiver ve citrus agirlikli parfumlerde (en azindan fiyatta) biraz kandiriyorlar bence de ama abartmayalim tabi, simdi ortada bir Sycomore, Encre Noire gibi eserler varken
            Nuka'nin tum fiyatlar dovizle idi, tabi doviz ucunca onlar da ucmus, yoksa daha ucuz diye hatirliyorum. Bagdat caddesi civarinda olan varsa oradaki Erenköy Su Eczanesi'nde baya cesitli Nuka urunu vardi, olmayani da siparis alip getirtiyorlar

Yorum

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Byredo'yu ben de sevmiyorum. Bu uçmuş haliyse ucuzmuş cidden, teşekkürler

• RİYAFES
              RİYAFES Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Byredo konusuna bende aynen katılıyorum, 3 kokusunu denedim bu paralara nasıl satış yapıyorlar takdire şayan valla.

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              cantona seviyor bizde de. Ona verdim ben de Byredolarımı. Ağzına sağlık Üstad. Yorumlarını duymak çok iyi oldu benim adıma..

Dolapta denenmeyi bekleyen vetiver temalı parfüm dekantlarını sıralama dışı tutarsak, kullandıklarım arasında en sevdiklerim

Oliver & Co Vetiverus
            TDC Sel de Vétiver
            L'artisan Parfumeur Timbuktu
            Chanel Sycomore
            Nishane Sultan Vetiver
            CDG Vettiveru
            Hermes Bel Ami Vétiver
            Lalique Encre Noire
            Jovoy Private Label
            FM French Lover

Bunlardan bir tık aşağı seviyede beğendiklerim

Dior Vetiver
            MPG Route du Vétiver
            FM Vétiver Extraordinaire

Yorum

Şu ana kadar vetivere ısınamasam da favori vetiverlerim:
              -Paul Smith Story
              -Lalique Encre Noire Sport
              -FM French Lover

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                Umut Kurtoğlu Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Açıklamanı yapmasan da bu isimlere bakarak vetiver sevmediğini söylerdik

• eren_c.
                eren_c. Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                O kadar belli oluyor mu yahu 😅😅

• Umut Kurtoğlu
                Umut Kurtoğlu Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                O serinin devamı

Creed Original Vetiver
                Armani Vetyver Babylon
                Mugler Cologne diye gidiyor

Sade ve sadece Chanel Sycomore

Yorum

Şimdilik Encre Noire ,yeni kokular denedikçe kim bilir

Yorum

Lalique encre noire, Chanel sycomore, Cdg vettiveru, Cdg 2 man, Fm vetiver extraordinaire ilk akla gelenler

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

vetiverin ağırlıklı olduğu kokulardan uzak duruyorum. issey miyake fraiche var bu ara vetiverli sevdiğim kokulardan. timbikbu ise bir türlü denk gelip deneyemediğim koku

Yorum

Tf grey vetıver ıyı beyler sıkıp sıkıp ovgu alın
                    Tabı yaz mevsımınde

Yorum

İşleniyor...
                    X