Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

1 ML Kaç Fıs eder ?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 1 ML Kaç Fıs eder ?

Evet göreceli bir konu parfümden parfüme de değişiyor kullanılan mekanizmalara göre ama genel bir değerlendirme ve kullandığınız parfümlerin 1 ML’nin kaç fıs ettiğini yazarsanız faydalı olacağını düşünüyorum. 🙂

3 ve 5ml lik dekant şişeleri için için 15 fıs 1ml olarak ölçmüştüm. Büyük şişeler için mekanizmaya sonuna kadar basıldığında 1ml 9-10 fısa kadar düşebiliyor. Bir kaç şişede su ile doldurup denemiştim. Ekstra bilgi pastör pipet kullanan var ise, onlarda da pipetin uç kısmının genişliğine ve deliğin büyüklüğüne göre +-3 değişmekle birlikte, yavaşça sıkıp pipet titretilmezse 20 damla 1ml eder.

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İçine su doldurduğunu boş şişeler hangi parfümlerde hocam, dekant şişelerinin hortumları gerçekten farklı ve fazla fıs yapıyor buna katılıyorum.

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      onlarda dekant şişesi hocam 30ml büyüklüğünde zannediyorum. orjinal şişeleri için bir bilgim yok maalesef.

Ortalama 13

Yorum

Bununla ilgili Burak Sönmez'in hazırladığı güzel bir video var Youtube'de.

Yorum

6-7 fıs

Yorum

Bazı markaların mekanizmaları çok güçlü bir püskürtmeye sahip. Creed ailesi bu örneğin başında geliyor. Creed 13 püskürtme 1ml den daha fazla püskürteceğine eminim =)

Yorum

Asıl ölçüyü mekanizma belirliyor sanırım, keşke şişelerin üzerinde bu bilgiyi de paylaşanlar 🙂

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
            X