Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Yaş Uyumu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfüm Yaş Uyumu

Evet bir çoğumuz bir çok parfüm incelemesinde görüyoruz +25,30,35 yaş’a uygundur, genç işidir, baba parfümüdür vs vs vs siz bu konuda ne düşünüyorsunuz parfümlerin yaş uyumu var mıdır ?

Bence yoktur. Kişi bir kokuyu beğeniyorsa yaşa bakmaksızın kullanmalı. Ama bazı yaşlara gitmeyecek parfümler vardır. Mesela kouros , bandit, antaeus gibi parfümler 18-25 e kesinlikle gitmez diye düşünüyorum. Biraz çelişkili bir yaklaşım oldu sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
      Bence yoktur. Kişi bir kokuyu beğeniyorsa yaşa bakmaksızın kullanmalı. Ama bazı yaşlara gitmeyecek parfümler vardır. Mesela kouros , bandit, antaeus gibi parfümler 18-25 e kesinlikle gitmez diye düşünüyorum. Biraz çelişkili bir yaklaşım oldu sanırım
      İstisnalar kaideyi bozmaz hocam, belirttiniz parfümlere bende katılıyorum biraz yaş isteyen parfümler. 🙂

Yorum

Yas olayinin parfumle iliskisi oldugunu dusunuyorum...
        Maskülen feminen olayina da ...Bir parfumu for man olsa bile kendime yakistiriyor kullaniyorum ama bazi parfumler var ki direk erkek kokusu... Tras losyonu gibi kokmak istemem mesela ..
        Baba koku dediğimiz seye de katiliyorum... Maskulen agir karanlik sert kokulari baba koku olarak tanimliyorum... hem babama yakisir seklinde hemde agir anlaminda kullaniyorum .. baba baba koku...
        Hatta ben karakter ile iliskisi bile oldugunu dusunenlerdenim... 👍

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sparfume View Post
          Yas olayinin parfumle iliskisi oldugunu dusunuyorum...
          Maskülen feminen olayina da ...Bir parfumu for man olsa bile kendime yakistiriyor kullaniyorum ama bazi parfumler var ki direk erkek kokusu... Tras losyonu gibi kokmak istemem mesela ..
          Baba koku dediğimiz seye de katiliyorum... Maskulen agir karanlik sert kokulari baba koku olarak tanimliyorum... hem babama yakisir seklinde hemde agir anlaminda kullaniyorum .. baba baba koku...
          Hatta ben karakter ile iliskisi bile oldugunu dusunenlerdenim... 👍

Sibel abla siz New York İntese yi beğenmediğinizde ben anladım zaten ama haklısınız New York İntense kadına hiç yakışmayacak bir parfüm. 🙂

Yorum

Bence yaş uyumu vardır.

Yoğun baharatlı ve odunsu ağır diyebileceğimiz çok parfüm var. Özellikle içeriğinde tütün deri vetiver ve ud kokularının olduğu parfümler orta yaş ve üzeri karizma klasik giyinen erkeklere uygun parfümlerdir.

Genç arkadaşlarımız için bu parfümlerin ağır olacağını ve çevreden de olumsuz tepkiler alabileceğini düşünüyorum.

Genç kokuları olarak aromatik fresh kokular ve bazı uniseks parfümler doğru seçimler olacaktır.

Yorum

Simdi hak verdin degil mi furkan... NY intense tam bir baba kokusu... ve bence bir kadina yakismaz.. benim koku degerlendirme kriterim asagidaki 2 soru oluyor...
              1.. Ben bu kokuyu kullanabilir miyim?
              2.. Karsi cins boyle koksa iyi hissedermiyim ?
              Mesela
              1.. hyr
              2.. evet
              Olunca bu kokuya kotu diyemem .. maskulen derim..
              Benim icin kotu koku.. beni cok rahatsiz eden ve her iki soruya da hyr dedigim kokulardir ve bu bana ozel bir durumdur.. sen cok seversin hatta bi ben sevmemisimdir... bu da beni etkilemez..🤷‍♀️

Yorum

• furkan1001
                furkan1001 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Haklısınız abla 🙂

bence yaş uyumu vardır fakat insanların zihinlerindeki mutlak çoğunluğu sağlayan düşüncelere göre. yoksa kişi istediği kokuyu istediği yaşa yakıştırabilir. yani parfümü kullanan kişi neye göre bu 30+ bu 20- diyor. bunun sınırları devirden devire yavaş da olsa değişir, bununla birlikte aynı devirde farklı kültür, coğrafya vb. etkenlere göre de değişir. Fakat sonuçta yaş uyumu vardır. Kokunun kendi zatına ait olan bir özellik değildir, insanların kendileri için o kokuya karşı hissettikleri öznel olan yaş skalası düşüncelerinin zaman içinde birikiminin aynı çevrenin insanlarının düşüncelerine olan yansımalarıdır. bence tabi
              Son Düzenleme Asaid; 13-10-20, 20:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

Kesinlikle katılmadığım bir düşünce. Üstünde taşımayı bilene her parfüm gider. Şahsen ben gayet güzel iltifatlar da alıyordum (18'inde kouros,anteus, furyo kullanan biri tarafından yazılmıştır )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İbrahim20 View Post
                  Kesinlikle katılmadığım bir düşünce. Üstünde taşımayı bilene her parfüm gider. Şahsen ben gayet güzel iltifatlar da alıyordum (18'inde kouros,anteus, furyo kullanan biri tarafından yazılmıştır )
                  Peki 😊

Yorum

Bana sadece 45-50 yaşındaki insanların Versace Eros ya da Ch212 vip tarzı kokular kullanması garip geliyor. Onun haricinde yaş olayını genel olarak saçma buluyorum

Yorum

Bütün yorumları okudum vardır ve yoktur eşit düzeyde herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama 18 yaşında sweatshirt giymiş birisinin DHİ sıkmasını baya tuhaf buluyorum.

Yorum

30'lu yaşlara kadar parfümün yaş seçtiğine katılıyorum. 30'lardan sonra ise davranış biçimi, karakter ve kıyafet seçiyor.
                        estefanyen

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ali View Post
                          30'lu yaşlara kadar parfümün yaş seçtiğine katılıyorum. 30'lardan sonra ise davranış biçimi, karakter ve kıyafet seçiyor.
                          Parfüm aşkında ruhumuzun yansıması olduğunu düşünüyorum bu yüzden bir çok faktör etkili oluyor seçimlerimizde. 🙂

Yorum

53 yaşındayım, 2 senedir arasıra denerim ama New York İntense hiç hitap etmiyor, sanırım etmeyecek de..

Aradaki bağlantıyı da kuramadım..

Yorum

İşleniyor...
                            X