Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kıyafet Parfüm Uyumu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kıyafet Parfüm Uyumu

En az parfüm tutkum kadar giyim kuşam tutkum olduğu için böyle bir konuyu açmak istedim. Ben kıyafet parfüm uyumuna gerçekten inanıyorum. Misal takım elbise yada palto gibi ağır başlı kıyafetlerde daha yoğun daha sofistike parfümler kullanırken; gömlek yada Polo yaka T-shirt giydiğim zaman daha böyle ferah enerjik parfümler kullanmayı tercih ediyorum. Belki parfümün kıyafetle uyumumu olur tenle uyumu olur diyebilirsiniz ama bazen kıyafet parfüm bir birlerinin önemli tamamlayıcıları oluyorlar. Sizlerin bu konuda görüşlerinizi merak eder hepinize saygılar dilerim.

Kesinlikle Doğru Mesela;

Çizgili Şort Giyen Üstünede Resimli Tshirt Giyen Bir Adamın Amouage Interlude Sıkması Ne Kadar Uygun Olur?
    Her Parfümün Giyim Tarzı Vardır.Ben Parfüme Göre Giyinenlerdenim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OğuzBey View Post
      Kesinlikle Doğru Mesela;

Çizgili Şort Giyen Üstünede Resimli Tshirt Giyen Bir Adamın Amouage Interlude Sıkması Ne Kadar Uygun Olur?
      Her Parfümün Giyim Tarzı Vardır.Ben Parfüme Göre Giyinenlerdenim.
      Klasik giyime uygun parfümler. Bisiklet yaka T-shirt filan giyiyorsam genelde Sauvage, Bleu, viw gibi parfümler kullanırım. Ama Polo yaka T-shirt giyiyorsam daha oturaklı parfümler kullanırım.

Yorum

Aklıma gelen bir örneği paylaşayım şahsen ben Aventusu beyaz tişört ve şort veya pantolona yakıştırıyorum yani mevsimine göre günlük giyim için. Kimileri gibi "Jentilmın" takım elbise parfümü olduğunu düşünmüyorum. Özellikle YouTube daki parfüm sayfalarında böyle bir algı söz konusu

Takım elbise ile ne giyilir derseniz. Sonbaharda fujer kışında daha boozy paçuli denilen örneğin Bentley for men intense tarzı kokuların niş veya daha performanslı kokuları uygundur. Bentleyi yoğunluk olarak hafif buluyorum biraz
        Son Düzenleme omerikb; 12-10-20, 14:59. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omerikb View Post
          Aklıma gelen bir örneği paylaşayım şahsen ben Aventusu beyaz tişört ve şort veya pantolona yakıştırıyorum yani mevsimine göre günlük giyim için. Kimileri gibi "Jentilmın" takım elbise parfümü olduğunu düşünmüyorum. Özellikle YouTube daki parfüm sayfalarında böyle bir algı söz konusu
          Bence Aventus ve türevleri joker parfüm her şeyle yakışıyorlar. 🙂

Yorum

Güzel bir konu.

Kıyafete ve mevsime göre parfüm seçimlerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Mesela spor kokular diye ayırdığımız daha çok fresh parfümler yazın ve spor giyimle kullanıldığında tam uyum sağlar.

Sonbahar ve Kış kokuları olarak daha çok odunsu ve oud kokular tercih edilir. Kıyafet olarak da mesela özel bir davet için takım elbiseyle uyumlu olacaktır.

O kadar çok parfüm çeşidi var ki sadece takım elbise için tercih edilmesi gereken kokular da mevcut.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Marcelo View Post
              Güzel bir konu.

Kıyafete ve mevsime göre parfüm seçimlerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Mesela spor kokular diye ayırdığımız daha çok fresh parfümler yazın ve spor giyimle kullanıldığında tam uyum sağlar.

Sonbahar ve Kış kokuları olarak daha çok odunsu ve oud kokular tercih edilir. Kıyafet olarak da mesela özel bir davet için takım elbiseyle uyumlu olacaktır.

O kadar çok parfüm çeşidi var ki sadece takım elbise için tercih edilmesi gereken kokular da mevcut.
              Bu konuda size katılıyorum mevsimde baya önemli bir bir etken ama bir T-shirt den TV veya Ambre Sultan kokusunu almak istemezdim. 🙂

Yorum

Orjinal yazı sahibi: furkan1001 View Post

Bu konuda size katılıyorum mevsimde baya önemli bir bir etken ama bir T-shirt den TV veya Ambre Sultan kokusunu almak istemezdim. 🙂

Haklısın.

Parfümleri doğru mevsim doğru yer ve uygun kıyafetlerle kullanmak için kokuları iyi tanımak gerek. Parfümlerin içeriğini ve notalarının neyi çağrıştırdığını neleri anımsattıklarını bilmek gerekir.

Yorum

Diğer önemli unsurlar yaş a ve tene uygun parfüm seçimi.

- Yağlı ten

- Kuru ten

- Karma ten

Kuru ve karma tene sahip kişiler parfümleri mutlaka kıyafetlerde de kullanmalı.

Çünkü kalıcılıktan şikayet ediyorlar.

Yaş a uygun parfüm seçimi de çok önemli. Baharatlı odunsu oud parfümler çok genç yaştaki arkadaşlarımıza uygun olmayacaktır.

Çok genç yaştaki arkadaşlarımız daha çok fresh aromatik kokuları tercih etmeli.

Zevkler farklıdır ama yaşın da parfüm dünyasında ciddi bir yeri var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Marcelo View Post
                    Diğer önemli unsurlar yaş a ve tene uygun parfüm seçimi.

- Yağlı ten

- Kuru ten

- Karma ten

Kuru ve karma tene sahip kişiler parfümleri mutlaka kıyafetlerde de kullanmalı.

Çünkü kalıcılıktan şikayet ediyorlar.

Yaş a uygun parfüm seçimi de çok önemli. Baharatlı odunsu oud parfümler çok genç yaştaki arkadaşlarımıza uygun olmayacaktır.

Çok genç yaştaki arkadaşlarımız daha çok fresh aromatik kokuları tercih etmeli.

Zevkler farklıdır ama yaşın da parfüm dünyasında ciddi bir yeri var.
                    O konuyla yani yaş olayıyla ilgili bir başlığı yarın açmayı düşünüyordum. 🙂

Yorum

Parfümü evin dışındaki hayatta işlevsel olarak düşündüğümde görünümün tamamlayıcısı olarak kullanabiliyorum. Bazen o gün mutlaka benimle olmasını istediğim bir parfüme göre kıyafet seçtiğim de oluyor. Giyim tarzı kadar renkleri ve dokuları de etkili oluyor parfümü seçmemde. Siyahlar, griler, bordolar, pembeler için elimin gittiği parfümler farklı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
                        Parfümü evin dışındaki hayatta işlevsel olarak düşündüğümde görünümün tamamlayıcısı olarak kullanabiliyorum. Bazen o gün mutlaka benimle olmasını istediğim bir parfüme göre kıyafet seçtiğim de oluyor. Giyim tarzı kadar renkleri ve dokuları de etkili oluyor parfümü seçmemde. Siyahlar, griler, bordolar, pembeler için elimin gittiği parfümler farklı.
                        Bazı parfümler çok yoğun koyu renkte olduğu için ben beyaz gömlekle yada çok açık renkli gömlekle kullanamıyorum bu yüzden 4,5 tane yeni sayılabilecek gömleğim heba oldu. ☹️

Yorum

• Rayiha
                          Rayiha Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          O da başka bir yönü ama benimki koku ve renk arasında kurduğum bağla ilgili, her parfümün çağrıştırdığı bir renk oluyor bende

• furkan1001
                          furkan1001 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Evet bu konudan bahsetmiştiniz; ilgi çekici ve güzel bir incelemeydi. Zevkle okumuştum. 🙂

Takıntılı olduğum bir konu. Hala işin içinden çıkamadım
                        Koleksiyon %95 özel işler ve notalarla dolu olup, ağırlıkta sweat jean kombini kullandığımdan seçenek oldukça daralıyor (özellikle kış döneminde) cedrat boise,hacivat, aventus ve türevleri dışında (ki bu saydıklarım kışlık sayılmaz) pek niş grupta alternatif yok bu alanda kış mevsimi için.
                        Son Düzenleme İlyas; 12-10-20, 22:44. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İlyas View Post
                          Takıntılı olduğum bir konu. Hala işin içinden çıkamadım
                          Koleksiyon %95 özel işler ve notalarla dolu olup, ağırlıkta sweat jean kombini kullandığımdan seçenek oldukça daralıyor (özellikle kış döneminde) cedrat boise,hacivat, aventus ve türevleri dışında (ki bu saydıklarım kışlık sayılmaz) pek niş grupta alternatif yok bu alanda kış mevsimi için.
                          Tercihinize saygı duyuyorum ama Sweat ve türevleri sevmediğim kıyafetler olduğu için rahatım bu konuda genellikle kaban yada klasik şeyleri tercih ettiğim için yoğun parfümleri rahatça kullanıyorum. 🙂

Yorum

Haftanın 5 günü beyaz kısa doktor önlüğü ve spor iş pantolonu giyince pek seçenek kalmıyor..

Hafta sonu da jean-sweat shirt..

Kıyafet-parfüm uyumu algısı oluşamıyor maalesef..

Yorum

İşleniyor...
                            X