Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Okyanus ve Denizi çağrıştıran aquatic parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Okyanus ve Denizi çağrıştıran aquatic parfümler

Merhaba arkadaşlar...

Siteye yeni üye oldum.

Parfüm konusu ve diğer konularda düşüncelerimizi paylaşabileceğimizi düşünüyorum. Sizlerin de bu konuda değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Benim en çok sevdiğim Okyanus ve denizi çağrıştıran en çok bilinen aquatic parfümleri diğer arkadaşlarımızın da keşfetmesi için paylaşmak istedim.

Okyanus ve Deniz temalı Aquatic Parfümler :

1- Bvlgari Aqva Atlantiqve

Click image for larger version

Name:	EcVR.jpg
Views:	531
Size:	171.2 KB
ID:	181290

Aqua, dünyanın en güçlü okyanusu Atlantik'i keşfederek destansı yolculuğuna devam ediyor.Yeni olasılıklar ve fetihlere yol açıyor. AQVA POUR HOMME ATLANTIQVE , Atlantik okyanusuna bir övgüdür. Aqva Atlantique, deniz esintisinin doğal tazeliğini ve başarıyı temsil eden berrak, hayat veren suları çağrıştırır. Parfüm, doğrudan canlı ve ışıltılı notlar veren bir narenciye patlaması ile okyanus enerjisini yansıtır ve olağanüstü bir tazelik yayar. Okyanusun tazeliğini derinliği ve yoğunluğu ile birleştiren coşkulu bir çift mimariye sahiptir.

1- Enerji Veren Okyanus Akoru: Turunçgillerin ve su meyvelerinin birleşmesi enerji ve tazelik veren serinliği ortaya çıkarır, 2. İse Deniz Amber Akorudur. Ağaçsı ve kremsi bir his verir. Flakon: Akuatik mavi ve yeşilin bir araya gelmesi ile ışığı yakalar ve derin yansımalar oluşturur. Flakonu kesimi su taneciğini itafen özel kabuşon kesimi simgeler. Koku ailesi: Armomatik Tonik Notalar: Italyan Bergamutu, Deniz Amberi , Vetiver .

2- Nautica Voyage

Name:	EcVZ.png
Views:	444
Size:	704.5 KB
ID:	181291

Nautica Voyage' ın harmanı:

üstte: elma, yeşil yapraklar
    ortada: nilüfer, mimoza
    altta: amber, misk, sedir, meşe yosunu

3- Creed Virgin Island Water

Name:	EcVr.jpg
Views:	397
Size:	76.1 KB
ID:	181292
    • Virgin Island Water, Karayipler'deki Ginger Island yakınlarındaki bir yelken gezisinden esinlenmiştir
    • Bu unisex parfüm, Sir Francis Drake Kanalı'nın Ticaret Rüzgarları'nın taşıdığı tropik ihtişamı ve egzotik kokuları kutlar
    • Üst Nota: Yeşil limon, Hindistan cevizi, Sicilya mandalinası, beyaz bergamot
    • Orta Nota: Zencefil, Hint yasemini, hibiscus, ylang ylang
    • Alt Nota: Misk, şeker kamışı, beyaz Rom
    • Koku Ailesi: Citrus

4- Giorgio Armani Acqua Di Gio Essenza

Name:	EcVv.jpg
Views:	409
Size:	94.4 KB
ID:	181293

Acqua di Gio Essenza soğuk ve tatlı suların, pırıl pırıl bergamot ve greyfurt kokularıyla giriş yapar. Orta notalarda ise paçuli, sedir, vetiver, amber, biber ve adaçayı sizi beklemektedir. Çiçeklerin aromatik kokusu ise kalp notasına hoş bir dokunuş yapmaktadır.

Üst nota: Bergamot, greyfurt, su notaları.
    Kalp: Adaçayı, fesleğen, floral notalar, yasemin.
    Dip nota: Silhat, sedir, amber, adaçayı, misk, kehribar, biber, vetiver.

Birçok aquatic okyanus ve denizi çağrıştıran parfümler var. Ben en çok bilinenleri paylaşmak istedim.

Sizlerin de değerli görüşlerini merak ediyorum. Açtığım bu konuya bekliyorum.

Umarım benim gibi okyanus ve deniz temalı parfümleri seven arkadaşlar vardır. Bilmeyenler için de güzel bir kaynak olacaktır. Yeni keşifler için...

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Bir ara, Quentin Bisch imzalı, benim de şişeli edinmiş olduğum Azzaro'nun "Solarissimo Marettimo"su vardı..ama pek tutulmadı herhalde...

Yorum

Benim için Creed-Viw, Profumom Roma-Aqua Di Sale, Jul Et Mad- Aqua Sextius, Nişhane-Bosphorus, Armani Acqua di gio Profumo bir kaç tane daha var ama aklıma gelmedi şuan.

Yorum

Zoologist Squid ekleyeyim ben de.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volcanolover View Post
          Zoologist Squid ekleyeyim ben de.
          konuyu kapatıp dağılabiliriz

Yorum

Denemedim ama güzel bir parfüm sanırım. Belki deneyen arkadaşlar vardır.

Ocean di Gioia Eau de Parfum

Click image for larger version  Name:	Ec6F.jpg Views:	0 Size:	34.9 KB ID:	181370
          Son Düzenleme Marcelo; 12-10-20, 20:25. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bu da efsanelerden biri. Bazılarına tıraş losyonu kokusu olarak gelse de

Davidoff un da birçok farklı kokuları var

Cool Water Into The Ocean

Name:	Ec6H.jpg
Views:	378
Size:	59.4 KB
ID:	181374

Yorum

İşleniyor...
            X