Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sizin İçin En Sanatsal Parfümler Hangileri?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sizin İçin En Sanatsal Parfümler Hangileri?

Herkese İyi Akşamlar Değerli Forum Üyeleri Bu Konu Hakkında Düşüncelerinizi Merak Etmekteyim.Sizin İçin Parfümden Öte Şiir Gibi Veya Bir Sanat Eseri Gibi Dediğiniz Parfümler Varmı?

Bu sorunun benim için net olarak cevabı Serge Lutens Chergui... Sıvılaştırılmış tablo, bir hissiyat parfümü. Kızıla boyanmış bir çöl ve o çölde devesiyle Marakeş'e baharat sevkiyatı yapan bir bedevi... Bir tutam huzur, dinginik ve dahası bir parfümden ötesi.

Yorum

• OğuzBey
      OğuzBey Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kesinlikle Altuğ Bey Başta Bende Bumu O Kadar Övülen Chergui Demiştim.Birgün Yolda Yürürken Sebepsizce Aklıma Geldi.Tekrar Deneyeyim Dedim,Beni Kendine Çekmeyi Başardı.Ama Kendine Çekmeyi Başaran Şey Ne Onu Çözemiyorum.

• omerikb
      omerikb Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Şahsen o seriden ambre sultanı daha çok beğeniyorum birde şu bulamadığım fille en auge.... bişey var "iğneli kız" gibi bi anlamı varmış galiba çam ormanı gibi koktuğu söyleniyor bulan olursa haber etsin lütfen

Ben de Shl Black Gemstone derim, her kullandığımda kendimi gotik mimarisi ünlü avrupanın karanlık şehirlerinde geziyormuşum hissiyatı veriyor.

Yorum

Bende Francesca Bianchi The Lost in Haven
      Sitedeki açıklaması ile hem fikirim

kirlenmemiş masumiyet ve koşulsuz sevgiye duyulan özlemi hem de günah ve suçluluk duygularından oluşan kaçınılmaz ve tartışmalı yaşam yükünü aktaran duyguların karmaşıklığını temsil eder
      gerçek, hatta daha kötüsü hayali.
      cennette hissettiğiniz gibi hissettirmek, sahte, hayali değil, sonunda karanlık tarafınızla baş edebileceğiniz gerçek bir yer. yanınızda taşıdığınız ağır hayat
      Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

tiziana terenzi ursa karanlık, karışıklık, gizem ne ararsan var

Yorum

Serge Lutens-Chergui Bende katılıyorum benim pek tarzım olmasada gerçekten oryantal bir sanat eseri.

Yorum

• OğuzBey
            OğuzBey Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Başka Varmı Hocam Chergui Dışında?

• furkan1001
            furkan1001 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Yine ben pek kullanamasamda Amouage markasının ürünleri diyorum ınterlude man, memoir, jubilation vs vs vs

Tauer - L'air du Desert Marocain, ilk koklayışımdan beri en etkileyen parfüm, her seferinde birşeyler hatırlatan biryere götüren koku

Click image for larger version

Name:	unnamed.jpg
Views:	222
Size:	56.8 KB
ID:	180687

Yorum

MFK Lumiere Noire'ın bende yarattığı his 19. yüzyıl Fransız İzlenimci ressamlarının tablolarının yarattığı bir his... Belki yukarıdaki parfümlere göre söylemek istediğini doğrudan söylüyor, ışıklar, renkler kokular net anlaşılsa da ince bir tül perde var bir noktada ve ardında olan biteni açıklığıyla göremiyorsunuz. Kesin belirlenmiş hatlar yok, hafif bir sis ve buğu var. Ama yine baharlar ve bahçeler ve notalar arasında yumuşak geçişler...

Yorum

İşleniyor...
            X