Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Roja dove elysium iki farkli versiyon mu?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Roja dove elysium iki farkli versiyon mu?

Beymenin sitesinde 2 farklı versiyon ve 2 apayrı fiyat ve ml klasmanına sahip bu iki versiyon aynı mıdır, farklı mı?

Click image for larger version

Name:	a.jpg
Views:	2580
Size:	37.6 KB
ID:	180134

Evet hocam Cologne ve parefum olmak üzere 2 versiyonu var. ikiside taban tabana aynı yoğunluk farkları var.

Yorum

Parfüm konsantrasyonları farklı diye biliyorum hocam. Youtube'da karşılaştırma videoları mevcut. Koku olarak aşağı yukarı aynı olduğunu parfum versiyonunun (sarı şişeli olan) biraz daha kalıcılığının fazla olduğunu söylüyorlar genelde. Her ikisini kullananlar varsa daha açıklayıcı yorumlar yapabilirler.

Yorum

Click image for larger version

Name:	Adsız.jpg
Views:	2539
Size:	50.1 KB
ID:	180311
        Son Düzenleme uncle-benjen; 29-09-20, 07:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          enigma fotosunu atmışsınız. Elysium parfum 50ml 3450 Tl. Yine de Edp olarak yanlış yazılmış sitede. Parfümün kendisi (Parfum/Extrait) konsantrasyonunsa olduğunu söylüyor zaten. kullanıcı yorumlarına göre Parfum konsantrasyonunda olanda büyük fark yokmuş. Çok az daha yoğun denmiş sadece.

• uncle-benjen
          uncle-benjen Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Haklısınız hocam.. Şimdi düzelttim.. Özür..

Biri 100 ml EDP 2070 tl

Diğeri 50 ml EDP 3450 tl (100 ml olsa 6900 tl)..

Bu kadar fark var mıdır aralarında?
        Son Düzenleme uncle-benjen; 29-09-20, 07:05. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Azzura
          Azzura Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          İkisi de edp konsantrasyonuna sahip belli bir standardı yakalamış hammaddelere sahip belli bir kalite eşiğini yakalamış parfümler. Belki birisi %15 edp belki birisi %12 edp dir. Fiyatı baz almak doğru değil. Maliyeti çok çok düşük işler bunlar 5 10 ml arası maksimum parfüm var.

• uncle-benjen
          uncle-benjen Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Azzura hocam, siz hangisini alırdınız?

• Azzura
          Azzura Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Elysium cologne genel beğeniye oynayan chanel bleu tarzı hafif bir kompozisyon çok fazla muadili mevcut ancak genel beğenisi yüksek,enigma edp ise daha deneyimli parfümlerle haşir neşir olanların beğenebileceği uniseks ama dolu dolu bir parfüm genel beğenisi düşük lakin ben kişisel zevkim sebebiyle enigma tercih ederdim

Yoğunluk farkı var. Ve büyük ihtimalle kullanılan ham maddelerde de kalite farkı vardır.

Yorum

Düzeltmeden sonra son haliyle forumdaşlara sormak istiyorum, siz hangi versiyonu alırdınız ?
          Pahalı olan değer mi?

Yorum

Cevabı sizde olmalı bu sorunun. Aynı koku, kalıcılık farklı. Arada küçük farklar olsa bile ben ayırt edemedim. Bütçeniz hangisine yetiyorsa o nu alın. Ben Elysıum alacak olsaydım (ki almam) Parfum versiyonunu alırdım.

Yorum

İşleniyor...
            X