Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Şanssızlıklar Hakkında

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Şanssızlıklar Hakkında

Parfümlerle ilgili yaşadığınız şanssızlık, kırılma, akma, spray mekanizmasının bozulması vb. durumları içeren anılarınızı bu başlık altında paylaşır mısınız ?

Yorum

1’er tane 2015 Dior homme intense ve chanel bleu elimden düştü kırıldı. Abercrombie Fierce, hermes nil spreyleri bozuldu yarım yamalak zor bitirdim şişeleri. Xerjoff Mefisto G. Kargoda kendi kutusuna aktı ve son splitte Casanova patlatı baya şansız adammışım ben ya 😂

Yorum

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        3 yılda oldu hocam galiba tam hatırlamıyorum 🙃

• Abbathdoom
        Abbathdoom Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam bu konuda sizinle yarışabiliriz 😂😂 Kafamı biraz toparladıktan sonra aklıma gelenleri paylaşacağım 😊

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam bekliyoruz, bir tane daha var benim hatırlayınca yazacağım 😂

Şişeli ve dekant alışlarımda hiç problem yaşamadım ama bunu yazdıktan sonra olacaktır

Yorum

Hypnotic Poison ın kapağını açarken,sprey kısmı kapağıyla beraber çıkmıştı.Sahte de olamaz.Sevil den almıştım ama aldıktan 1-2 sene sonra olduğu için geri götürmedim.

Yorum

Evlenince şahsi eşyalarımı başka yere dekantlarim baska yere koymuştum ne varki dekantlarin başına bir şey gelmisdi üç dört tane dekantim akmış boşalmıştı karma bir koku vardı koyduğum yerde

Yorum

3-4 sene önce ELDO - Vierges et Toreros'u mağazadan aldığım akşam evin kapısının önünde düşürdüm ve kırıldı. Sonrasında geriye kalanları poşete sardım ve bir süre banyo kokusu olarak hizmet verdi. Sprey bozulması, dekant akması falan çok önemli değil de bu hala aklımda.

Yorum

Arkadaşım, beni geçen haftalarda görüntülü arayarak bana bir sürprizinin olduğunu, bir süredir aradığım ama artık bulunmama ihtimali yüzünden aramaktan vazgeçtiğim bir parfüm olan Gucci Envy'i bulduğunu söylemiş, parfümü de bizzat bana göstererek müjdelemişti. Konuştuktan 15 dakika sonra tekrar beni arayarak, ben de tam o sırada parfümü bulduğuma yeni yeni inanmaya başlayıp mutlu olmaya başlamışken, bana çok kötü olduğunu, hatta kustuğunu çünkü parfümün gerçekten, kesinlikle bozuk çıktığını, kokusal olarak yaşadığı en kötü tecrübe olduğunu söylemişti. Ben de öncelikle kendisinin sağlık durumunu, zehirlenip zehirlenmediğini sormuş gerekirse hastaneye gidebileceğimizi söylemiştim. Her şeyden önce önemli olanın sağlık olduğunu ve parfüm konusunun hiç önemli olmadığını belirtmiş kendisine de teşekkür etmiştim. Şimdi düşünüyorum da acaba yediği bir şey dokunmuş olabilir mi? Gitti Envy...
              Son Düzenleme Aryan; 19-07-20, 15:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok büyük ihtimalle her ikisi de; parfüm bozuktu ve midesi de pek sağlam değildi o an. Sadece yediği birşey dokunduğundan değildir, üzmeyin kendinizi

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Sağol Rayiha Doğrusunu söylemek gerekirse benim moralim de bana gelen parfüm kadar bozuktu. Neyse ki sonrasında en azından dekantını bulabildim.
                Son Düzenleme Aryan; 21-07-20, 20:53. Tarafından yapıldı.

Herkese geçmiş olsun. Parfümle geçirilen zaman ve şişe/dekant sayısı arttıkça şanssız vakalar da artıyordur doğal olarak. Benim de en büyük korkum elimden şişe düşürmek. O yüzden sert zemin üstünde parfümle uğraşmam, ya şifonyerin üstünde açar kaparım, ya da kanepeye yayıp denerim.

Bu konuda Gülse Birsel'in bir yazısı var, linkini paylaşıyorum. 5 yaşındayken kapağını açıp açıp, koklamaktan çok mutlu olduğum Faberge Babe'i yeniden bulur muyum diye araştırırken denk gelmiştim. Sanki o şişe benim elimden kayıp gitmiş gibi içim cız etmişti.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gu...arfum_hafizasi

Tahtalara vuruyor, herkese kazasız günler diliyorum

Yorum

çok güzel ve yürek burkan bir başlık olmuş. 😬

Yorum

Click image for larger version

Name:	725D3A0F-3672-42A0-A317-734F8B19F1E6.jpeg
Views:	136
Size:	2.10 MB
ID:	213040 Click image for larger version

Name:	E8CAF21E-6640-488F-A188-61CB1A9FA9E6.jpeg
Views:	155
Size:	1.69 MB
ID:	213039
                  15 ml olarak aldığım O’Driu Londa 1005 şişesinde ancak bu kadar kalmış. Parfüm aktığı için şişe de evrim geçirmiş resmen.

Yorum

• Abbathdoom
                    Abbathdoom Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Çok teşekkürler 😢 Rayiha

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    geçmiş olsun tatsız bir durum. şişe 15ml'den fazla görünüyor hepsi dolu değildi sanırım başta en azından..

• Abbathdoom
                    Abbathdoom Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Çok teşekkürler Asaid hocam. 50 ml’lik şişede 15 ml mevcuttu… 😞
                İşleniyor...
                X