Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Buz ve Kar notalı parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Buz ve Kar notalı parfümler

Yaz sıcakları iyiden iyiye bastırmışken buz ve kar notalı parfümleri buzdolabına koyup kullansak nasıl olur?

Sanırım olmaz. Çünkü, sentetik ve parfümlerin reklam amaçlı notaları gibi geliyor bana. Ama yine de kulağa ilginç geldiğinden dolayı paylaşmak istedim. Buz ve kar notası içeren bazı parfümler:

Hugo Now Hugo Boss
    Click image for larger version  Name:	o.67808.jpg Views:	0 Size:	199.6 KB ID:	174482

Possess The Secret Man Oriflame
    Click image for larger version  Name:	507548278_0.jpg Views:	0 Size:	124.3 KB ID:	174483

Musk + > Freeze Avon
    Click image for larger version  Name:	81415082_620645892034253_4401169033022684440_n.jpg Views:	0 Size:	210.5 KB ID:	174484

White Fox Solstice Scents
    Click image for larger version  Name:	whitefoxedpnew.jpg Views:	0 Size:	51.2 KB ID:	174485

Ve bir Mark Buxton parfümü: Dolls Moth and Rabbit Perfumes
    Click image for larger version  Name:	375x500.52816.jpg Views:	0 Size:	16.7 KB ID:	174486
    Son Düzenleme Aryan; 08-07-20, 17:51. Tarafından yapıldı.

Şu parfümün notalarında yer almasa da kesinlikle buz gibi bir hissiyatı var.Zaten ismi açıklıyor olayını.
    Sporda,çok sıcaklarda kesinlikle çok iyi gidiyor
    Click image for larger version

Name:	burberry-sport-ice-burberry-eau-de-toilette-spray-50ml.jpg
Views:	462
Size:	49.4 KB
ID:	174496

Yorum

Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir de varmış buz notası.

Yorum

Selective44 Ah! Evet, ben de hangi parfümü eklemeyi unuttum diye düşünüyordum. Teşekkürler. Yalnız, Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir değil de Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir Eau De Toilette Extreme (Arjantinli futbolcu adı gibi) parfümünde buz notası var. Şu parfüm:
        Click image for larger version  Name:	62af566f-3df9-40bf-9f9d-522cfa254e42_size1400x1400_quality90_cropCenter.jpg Views:	18 Size:	107.5 KB ID:	174503

Ben, parfüm üreticilerinin resmi olarak açıkladıkları notaları referans almıştım ama olsun, katkın için teşekkürler murrjm. O zaman ben de resmi olarak notalarının içinde olduğu belirtilmese de "Ice" adıyla dikkat çeken ve bu aralar karşıma çıkan bir parfümü paylaşayım:

Ice*Men Mugler
        Click image for larger version  Name:	ice.jpg Views:	18 Size:	128.5 KB ID:	174504
        Son Düzenleme Aryan; 08-07-20, 21:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

Notalarında kar veya buz olmayan ama serin hissiyatlı bir parfüm bırakıyorum buraya.

Name:	guerlain cool.jpg
Views:	528
Size:	179.1 KB
ID:	174506

Yorum

Guerlain L'Homme Ideal Cool'a +1 olarak ben de katılabilirim matrai. Koklama şansım olmuştu, gerçekten serin bir parfüm.
            Click image for larger version  Name:	o.94415.jpg Views:	0 Size:	107.2 KB ID:	174514
            Son Düzenleme Aryan; 08-07-20, 23:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

Mugler ice man de bir soğuk hissiyat mevcut ama baştan aşağı bir paçuli parfümü hafif paçuli sert paçuli ferah paçuli yeşil paçuli acı paçuliden oluşan bir parfüm

Yorum

• Asaid
                Asaid Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                yazdım listeye o halde😇

• ntmm22
                ntmm22 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Hocam cok önce denedim kaliteli bir paçuli beklemezseniz koku güzeldi

• Asaid
                Asaid Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                notaları da sizin dediğiniz yönde. buz ile Paçuliyi nasıl birleştirmişler merak ettim. birbirine zıt gibi geliyor karakterleri, eski felsefede doğanın dört unsuru, toprak, hava, su, ateş. biri toprak biri su cinsi. ilginç bir deneyim olabilir kendi açımdan🤔

Lise yıllarında kullandığım fiyat olarak hala makul sayılabilecek bir parfüm. Buzdolabında muhafaza ederdim. Öyle daha da etkili oluyordu

Name:	290768.jpg
Views:	419
Size:	58.5 KB
ID:	174534

Yorum

Güzel bir konu. Yazın şöyle buz gibi serinletecek buz, kar notalı parfümler fena olmaz. İdeal cool içimde bir ukde olarak kaldı yeni splitlerde alabilirim umarım.

Yorum

Serin parfümlerimden biri, Insolence Eau Glacee, yani Buzlu Su. Menekşe, elma, sanki biraz da lavanta. Burunda hafif bir batma hissi oluşturan bir soğukluğu ve pudramsı bir dokusu var. Sevsem de rahat kullanamıyorum. Burberry Brit Ryhtym ile oldukça benzer karakterde ama ikisinin de üretimi durdu.

Bir diğer soğuk, yazın iyi gelen parfümüm Gucci Rush 2. Üretimi durup tekrar başlayan, frezyanın baskın olduğu, oldukça temiz, hafif bibersi hisler de soğukluğu çağrıştırıyor.

Yine serinlerden Dior Pure Poison. Beyaz çiçekler baskın dense de ben kuvvetli bir misk ve temizlik kokusu alırım Sıcak yaz akşamları oldukça ferahlatıcı gelirdi.
                Son Düzenleme Rayiha; 09-07-20, 23:59. Tarafından yapıldı.

Yorum

Silver Mountain Water yazmamışsınız . Himalaya da katılabilir bu kervana..
                  Olivier Creed buna üzüldü.

Yorum

• Aryan
                    Aryan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Teşekkürler denondj, iyi düşünmüşsünüz. Silver Mountain Water, gerçekten benim de aklıma gelmişti. Serin bir koku olduğu yorumlarını okumuştum ama kendisiyle çok vakit geçirmediğim, kokuya çok hakim olmadığım için yazmamıştım.
                İşleniyor...
                X