Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Son 10 Yıl içinde Piyasadan Kaldırılan Efsaneler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Son 10 Yıl içinde Piyasadan Kaldırılan Efsaneler

Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda öyle parfümler kaldırılmış ki insanın içi cız ediyor ben aklıma gelenleri aşağıya bırakıyorum siz de aklınıza gelenleri ekleyebilirsiniz.

Erkek

Bvlgari Aqva Amara
    Bvlgari Black
    İssey Miyake Bleu D'issey
    Gucci Pour Homme II
    Van Cleef Arpels Midnight İn Paris
    JPG Fleur Du Male
    JPG Cocorico
    Dior Fahrenheit Absolute
    Dior Fahrenheit 32
    Givenchy İnsense
    Armani He White
    YSL M7
    Cacharel Nemo
    Tom Ford Grey Vetiver
    Prada infusion D'homme

Kadın

Chloe Love
    Dior Midnight Poison
    Shalimar İnitial
    Mugler Alien Absolu
    L de Lolita Lempicka
    Tom Ford Violet Blend
    Tom Ford Sahara Noir
    Dior Dune
    JPG Gaultier 2
    Jean Paul Gaultier Fragile

Ben de methini çok duyduğum ama üretimi durduğu için maalesef ki koklama şansını yakalayamadığım şu iki parfümü eklemek isterim:

Envy for Men - Gucci

Bvlgari Pour Homme - Bvlgari

Yorum

Öyle muzdarip olduğum bir konu ki !

Tom Ford Orchid Soleil
      Tom Ford For Men Extreme
      Tom Ford Noir Antracithe
      Tom Ford Velvet Orchid Lumiere
      Tom Ford Violet Blonde
      Gucci Intense Oud
      Gucci Oud
      Balenciaga Paris L'Essence
      Dior J'Adore L'or
      Elie Saab Le Parfum Intense
      Valentino Uomo Intense
      Comme Des Garçons 8 88
      Comme Des Garçons Luxe Champaca
      Viktor&Rolf Antidote
      Kilian Insence Oud

Yorum

• murrjm
        murrjm Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        + Hermes Eau Claire Des Merveilles

• Rayiha
        Rayiha Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Menekşesever olarak Violet Blonde ve Balenciaga Essence merak edip kör alışı düşündüğüm parfümlerdi murrjm ... Orchid Soleil'in bitirildiğine de üzüldüm, Tom Ford'un beğendiğim sayılı parfümünden biriydi. Açışıltaki eczane veya dişçi muayenehanesini anımsatan ilaçsı/naftalinsi akor çok hoşuma gidiyordu. Valentino Uomo Intense de güzel bir ruj/iris kokusuydu, arada koku kartına sıkıp çantama koyduklarımdan.
        Son Düzenleme Rayiha; 15-07-20, 14:20. Tarafından yapıldı.

Gucci Oud ve Oud intense ile ilgili kaldırıldığına dair net bir şey yok bende kaldırıldı sanıyordum ama halen bütün satış noktalarında olduğu için acaba mı dedim.

Yorum

• murrjm
        murrjm Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Gucci'nin resmi internet sitesinde yer almıyor.Bunu yeterli bir kanıt olarak kabul ettim ben Altuğ Hocam ama belli de olmaz tabi.
        Mesela Tom ford Grey Vetiver'in de EDT versiyonu durdurulmuş EDP devam ediyormuş.

Gucci Envy ve kısmende Gucci Pour Homme 2 . Eğer oud intenseyi de kaldırırsa Gucci parfüm sektöründen markasını çeksin.

Yorum

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Gucci Oud Intense çok eşsiz bir parfüm mü? Şuan parfüm dünyasında alternatifi yok mu? Yoksa f/p açısından kaliteli diye mi övülüyor bu kadar?
        Son Düzenleme Aryan; 09-07-20, 12:49. Tarafından yapıldı.

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok eşsiz bir parfüm değil tabiki de. Oud ve tütsünün kullanımı çok güzel benim sevebildiğim nadir oud parfümlerinden bir tanesi şişesi filan da çok hoşuma gidiyor bir yarım şişe var bende yenisini kışın tedarik edeceğim piyasadan kalkar filan.

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben de almayı düşünmedim değil furkan1001 ama bir şekilde zevkime göre kaliteli udlar bulabileceğimi düşündüğüm için almamaya karar vermiştim. Versace Oud Noir tavsiyesi de almıştım TF Oud Wood'a benziyor diye ama yine aynı sebeple almadım.

Chloe Love
      Gucci Envy
      Bvlgari Pour Femme (Iris d'Or olarak yeniden çıktığı söylense de aynı değildi ve artık d'Or da bulunmuyor)
      Guerlain Shalimar Initial serisi
      Givenchy Hot Couture EdT
      Cacharel Eden EdT
      Narciso Rodriguez Narciso EdT
      Mugler Alien Essence
      Guerlain LPRN Couture
      Givenchy Dahlia Noir
      MMM Lipstick On (yeniden üretininin başladığı söyleniyor)
      Guerlain L'Instant Magic (kısa süre sonra yeniden üretilmeye başlandı)

Unuttuklarımı ekliyorum:

CK Reveal
      Mugler Womanity
      YSL Elle
      Lolita Lempicka EdP. (Reformülasyonlarla tekrar tekrar çıksa da orijinal şişe tamamen gitti.)
      Valentino Donna
      Son Düzenleme Rayiha; 20-07-20, 12:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

• murrjm
        murrjm Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        L'instant Magic'i görünce aklıma geldi mütiş bir badem parfümü olan L'instant Magic Elixir var bir de

• Rayiha
        Rayiha Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Parfümlere daha yakından ilgilenmeye başladığımda Magic piyasadan yeni kalkmıştı ve ve ben tesadüfen bir mağazada bir şişe bulunca çok mutlu olmuş ve körlemesine almıştım, badem notasını ve pudra kokularını sevdiğim için. Maalesef Elixir'i deneme şansım olmadı murrjm. Yabancı forumlarda da hayranı çok Elixir'in. Guerlain Initial'e yaptığı gibi belki onu da çok pahalı bir koleksiyon parçası olarak piyasaya yeniden sürer, kimbilir.

matrai, Dune'un üretimi durmadı ama tehlikede gibi görüyorum. Prada Infusion Iris d'Homme da Iris Cedre olarak üretiliyor bildiğim kadarıyla.
      Son Düzenleme Rayiha; 15-07-20, 02:22. Tarafından yapıldı.

Yorum

Romeo Gigli man ve Paul Smith story

Yorum

Halston Unbound
          Yıllar önce elimdeydi ve satmıştım.Pişman oldum ve bir daha da bulamadım.

Yorum

Vaktiyle Sevil, Tekin Acar falan Jean Paul Gaultier KoKorico ve Fleur du Male’ı bayağı bir ucuza satıp bitirmeye çalışıyolardı elde kaldı diye. Öyle komik paralara satıldı ki. Şimdiki aklım olsa bir kaç tane alıp atardım mahzene. Chloe Love ise kaldırıldıktan sonra daha meşhur olmuş bile olabilir. Belki de böyle bir yol bile deneyebilirler bundan sonra. Çevremde hala kullanan 3-4 kişi var iyi ki de üretilmiyor ha. TF Grey Vetiver bizde yok ama yurtdışında satılıyor halen bir daha bulamayacaksam ondan da en azından bir şişe alıp kenara koymak isterim nostalji olsun diye. Yurtdışına çıktığımda gözüm raflarda olacak bu yüzden. YSL M7yi de ilk çıktığında o zamanlar Çarşı mağazası olan malum zincir mağazada koklayıp bu kokuyu kim alır deyip kaçmıştım ama o ben olsaydım bari. Gençtik, toyduk onun yerine gidip Acqua di Gio almıştım o zamanlar Gio fırtınası esiyordu yurt genelinde. Lakin onu da Antalya’da arabanın torpido gözünde unutmuşum kaynayıp bozuldu malum ‘saklama koşulları’

Yorum

İşleniyor...
            X