Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jo malone orange Bitters

Yorum

• Dior Sauvage

Yorum

• Fleur du male

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• acqua di gio profondo

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Versace Dylan Blue

Yorum

• Nicolai - Patchouli İntense

Yorum

• Bu Creed Virgin Island Water kullandım. Güncel batchleri nasıl acaba? Bendeki bitmek üzere reformüle korkusu ile güncellerini alasım gelmiyor. Tiziana Terenzi ya da Xerjoff bunun bir kopyasını nasıl yapmadı şaşırıyorum doğrusu.

Yorum

• vagonlar
                  vagonlar Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Mancera da var tabii

• Myrkur
                  Myrkur Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bende 19U01 var canavar gibi.

• vagonlar
                  vagonlar Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Demek güncel Viwler de başarılı.

• Ysl Rive gauche pour homme

Yorum

• Terre d hermes 2008

Yorum

• Fragrance One - Office For Men

Yorum

• Amouage Opus XI'i bugün üçüncü kullanışım. Açılışta kuru, keskin, yeşil, ekşimtırak ferahlık içeren baharatlı, oldukça aromatik bir otsuluk ve onun üzerine giydirilmiş dumansı bir odunsuluk var. Bu yeşil, kuru, keskin otsuluk belli ki mercanköşk ve parfüme verdiği aromatik etki oldukça güçlü. Eski erkek parfümlerini (fujerleri) hatırlatan bir yanı da var ama parfüm kesinlikle eski kokmuyor, gayet modern. Dumansılığı ve yanık odunsuluğu veren reçine styrax büyük ihtimalle. Ancak dumansılık abartılı değil, inceden ve dengeli verilmiş. Öd ağacı kokusu ise ya iyice törpülenmiş hatta zımparalanmış ya da gerçek öd yok da onu andıracak biraz medikal keskinlikte bir odunsuluk var. Öyle dışkı gibi, peynir gibi kirli veya hayvansal bir öd durumu söz konusu değil. Sadece ilk anlarda, kısa süreli olarak, mercanköşkü saran hayvansal bir deri efektinden bahsedilebilir.

Sonrasında uzunca bir süre mercanköşk, az dumanlı styrax ve medikal ödümsü odunsuluk birlikteliği var. Bir de hafif tatlılık veren çiçek balı gibi bir yumuşak hava esiyor, bu da sanırım leatherwood denen çiçekten kaynaklanıyor. Alıştığımız boğucu bal kokusu gibi değil. Çok naif, temiz ve keyifli bir tatlı dokunuş. Birkaç saat sonunda parfümün gücü, yayılımı ortalama seviyelere inerken ekşimtırak yeşil mercanköşk ile kibar tatlılık giderek geri çekiliyor ve yavan sayılabilecek odunsuluk daha yalnız kalıyor. Böylece benim en çok ilgimi çeken kısımların da sonu geliyor. Halen alttan belli belirsiz mercanköşkü ve yumuşak tatlılığı algılamak mümkün ama keşke daha uzun süre önde kalsalardı diye geçiriyorum aklımdan. İlk iki üç saati gayet keyifli, sonrası ise kötü değil ama ilk bölüme kıyasla pek özellikli sayılmayacak bir deneyim oldu benim için Opus XI. Çok değişkenlik içeren bir parfüm değil, pek boyutlu olduğu da söylenemez, biraz minimalist bir yapıda diyebilirim. İlk saatlerde farkedilirlik yüksek, birkaç saat sonra ortalama seviyelere iniyor, sonra da giderek tene yaklaşıyor ama önceki kullanımımda ertesi gün bile etraftan kokusunu almışlardı. Bütün bu anlattıklarım tende kullanım için geçerli. Kıyafette durum ne olur henüz bilemiyorum. Kullanımı zor bir parfüm değil bana göre. İlk beş dakika hariç köşeli bir yanı yok. Erkek kullanımına çok daha uygun.

Click image for larger version  Name:	img_6026.jpg Views:	0 Size:	398.9 KB ID:	176868
                      Son Düzenleme Medea; 11-08-20, 21:03. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Medea
                        Medea Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Olabilir. Hiç bu açıdan bakmamıştım.

• Kadir.tbk
                        Kadir.tbk Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Nekadar güzel bı inceleme , keyifle okudum tebrik ederim .

• Medea
                        Medea Yorumladı
                        Yorumu düzenleme

• Amouage Reflection

Yorum

• Tom Ford Oud Wood.

Yorum

• House of sillage dignified

İmza kokusu olur bundan fakat her zaman kullanılacak gündelik bir vetiver değil,resmi ve özel günlere daha çok yakışan klas bir koku bence. Performans olarak kullananı katiyen üzmez handikabı ise astronomik fiyatı

Yorum

• Amouage Beach Hut

Yorum

İşleniyor...
                            X