Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

🧒🏻👧🏻Gençlik ve 👴🏼👵🏼Yaşlılık yıllarınıza yakıştırdığınız parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 🧒🏻👧🏻Gençlik ve 👴🏼👵🏼Yaşlılık yıllarınıza yakıştırdığınız parfümler

Her ne kadar muhtemelen zaman içerisinde fikirlerimiz değişecekse de şimdiki fikriyatınıza göre, mesela Lise yıllarınıza yakıştırdığınız(18- yaş diyelim) ve artık emekli olmuş torunlarınızı severken(60+ yaş diyelim) o ortama yakıştırdığınız parfüm ne olurdu.

Yanlış anlaşılmasın genç parfümü, yaşlı parfümü anlamında sormuyorum, o zamanlarınızdaki manevi havaya hangi parfümün sizde oluşturduğu hissiyat uyardı? tarzında soruyorum.

​​​​​​benim şimdilik şu şekilde:

genç: Elie Saab no.4 Oud (lise yıllarını esas aldım, o yıllarıma -garip gibi gözükse de- bunun bende yaptığı çağrışım uyardı😁)

yaşlı: Profumum Roma Patchouly (niyeyse paçuli notası bende bu çağrışımı yapıyor, bu parfümde kullanılışı da saf olana çok yakın)

not: içimizde o kadar genç veya yaşlı olan varsa bile bu seçim yapmalarını kolaylaştırır.
    Son Düzenleme Asaid; 25-06-20, 02:00. Tarafından yapıldı.

Yazlık / Kışlık

-18 Gucci Rush II / Cacharel Noa
    +60 Sisley Eau du Soir / Comme des Garcons 2 ya da Prada Iris / Chanel Misia. Saçlarım çok beyazlarsa ilk, yoksa ikinci kombinasyon

Yorum

Bence şimdiki düşüncemiz bilgi birikimimizle yorumlamamak lazım bu soruyu, yoksa bu designerları kim kullanacak arkadaşlar, ben lisedeyken armani code kullanıyordum o zamanlar tek parfümüm oydu çok severdim valla o zamanları özlemiyor değilim hani
      -18 için invictus aqua diyorum muhtemelen sınıfta kokum çok yogun hissedilir tanınır ve sevilirdi,
      +60 ı muhtemelen görmem ama hadi gördüm diyelim o zamaaan, houbigant fougere royal kullanırdım, yanlış anlaşılmasın bu yaşların kokusu demiyorum çok severek kullanıyorum şimdilerde bile ama o zaman da böyle ferah taze kokmak isterdim, aslında bir tık daha yogun daha acı bir fujer isterdim ama gecenin bu saati aklıma gelmedi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
        Her ne kadar muhtemelen zaman içerisinde fikirlerimiz değişecekse de şimdiki fikriyatınıza göre, mesela Lise yıllarınıza yakıştırdığınız(18- yaş diyelim) ve artık emekli olmuş torunlarınızı severken(60+ yaş diyelim) o ortama yakıştırdığınız parfüm ne olurdu.

Yanlış anlaşılmasın genç parfümü, yaşlı parfümü anlamında sormuyorum, o zamanlarınızdaki manevi havaya hangi parfümün sizde oluşturduğu hissiyat uyardı? tarzında soruyorum.

​​​​​​benim şimdilik şu şekilde:

genç: Elie Saab no.4 Oud (lise yıllarını esas aldım, o yıllarıma -garip gibi gözükse de- bunun bende yaptığı çağrışım uyardı😁)

yaşlı: Profumum Roma Patchouly (niyeyse paçuli notası bende bu çağrışımı yapıyor, bu parfümde kullanılışı da saf olana çok yakın)

not: içimizde o kadar genç veya yaşlı olan varsa bile bu seçim yapmalarını kolaylaştırır.
        Sanırım yaşlanınca toprağa daha yakın hissediyoruz.. O yüzden mi paçuli

Yorum

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          😅 kim bilir..

-18'imde en çok kullandığım parfüm olarak Antaeus diyorum.
        -60'a geldiğimde de Guerlain Spiritueuse Double Vanille kullanırdım.

Yorum

Sadece lise yıllarımda değil ilkokul son sınıftan üniversite bitene kadar Le Male kullandım ve o yıllarıma da tek yakıştırdığım koku bu. İyiki de kullanmışım diyorum mevcut versiyonunu görünce. Bir de bahar ve yaz aylarında Tom Ford Men kullanmıştım ama Le Male'in yerini alamaz tabiki.

60 sonrası ise garip bir biçimde kendime Amouage Gold Man yakıştırıyorum. Başlangıçta çok sert vuran civet sonrası ortaya çıkan sabunsuluk tam o yaşları bana anımsatıyor.

Yorum

Lise yılları için: Versace Eros, Le Male, Montale Choclate Greedy, Pdm Pegasus, Herod Gibi gibi

60 Yaşları için Nicolai New york İntense, Rogue Perfumery Chypre Siam, Guerlain Vetiver. VS.
            Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

60 lı yaşlarına yaklaşan bir kişi olarak yoğun kokulardan rahatsız olmaya başladığımı fark ettim. Çok büyük olasılıkla 30-50 yaş arası insanın yoğun kokular kullanmayı daha çok tercih ettiği yıllar oluyor diye düşünüyorum. En azından benim için öyle oldu. Geriye dönüp baktığımda ise lise yıllarımdan bu güne kadar temel nota tercihlerimde büyük bir değişiklik olmadığını söyleyebilirim.

Yorum

Her zaman kendini belli eden,buram buram kokan parfümleri sevdim.Gençlik yıllarımda,Paris,Eternity,Giorgio,Poison gibi parfümler kullandım.Şu anda 48 in içindeyim.Hala iddialı parfüm seviyorum.Ama eskiye göre kıyaslayacak olursam,sabunsu,kremsi kokulara ilgim arttı ve aşırı vanilyalı,baharatlı parfümler beni sıkıyor.Black Orchid,Kenzo Flower,Insolence gibi sıradışı çiçeksi parfümler ise en sevdiklerim şu anda.Aynı tarzla devam ederim gibi geliyor.

Yorum

sanırım gelecekte, interlude ile memoir kullanırım sadece.

Yorum

İşleniyor...
                  X