Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

yazlık parfüm seçimi tavsiyesi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• yazlık parfüm seçimi tavsiyesi

öncelikle slmlar. 40 yaşında esmer tenli biriyim. Yazlık parfüm seçimi yapmak istiyorum. Bütçeme göre listemdeki markalar armani aqua di qio, Lalique Encre Noire Sport, Calvin Klein Be, Versace Dylan Blue, Diesel Only The Brave, Versace Man Eau Fraiche, Versace Pour Homme. Tenimde parfümlerde pek kalıcı olmuyor. Tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Bu söylediğiniz parfümler çok kalıcı değil zaten. Encre noir sport ve dylan blue güzel parfümler ama. Bana kalırsa hem koku güzelliği hem performans hem beğeni olarak nişhane hacivatı tek geçerim ama onda malum çok pahalı namussuz 😂

Yorum

Yazlık parfümlerde genel olarak performans sorunu var malesef.

ıssey miyake l eau dissey
      tom Ford grey vetiver
      terre hermes
      bvlgari aqva

ve imkan varsa creed green irish tweed ve Himalaya

bunları bir deneyin.

Yorum

Performans olarak dior sauvage ve acqua di go profumo öneririm yaşınıza uygun parfümler

Yorum

Benim tercihim İssey miyake olur hiç düşünmeden ama nautica voyage, encre noire sport da olur. En olmadı versace pour homme.

Yorum

• Tankut
            Tankut Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            aslında nautica voyage ile ilgili çok övgü duydum. çokta merak ettiğim bir koku. ancak kalıcılığı konusunda biraz endişem var.

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Uzun zaman oldu kullanalı fakat fiyatı şok uygundu eskiden. Bol bol gün içinde tazeliyordum performansı yüksek olmadığı için. Şu andaki fiyatı performansı nedir bir fikrim yok açıkçası

Yazlık kokuda performans aramayın hocam. Kokusu hoşunuza gittiyse ve bütçenize de uygunsa o parfümü tercih edin. Hatta bazı parfümleri yüksek miktarda dekant alıp baya ucuza da getirebilirsiniz. Mesela Bleu de Chanel EDT tam yazlık bir koku. En son ml'si 4 TL idi, hala aynıysa 200 liraya 50ml alın tüm yaz sezonu boyunca kullanın. Hatta önümüzdeki sezona da bir miktar kalır düşüncesindeyim.

Yorum

• Tankut
            Tankut Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            maalesef 50 ml. 350-400 tl civarında. Yüksek fiyatlı. Ayrıca 50 ml. bütün yaz idare eder mi ki?

• xPixa
            xPixa Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            http://parfumhobisi.com/forum/parfüm...dan-sevgilerle

Bahattin hocamda EDT versiyonun ml'si 4.5 TL. Bence çok iyi fiyat. Benim kişisel olarak yaz sezonundan kastım Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül yani toplamda dört ay. Ben şişeli kullandığım parfümlerde her gün aralıksız kullansam zaten 10-12 ml en fazla kullanmış oluyorum. Tabi günde en fazla 4 fıs ile. Bu şekilde bence bütün yaz sezonunu çıkarmaya yeter hocam.

Hocam askerdeyken yves rocher comme une evidence kullanmıştım gerçekten kalıcı ve yazlık için ucuz ve etkili bir koku mutlaka öneririm. Kalıcı bir yazlık.

Yorum

Versace Dylan Blue işinizi görür. Bir süre sonra alışıp kokuyu hissetmeseniz de performansı iyi bir parfümdür.

Yorum

Yazlık bir parfüm olsun hemde kalıcı olsun. 7-8 yıldır arıyorum bulamadım. Ortalama performansı olan parfüm önerilerim var ama onlarında fiyatı yüksek

Yorum

Bvlgari Aqva Amara performans olarak hiç fena değil
                Denemenizi tavsiye ederim

Yorum

yaz için ıssey miyake l eau dissey ya da bvlgari ph extreme daha güzel olurdu saydıklarınıza kıyasla. ya da dg light blue kadın..

Yorum

Dior Homme Cologne klonlarına elimin altın olması gereken kokulardan. Mercedes-Benz Cologne ve Zara Vibrant Leather Summer. Yine yazın en çok Versace Man Eau Fraiche kullanıyorum, tavsiye ederim. Bunlar dışında 40 yaşına bence Fahrenheit Cologne çok güzel gider. Tom Ford Grey Vetiver hem yaz hem bahar için güzel olabilir tabii kalıcılık biraz düşük fiyatına göre.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fsater View Post
                      Yazlık bir parfüm olsun hemde kalıcı olsun. 7-8 yıldır arıyorum bulamadım. Ortalama performansı olan parfüm önerilerim var ama onlarında fiyatı yüksek
                      Profumum roma aqua di sale ve viva
                      jul et mad aqua sexitus
                      linari pacifico marine
                      sul mare

aradığınız kokular olabilir.

ama maalesef Designer yazlıkların çoğu performans olarak zayıf . Belki Dior sauvage, invictus, bleu Chanel daha iyidir.
                      Son Düzenleme Abbathdoom; 20-05-20, 21:34. Tarafından yapıldı.

Yorum

• UmuTzn
                        UmuTzn Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        "ama onlarında fiyatı yüksek" kısmına denk geliyor önerideki parfümler

Orjinal yazı sahibi: mizansen035
                      ama maalesef Designer yazlıkların çoğu performans olarak zayıf . Belki Dior sauvage, invictus, bleu Chanel daha iyidir.
                      Yani bir çok parfüm öyle, haklısın. Alternatif üretmek elimizde ama. Araştırmalara devam ediyorum ortalama üstü yazlık designerlar mevcut tabii +10 saat bir performans beklenmemeli. Önerileriniz de ki bazı parfümleri deneme fırsatı buldum.

Aqua Sexitus çok güzel ve yazlık bir koku için kalıcıda ama maliyet tablosu ml başına +12 TL diyor
                      Linari Pacifico Marine'yi splitte denedim gerçekten mairne koku sevenler için güzel seçenek ve ml'si designer tarafına çok yakın düşünülebilir.
                      Profumum Roma Aqua di Sale için hiç olumlu yorumum yok çünkü koku olarak beni içine çeken hiç bir tarafı yok. Çok kötü bir nane kullanımı o kadar.

Yorum

• mizansen035
                        mizansen035 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Acqua di sale de naneyi nasıl kokladınız hocam fiyatına göre iyi performans olarak Bentley azure önerebilirim.

• UmuTzn
                        UmuTzn Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Yani öyle diğer parfümlerde kokladığım tip bir nane değil. Head&Shoulders Mentollüsü gibi bir hissiyat. Onu veren tam olarak ne oluyor bilemiyorum belki de tuzlu su yosun ve çiçeksi havadaki o keskinliktir. Notalarda "mint" yok ama ben o hissi çok net alıyorum bence bu konuda tek değilimdir Kısacası hiç sevmedim kokuyu. Bentley Azure var ondaki metalik hissiyattan rahatsızım performansı fiyatının üstünde ama.
                    İşleniyor...
                    X