Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bu Zamana Kadar Sizi Peşinden En Fazla Koşturan Parfüm Hangisi?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bu Zamana Kadar Sizi Peşinden En Fazla Koşturan Parfüm Hangisi?

Parfüm hobisinin içine girdikten sonra uçsuz bucaksız bir denize atıyoruz kendimizi. Ama insanoğluyuz işte, o denizde gidip ulaşması oldukça zor veya yıllar öncesinde üretimi durdurulan ve bulması hayli zorlaşan bir parfüme kafayı takıyoruz ve bütün arzumuz o parfüme sahip olmak oluyor. Sizi bu şekilde peşinde koşturan en sonunda bulduğunuz veya bulamadığınız parfüm hangisi oldu?

Lesnez Turtle Vetiver Back. Soivohle - Sonomalar'ı getirtmek de baya zor olmuştu zamanında.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Vallahi zamanında Amazon'dan bulmuştum bir satıcıdan birkaç yıl oluyor. Şu anda sanmıyorum bulunsun..Bursa'ya yolunuz düşerse ses edin yanımda getiririm.

• Abbathdoom
      Abbathdoom Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkürler hocam. Vetivere olan ilgim baya bir fazla olduğu için merak ediyorum. Bursa’ya yolum düşerse yazacağım.

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Vetiver yüzünden yıllarım gitti benim. En iyi ben anlarım seni hocam

Gerçekleşen: Alkemia yağları.
    İlk kargo ulaştıktan sonra bir cesaret ikinci siparişi verdim, ancak bu kez incelemeye takılan paket scented oil yazmasına rağmen ukimde uzun süre bekleyip gümrükten satıcıya iade oldu, takipsiz olduğu için kargonun durumu belirsizken firma sağolsun yeni bir sipariş hazırlayıp bu kez us’de süreli ikamet eden komşunun kızına kargoladı, kızın TR dönüşü de üç dört ay sürünce derviş sabrı sürecine dönüştü. Yine olsa yine yaparım, öyle de güzeller. Umarım yeniden ulaşabilirim.

Yarı gerçekleşen: Cacharel Gloria
    Yok. Sormadığım yer kalmadı, yok.
    Sadece 7 ml boyunu edinebildim.
    Tam boyunu insanî fiyattan bulup getirebilecek olan arkadaş, sevap points dışında hayır duamı da alacaktır, duyurulur.
    https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Ambra Mediterranea eski şişe. Barcelona’dan Dortmund’a gitti. Dortmund’dan İstanbul,kara yoluyla Ankara daha sonra kara yoluyla İzmit’e geldi ve aldım arkadaştan.

Yorum

Benim tüm bu parfüm forumlarına da üye olmama vesile olan Givency Pi Fraiche. Üretimi duralı yaklaşık 10 15 sene oldu. Arayışım da hala devam etmektedir.

Yorum

Serge Lutens koublai khan.

satma manyaklığını yaptığımdan beri arayıp duruyorum yıllardır.

Yorum

Çok var...
            Benimkisi biraz eskiye dayanan bir delilik olduğu için Jicky, Mark Birley for Men, Yohji Homme, Or Black, Roudnitska’nın Ocean Rain’i, Joseph Abboud, Nombre Noir, Lisa Kirk Revolution, Pear+Olive ve ülkedeki niş markalar Creed ve Amouage’den ibaretken Montale Aoud Cuir d’Arabie ile Serge Lutens’lerin peşine çok düşmüştüm...
            Çoğu gerçekleşti bazısı ise efsane halini alıp yalan oldular. Şimdi de iki hedefim var ve muhtemelen yaz sonu onlar da gerçekleşecek.

Yorum

• Abbathdoom
              Abbathdoom Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Pear+Olive gerçekleşti mi hocam ? Bir de son iki hedefiniz nedir ?

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Pear+Olive şişeli olarak gerçekleşmese de kendisini aylarca uzun uzun koklama şansına eriştim merak edenler için şöyle özetleyebilirim: Klasik Slumberhouse koyu dna’sından oldukça farklı armut suyu, zeytinyağı yeşili ve beyaz çiçeklerden oluşan neredeyse tropikal ancak oldukça iştah kabartan bir çalışma. Yine merak edenler için yurtdışı forumlarda eski bir şişenin 800$’a açık arttırma ile alıcı bulduğunu gördüm. Başarılar...
              Diğer iki hedefimi ise ulaşınca paylaşırım şimdi kıskanıyorum çünkü.

Eski üretim fildişi kapak Jubilation xxv en uzun aradığım ve kavuştuğum parfüm olmuştu.
            estefanyen

Yorum

ben Hypnose için yıllarımı vermiştim. Unutamıyorum. …

Yorum

YSL Jazz Prestige vintage. Çok sevdiğim YSL Jazz ın büyük abisi. Bir türlü tanışmak nasip olmadı.

Yorum

Karantina yüzünden yanan Paris biletim ve suya düşen Guerlain klasikleri, özellikle L'Heure Bleu: iki başarısız satın alma girişimi ile sonuçlanan Frederic Malle Lipstick Rose.

Yorum

Designer - Terre D Hermes,Dior Homme
                    Niş - Amouage Jubilation,Amouage Interlude

Yorum

La Nuit de L’Homme Vintage

Yorum

Gucci Envy
                        Guerlain Lidge

Lidge ile tanıştık fakat çokta beğenemedim doğrusu kötü bir parfüm değil fakat forumlarda abartıldığı kadar da değil. Envy için hala arama aşamasındayım

Yorum

Serge Lutens Fille en Aiguilles çok uğraştırdı gerçekten.

Yorum

İşleniyor...
                          X