Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hacivat & colognes

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hacivat & colognes

Arkadaşlar merhaba, yazlık kalıcı ve guzel bır parfum arıyorum.
    Bu ıkı parfum cok ovulmuş.
    29 yasındayım ve esmerim. Unisex olarak degerlendırılıyor, acıkcası çokta boyle vır hıssıyat olsun ıstemıyorum.
    Sızce hangısını tercuh etmeliyim, performans acısından.
    Ayrıca dekant olarak alabileceğim bırı varmı forumda

Performans olarak hacıvat çok daha iyidir. Fakat parfüm seçerken ten rengi ,göz rengi , boy ya da kilo gibi detaylara pek takılmayın. Bunlar sadece şehir efsanesi. Forumda Hacivat dekantı yapan mutlaka vardır. Mesela matrai hocamda

Yorum

Tesekkur ederim koku olarak fark yaratırmı hocam. Genele hıtap edermı, fark edılırlıgı lac saat

Yorum

Genel beğeni kokusu tam. Fark edilirliği gayet yüksek. Tatmin eder sizi. Belli bir saate yoramam fakat.

Yorum

Koku ve parfüme bu bakış açısıyla bakılmasını hiç svemiyorum.

Yorum

Binlerce lirayı uçan kaçan Parfumlere harcamayı mı sevıyorsunuz? Veya ele ayaga dusmemıs farklı parfumleri mi? Bırakın bu kendim için yalanlarını. Kendinin güzel koktugunu sanıp ınsanları bogmak mı tarz oldu veya? Herkses begenılmek ister, hemde her konuda ıster.
            Elbette begenılen arz edilen kokuları arayacagım, bulacağım, surecegım.
            Buda yeni trend, binlerce yazı okudum, genel begenıyı sevemeyen insanlar çok ozel burun oluyorlar.
            Elbette hayatımdaki, cevremde ki insanların begenısını onemseyecegım, kendim de begenecegım ve bu dogrultuda secımler yapacagım.

Yorum

• mizansen035
              mizansen035 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Parfüm kullanmayı hobi haline getiren insanlar evet o amaçla kullanıyor. Yani “kendi için” siz gidin bi kouros sıkın, ya da antaeus , ya da diğer hayvansal parfümleri. Bunlara dışarıda kimse güzel tepki vermez. Ama ben ya da benim gibi bu parfümleri sevenler gayette sıkıp sosyalleşebiliyor. Ayrıca “kızlar en çok hangi parfümden etkilenir” “ afrodizyak varsa işe yarar mi” gibi şeylere de girmeyiniz. Herkesin beğenisi farklıdır. Bir gün gider şekerli parfüm sıkarsınız 3-5 kızdan iltifat alırsınız. BŞka bir gün deri temalı parfüm sıkarsınız 7 kişi beğenir. Tamamen göreceli bir kavram bu.

Hacivatın fiyatından haberiniz var mı?

Yorum

Evet haberım var, bır cok parfum denedım, guzel de paralar verdim, kalıcılıgı farkedılıgı hıc tatmin edici olmadı. Fragrantica vb forumlar da araştırdım, bilen kişilere de sormak ıstedım burada. Hepsi bu.

Yorum

• _sefa_
                _sefa_ Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İnsan, yeri gelince binlerce lira verebiliyormuş. Verebilir de bence sorun yok. Tamamen kişisel tercih.
                Ayrıca genel beğeni için parfüm kullanmak ne kadar olağan ise genel beğeni kokularından sıkılmış olanların kendi beğenileri için parfüm kullanmaları da o kadar olağan. Kişisel fikirler ve bakış açıları tamamen farklı olabilir. Sorun yok yani alınmayın hocam
                Performans ve genel beğeni konusunda da forumda bolca tavsiye bulabilirsiniz. İyi forumlar dilerim.

Genel begenıye acık, kalıcı ve fark edılır bır parfum sorusu ne kadar mesele oldu? Hepınız ozel buluşmalarınız da begenılmeyecek riskli kokuları suruyorsunuz zaten. Kimse %100 olarak kendi için bir şeyi kullanmaz, saç waxı da dahil buna. Milyonların kabul etttiğini reddetmek tercıhınız, fakat bunu dogru gıbı lanse etmek kımsenın harcı degıl.
              Istedıgınız kadar begenmeyın, begendıgım ve genel begenıye acık parfumu secmekte benım tercıhım.
              Herkes guzel kokmak ıster, guzellık gorecelı oldugu kadar, guzel olmayan da o kadar gorecelıdır. Buda geneli oluştueur

Yorum

Gereksiz bir tartışma olmuş.zira herkes haklı.benim fikrim şu.eger çok fazla parfüm tecrübeniz yoksa direk niş dünyasına dalmayın zira ne alırsanız alın hayal kırıklığı yaratabilir.hem kalıcı hem yazlık parfüm bulmak çok zor.benim önerilerim cdg2 (gümüş şişe) tom ford grey vetiver.

Yorum

İşleniyor...
                X