Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• The Merchant of Venice - Vinegia

Odunsu topraksı biraz oryantal, gül ve paçuli karışımı enteresan bir parfüm.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
      KARALARIN_CEMAL Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bence güzel bir çalışma, gel gelelim performansı sıkıntılı

• uncle-benjen
      uncle-benjen Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Benim tenimde hacıyağı gibi açılıp gittikçe güzelleşti, son kısımları epik oldu..

• dior sauvage edp by johnny depp...
    edt kadar keskin edt kadar burun yıkmıyor daha dolu daha zengin daha oturaklı...
    bergamot biber ambroksan lavanta ile tazelik hafif ıslak koku vanilya ile yumuşatılmış...
    şişenin rengi gibi kokuyor...
    performans ve kalıcılık nefis...
    yeni alınmış laci takım elbise ve laci makosen ayakkabı havası hissettiriyor...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Diesel Fuel For Life

Yorum

• layton kullandım.Bugün ilk kullanışım niş bir koku gibi gelmedi fazla sıradan. üstelik pek farkedilir değil.Eskiden kullanuğım bir parfüme çok benziyor ama hatırlayamıyorum.Vanilya ve lavanta baskın

Yorum

• Roberto Greco Oeilleres kullandım. Parfümde kimyevi bir hava var. İlaç kokuyor. Asprin gibi hatta. Bu tozlu hava dindikten sonraki kısımlar biraz daha iyi gibi. Daha tam kurumamış yeşil saman hafif ekşilik katmış. Parfüm aşırı kalıcı ve yayılımı yüksek oldu tenimde. Aralıklarla akşamları evde denedim ve sevdim mi sevmedim mi karar veremedim sanırım dekant bitene kadar çözemeyeceğim de.

Yorum

• Tauer Lddm ile arınma günü. Koku hakkında değerlendirme yapmaya yetecek kadar tecrübe sahibi değilim. Fakat bende yarattığı hisleri ve çağrışımları bir görsel ile tercüme edecek olursam:
            Click image for larger version

Name:	IMG_2826.JPG
Views:	324
Size:	110.4 KB
ID:	151510

Yorum

• Marmaris büfe
              Marmaris büfe Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Olurda bir yurt dışı gelen olursa sözüm olsun Sefa hocam getirtirim size

• Umut korkut
              Umut korkut Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Umarım en kısa zamanda bulursunuz sefa hocam bulunmıcak bi koku değil bence

• _sefa_
              _sefa_ Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çok teşekkür ederim Engin hocam🙏🙏 Birkaç yere saldım zehri, bakalım artık.

• Zoologist civet parfümünden dekant olarak almıştım. Bugün kullandım ama ilk ve son olacak sanırım. Silajın maşallahı var burnumun direği kırıldı fakat koku gerçekten midemi bulandırdı. Bazı insanların bu parfüme muhteşem vs. demesi beni çok şaşırttı.

Yorum

• matrai
              matrai Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Zamanla

• Tauer Acdd
            lddm kalbinden çıkan bir efsane huzur bulmak için kullandığım meditasyon aracım .

Yorum

• BAQUE,
              JÄGERMEISTER'ın parfüm versiyonu.

Yorum

• volcanolover
                volcanolover Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İçilebilir mi? bende aldım dekant ancak daha denemedim, ama yoğun baharatlı olduğu aşikar.

• marooned
                marooned Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Jager de çok içile bilir değil, ancak kahveye felan şeker niyetine katınca güzel oluyor.

• 🌸 Tocca Florence 🌸

Odunsu limonlu gardenya ve sümbülteber buketi..
              Gardenya öyle büyüleyici ve tatlı ki..
              Yaz’a yazılan bir şiir gibi.

Name:	EE562F35-BAF6-4654-B5AB-77561FF35DBB.jpeg
Views:	318
Size:	787.2 KB
ID:	151539
              https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• Akide şekeri gibi

Name:	
Views:	0
Size:	2.49 MB
ID:	151544
                فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Jovoy Psychedelique

Bugün elim yine bu arkadaşa gitti. Şunu fark ettim ki dış ortamda koku profili vanilyanın baskın olduğu tarafa daha yakın. Paçuli tabiki de var ama ofis ortamında paçulinin baskın olduğu çoğu kişinin "hacı yağı" yakıştırması yapabileceği bir koku profili çizerken soğuk dış ortamda daha çok paçuli destekli çikolatalı vanilyalı kek havasında. Gerçi ben her iki halini de seviyorum orası ayrı

Yorum

• Frederic Malle Musc Ravageur kullandım. Rüzgarlı günlerde bu parfümü kullanmak güzel geliyor. Kalıcılık ve yayılımının da ortalama üstü olduğunu düşünüyorum. Burnumu erken yoruyor ama arada kendini hissettirmesi gayet iyi.

Yorum

• Mendittorosa Le Mat. Açılışta iki baskın karakter gül ve ölmez otu burnuma saldırdı. Ölmez otu koklamadım hiç ama 1740’da ölmez otu varsa burda da var. Bu iki arkadaşa baharatlar ve tozlu odunsuluk eşlik etmeye başlıyor ve paçuliyi daha net almaya başlıyorum. Ursa’daki paçuli nasılsa burdaki paçuli de öyle. Burnum alıştığından mıdır bilemem sonlarda gülü pek hissedemiyorum. Çemenimsi baharatlar ve paçuli daha baskın oldu tenimde. Geriye çekilip parfümü değerlendirmeye çalıştığımda baharatlı gül,paçuli ve ölmez otu olarak özetleyebilirim. Bu tarzda bir parfümüm olmasını istesem listeye alırım hemen. Şimdilik dekantı yeterli.

Yorum

• Soivohle - Underworld başlangıçta reçineli arada vetiverin kendini hissettirdiği zengin bir gurmand ama gurmand kısmını genelde son evrelerde belirgin olarak hissediyorum çok sevdiğim müthiş bir çalışma indie teriminin hakkını sonuna kadar veren bir parfüm

Yorum

İşleniyor...
                        X