Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bir şehir , bir parfüm

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bir şehir , bir parfüm

Bir şehir bir parfümü bir ülke olarakta yazabiliriz
    Her kokunun bir kültürü ve bir karekteri olduğuna inananlardanım ve bazı şehirlerin kültürel yasam tarzı ve o şehirin artik sıradanlaşmış faaliyetleriyle anılır ve hatırlanır
    Hangi parfum hangi şehiri hatırlatır veya gitmeseniz bile orayı animsatır sizlere ?

Jovoy Private Label - Sicilya
    Sicilya mafyalarini hatırlatıyor eski kafali ve dominant yapısıyla

İzmir - Jo Malone Wood Sage Sea Salt

İstanbul - Nishane Boszporusz

İlk aklıma gelen şimdilik bunlar ama listeyi daha da genişteceğim.

Yorum

İNGİLTERE ( Londra ) CREED Royal oud
      ABD ( Las vegas ) ORMONDE JAYNE Montabacco

Yorum

Paris - YSL Kouros

Yorum

Ankara - Dior Fahrenheit.

Yıllardır bu konuda aklıma hemen gelen birliktelik budur benim. Ankara da Fahrenheit da serttir ve sevmesi emek gerektirir. Aynı zamanda son derece ketum ve biraz maço karaktere sahiplerdir benim için.

Aslında bu birlikteliğin hafızamda çapalanması lise zamanlarıma dayanır. O yıllarda bir dönem her pazar kalkar, hazırlanır, giyinip süslenip Ankara'nın Dikmen ilçesine giderdim. Neden mi? Sevdiğim insan için tabii ki Her hafta tam aynı saatte onun mahallesinde buluşur boş sokaklarda yürür yakındaki bir parkta kahvaltı eder veya kahve içerdik. Ankara'nın meşhur memurları pazarları koşuşturmazdı lakin Ankara'nın meşhur soğuğu sabah esintisiyle birlikte yanağımı jilet gibi keserdi. Üzerimde bırakın kış mevsimine uygun olup olmadığını bilmeyi, adını bile bilmediğim bir koku olurdu oradan buradan bulduğum. Tesadüf odur ki her pazar aynı saatte o sokaktan biri geçerdi muhtemelen işe gitmek için, ya da benim gibi sevdiğine Ve o sokağın beş-on adımlık bölümüne kokusunu bırakırdı. Çok beğenirdim, yıllarca merak ettim. O koku sonraları farkettim ki Dior Fahrenheit'mış. Benim için hem lise aşkı heyecanımın hem de Ankara soğunun ve sokaklarının kokusu olmuştur böylece.

Yorum

• Medea
            Medea Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Başlığa adeta seviye atlatan şahane bir yorum.

Adana - YSL Kouros
          İST. Zeytinburnu /Tabakhane - Tuscan Leather

Herkese merhaba...

Adana ilk etapta ürkütür hatta tiksindirir, sonra ne kadar erkeksi olduğunu fark edersiniz ve giderek kendine sizi bağımlı yapar.
          Son Düzenleme 01erhan; 08-12-19, 21:39. Tarafından yapıldı.

Yorum

Roma- Armani eau de nuit

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Yorum

Çok şehirde yaşadım ama içlerinde büyüdüğüm şehir İzmir her zaman farklıdır güzel olan herşey benim için İzmir ondan dolayı french lover derim İzmir gibi entellektüel bir yapısı var
              iş gereği şu an Ağrıdayım soğuk ve kasvetli bir şehir kışın soğuk karanlığın erken çökmesi bacalardan çıkan dumansı kokular hayvancılık önemli bir ekonomik uğraş olduğu için bolcada hayvansı kokulara tabi kalabiliyorsunuz bunların hepsini topladığımda aklıma HdP1740 parfümü geliyor

Yorum

Kılıan incense oud istanbul bu sehirle örtüştürdüğüm parfum ..daha cok var aklima gelince yazarim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                X