Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Arakat Dosyası (Baccarat Rouge 540 Benzerleri - Klonları)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Arakat Dosyası (Baccarat Rouge 540 Benzerleri - Klonları)

Click image for larger version  Name:	baccarat rouge.jpg Views:	1 Size:	30.0 KB ID:	133759

Herhalde bir kadın parfümü, kadın parfümü oldu olalı bu kadar kopyalanmamıştır. Etinden, sütünden, budundan faydalanan gelmiş geçmiş en fazla kopyalanıp araklanan kadın parfümü. Ama kendisininde aslında bir klon olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız.

Bundan 4 sene önce çıkıp bu kadar kısa sürede bu kadar üne nasıl kavuştu? Nasıl oldu da bütün bayanları peşinden bu kadar fazla koşturdu. Ülkemizde Şeyma Subaşı parfümü olarak geçiyor. İnstagramda Şeyma Subaşı parfümünü gösterdikten 1 hafta sonra ülkedeki bütün Baccarat Rouge stokları tükendi. O zamandan bu zamana kadar bitmek bilmeyen hype talebide beraberinde getirdi. Halen ülkemizin en fazla satan Niche bayan parfümü.

Aslında parfümün çıkışından 1 sene önce yine Francis Kurkdjian tarafından tasarlanmış ve sadece 250 şişeden oluşan, fiyatı 3000 euroya satılan Baccarat markasına üretilmiş Rouge 540 parfümünü görüyoruz. Daha sonra farklı notalarla kendi markasına bu parfümü klonlayıp üretmiş ve fiyatını da oldukça kabul edilebilir düzeye çekip adınıda Baccarat Rouge 540 koyup seri üretim yapmış. Tabi MFK markasının PR ını da arkasına alınca satış patlaması yaşanmış. Şu anda markanın lokomotifi konumunda olan parfüm uzun yıllar da popülerliğinden bir şey kaybetmeyecek gibi duruyor.

Size göre bu zamana kadar yapılan Baccarat Rouge klonları neler ve izlenimleriniz hangi yönde?
    Son Düzenleme matrai; 01-08-19, 21:33. Tarafından yapıldı.

Yabancı marka Baccarat Rouge kopyası henüz koklamadım, ama Atelier Rebul no:94'ün Baccarat Rouge benzeri olduğu herkesçe malum.
    Benzerlik konusunda epey başarılı olunmuş, ilk kokladığınızda ayırt etmekte zorlanacağınız kadar.

Ancak tende durdukca icerik kalitesinin ne kadar önemli oldugunu anlıyorsunuz. Olmamış işte.. Başarılı bir açık parfüm gibi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Minty
      Yabancı marka Baccarat Rouge kopyası henüz koklamadım, ama Atelier Rebul no:94'ün Baccarat Rouge benzeri olduğu herkesçe malum.
      Benzerlik konusunda epey başarılı olunmuş, ilk kokladığınızda ayırt etmekten zorlanacağınız kadar.

Ancak tende durdukca icerik kalitesinin ne kadar önemli oldugunu anlıyorsunuz. Olmamış işte.. Başarılı bir açık parfüm gibi.
      Rebul no:94 ün avantajı şu bence, kullanan kesinlikle rahatsız olur kalitesizliğinden ama kokuyu alanlar parfümün baccarat mı diyebiliyorlar, fiyatıda onda biri olunca rebul başarılı bir klon ama kullanan için değil çevredekiler için başarılı bir klon.

Yorum

• Minty
        Minty Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        ntmm22 Yorumunuza katılıyorum, başarılı bir açık parfüm gibi derken bunu söylemeye çalıştım aslında. Etrafa yayılan koku Baccarat Rouge, ama katmanlar, geçişler, parfüm piramidi, kalıcılığı sınıfta kalıyor. Ama ne olursa olsun, Baccarat Rouge gibi kokayım deniliyorsa alınmasında bir sakınca yok.

Bir parfüm grubunda Portekizli bir hanım Türk olduğumu anlaynca " Sizin Rebul No:94 çok benziyormuş, nasıl ulaşabilirim" diye sormuştu. Ünü o kadar yayılmış demek ki

Yorum

terenzi dururmu yapmış klonu ;
        https://www.fragrantica.com/perfume/...nio-49525.html
        keza burberyy de öyle ama daha tatlı kadınsı ve meyveli yapmış...
        https://www.fragrantica.com/perfume/...Her-51694.html
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

https://www.ulta.com/cloud-eau-de-pa...pimprod2000100
          bu ariana grande arkadaş ta yapmışmış...
          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Herod
            terenzi dururmu yapmış klonu ;
            https://www.fragrantica.com/perfume/...nio-49525.html
            keza burberyy de öyle ama daha tatlı kadınsı ve meyveli yapmış...
            https://www.fragrantica.com/perfume/...Her-51694.html
            Bildiğim kadarıyla burberry nin parfümörü yine kurkdijan oldugu için tam klon sayılmaz bence meyveli ve kadınsı kısmına katılıyorum andırmakla birlikte baccarattan ayrılıyor biraz

Yorum

• Herod
              Herod Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              ayrılsın tabi başka bir koku yapılsın hep aynı olmasın özgün olsun dimi bıktım klonlardan

Işıl Rençber bile yapmıştı. Hatta 4500 adet sattığı söyleniyor ki uçuk bir rakam

Yorum

• parfümledans
              parfümledans Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Geçen sene MFK Baccarat Rouge gümrük problemleri nedeniyle uzunca bir süre mağazalarda yoktu, o dönemde satış görevlilerinin müşterileri Işıl Rençber'in parfümüne yönlendirdiklerine ve baya satış yaptıklarına tanık olmuştum
              Son Düzenleme parfümledans; 01-08-19, 21:28. Tarafından yapıldı.

2-3 gün önce denediğim Bond No 9 Greenwich Village ve TMOV Red Potion parfümlerinde de ciddi anlamda Baccarat benzerliği mevcut.

Yorum

Benim tercihim; İnitio- Oud For Greatness

Yorum

Günümüzden geleceğe parfümler başlığında son 10 yıl içerisinde üretilip kült olabilecek parfümlerden bahsedilirken Baccarat Rouge demiştim.
                Tabiri caizse bu kokuda bir star ışığı var.Seveni kadar sevmeyi de var elbette ama şimdiden kült oldu bile.
                Atelier Rebul dışında klonunu koklamadım ancak Initio Oud for Greatness denemeye değer gibi duruyor.
                Bu arada Altuğ Hocam kadın parfümü olarak bahsetmiş ancak bence unisex hatta erkek kullanımına bir tık daha yakın sanki

Yorum

• matrai
                  matrai Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Valla kadınlar bu parfüme daha yoğun ilgi gösterdiği için ben öyle dedim. Yoksa bana göre unisex

• murrjm
                  murrjm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bunlar hep Şeyma'nın yüzünden

• ntmm22
                  ntmm22 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Feminen tarafta olduğu kesin ama bence de erkek kullanımına da uygun.
                  Hocam birde initio oud for greatnessi denedim bence kesinlikle klon falan değil hatta ancak biraz zorlarsanız baccaratı andırıyor evet. Açılışı özellikle kesinlikle baccarat değil baccarattan çok uzak, initionun açılışında safran çok yogun kokunun oturmuş şekli biraz baccarat gibi ama sadece biraz.

Mancera da bu akıma sessiz kalamamış ve İnstant Crush ı yapmış. TR ye geldiği anda kapış kapış gider.

Birde Baccarat özellikle Extraiti çıktıktan sonra eski baccarat performansında değil. Eski sürümleri çok daha performanslıydı hatta bu kadar performanslı bir parfümün extraitine ne gerek var diyorduk. Belli ki daha yüksek rakamlarda ki parfümü satmak için oynama yapmışlar. Şaşırdık mı tabi ki de hayır. İşin arkasında LVMH olunca artık normal karşılıyoruz. O yüzden hiçbir parfümün extrait, extreme, intense vs gibi isimlerle çıkarılmasını istemiyorum. Bu konuyu da ayrı bir başlıkta incelemek lazım.

Yorum

• murrjm
                  murrjm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Kesinlikle !
                  İlk çıktığı zamanlar ki hali daha iyiydi.Şimdi de kötü değil ama benim aradığım ayar o ilk halleriydiç

Orjinal yazı sahibi: matrai
                Mancera da bu akıma sessiz kalamamış ve İnstant Crush ı yapmış. TR ye geldiği anda kapış kapış gider.

Birde Baccarat özellikle Extraiti çıktıktan sonra eski baccarat performansında değil. Eski sürümleri çok daha performanslıydı hatta bu kadar performanslı bir parfümün extraitine ne gerek var diyorduk. Belli ki daha yüksek rakamlarda ki parfümü satmak için oynama yapmışlar. Şaşırdık mı tabi ki de hayır. İşin arkasında LVMH olunca artık normal karşılıyoruz. O yüzden hiçbir parfümün extrait, extreme, intense vs gibi isimlerle çıkarılmasını istemiyorum. Bu konuyu da ayrı bir başlıkta incelemek lazım.
                Haydaaaa bu yazıyı splitten öncw okusaydım keşke😀

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Parfums de Marly - Kalan ve Tiziana Terenzi - Spirito Fiorentino için de Baccarat kopyası diyorlar. İki kokuyu da henüz koklamadım ama yabancı forumlarda yorumlar bu yönde.

Yorum

Ben Nishane Hundred Silent Ways'in Baccarat'a baya benzer olduğunu düşünüyorum doğrusu. En azından aklımda öyle kalmış. Bu arada toplu taşımada kadınlardan bana en fazla kendini hissettiren parfüm bu arkadaş. Tabi orijinali mi yoksa açık parfüm ürünlerinden midir bilemiyorum.

Yorum

• matrai
                      matrai Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Koku olarak herhangi bir benzerlikleri yok aslında. ama tarz olarak birbirine çok yakınlar.

• vagonlar
                      vagonlar Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Sıkar sıkmaz benim aklıma o gelmişti çok benlik olmadığı için fazla kullanamadım ikisini de dekantlarını ailedeki kadınlara vermiştim, bir kere daha denemek lazım.
                  İşleniyor...
                  X